Gemeente wacht advies kunstgras niet af Reimerswaal komt alsnog met subsidie 6 CULTUURPRIJS De korrels van gemalen autoban den op het kunstgrasveld van Krab bendijke worden vervangen door korrels op basis van kokos en kurk. Een besluit waar een fors prijs kaartje aan hangt: 135.000 euro. Dat valt wethouder Izak Vogelaar erg tegen. „Dit hadden we niet ver wacht", zegt hij. De hoge kostenpost maakt dat Reimerswaal er nog wel eens even extra over nagedacht heeft. „Zo werkt dat. Naarmate de prijs hoger wordt, gaan ook andere facetten een rol spelen. Maar we wilden ons niet van de wijs laten brengen", zegt Vogelaar. „]e kan het de vrij willigers van de voetbalclub niet aandoen om elke keer het debat aan te moeten gaan waarom je wel of waarom je niet op een kunstgras veld met rubberen korrels kan spe len." Bij voetbalvereniging Krabben dijke was volgens Vogelaar geen sprake van paniek, maar ze hebben het programma toch al een keer moeten omgooien omdat een be zoekende club weigerde te spelen op het kunstgrasveld. Wat bij het besluit om de korrels nu al te vervangen ook een grote rol speelde is de intensiteit waarmee het kunstgrasveld wordt gebruikt. Want naast de voetbalclub met 350 leden sporten ook de 450 leerlingen van het Calvijn College op het veld. Vrijwilligers moeten niet elke keer in debat moeten Reimerswaal loopt met deze beslissing voorop. Goes, Tholen en Kapelle willen eerst de uitkomsten van het onderzoek van het RIVM afwachten. „Dan bekijken we wat we gaan doen. We moeten niet overhaasten en voorkomen dat gemeenten los van elkaar dingen gaan beslissen", zegt wethouder Derk Alssema van Goes. Afwachten Volgens Alssema zijn er al 'tien on derzoeken geweest, met verschil lende uitkomsten'. „We zijn aan de verenigingen verplicht dit zorgvuldig te doen. Dat er PAK's in die korrels zitten, wisten we al toen we ze strooiden. Maar het RIVM onderzoekt hoe schadelijk het is om er op te voet ballen. Dat wachten we af." In de gemeente Goes zijn vier kunstgrasvelden met rubbergranu laat. In Kapelle ligt een kunstgras veld bij voetbalvereniging Kapelle. Dit veld ligt er nog maar kort. „Ons kunstgrasveld bij de w Kapelle ligt er nu voor het tweede jaar. Dat zou twaalf jaar mee moeten gaan. Het veld in Krabbendijke is misschien al aan het elfde seizoen bezig. Dan kijk je toch anders tegen de situatie aan", zegt wethouder Jon Hersel- man. Uitslag Volgens Herselman heeft de ge meente een mail ontvangen van het RIVM. „Zij adviseren ons om te wachten tot de uitslag van het eigen (RIVM) onderzoek er is. Dat krijgen we in december." In de gemeenten Noord-Beve land en in Borsele liggen (nog) geen kunstgrasvelden. KRUININGEN De gemeente Rei merswaal heeft over het hart ge streken bij de toekenning van twee subsidies aan Waarde. Zowel het verzoek voor de jaarlijkse bijdrage voor de dorpsraad als het verzoek voor de Sinterklaasvieringssubsidie werd gehonoreerd. De dorpsraad kan voor 2016 een malig een bedrag van 2.000 euro te gemoet zien. De Oranjevereniging krijgt alsnog 150 euro voor de in tocht van Sinterklaas op 19 novem ber. Het verzoek voor die laatste sub sidie werd eigenlijk te laat inge diend. Dat kwam doordat de mu ziekvereniging, die jarenlang het feest organiseerde, er dit jaar voor koos om dat niet meer te doen. De Oranjevereniging besloot daarop de intocht te organiseren, maar was daardoor te laat met de aanvraag. Omdat de dorpsraad in 2015 te veel spaargeld in kas had, lag ook hun verzoek tot subsidie moeilijk. In overleg met wethouder Jaap Sinke is echter besloten de boeken- berging in Meerwaarde nog in 2016 te realiseren, waardoor het spaar geld onder het maximum zakt. Zo kon de dorpsraad alsnog aanspraak maken op de jaarlijkse bijdrage. IN DE REGIO Jeugd maakt cadeautjes voor vogels Winterfair Optreden coverband The Broodtroosters MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 30 november 2016 BE' Reimerswaal wil korrels weghalen Reimerswaal haalt de rubberen korrels van het kunstgrasveld in Krabbendijke. De gemeente wil - in tegenstelling tot de andere Be- velandse gemeenten - niet wach ten op nieuw onderzoek naar schadelijkheid door het RIVM. De raad moet het voorstel eind de cember nog wel goedkeuren. Melita Lanting Krabbendijke -Izak Vogelaar HEINKENSZAND Schrijver Rinus Spruit heeft gisteren de Cultuur prijs Borsele 2016 gekregen. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst in de Raadsboerderij in Heinkenszand. Rinus Spruit is schrij ver van onder meer de boeken Zwieg stille (de Rietdekker) en Een dag om aan de balk te spijkeren. De geboren Nieuwdorper is pas op zijn 55-ste begonnen met schrijven. Zijn boeken zijn grotendeels geba seerd op eigen ervaringen. De Zeeland Refinaru Cultuurprijs van Bor sele gaat jaarlijks naar een persoon of organisatie die een waardevolle bijdrage levert aan het culturele klimaat in Borsele. Een jury verkoos Spruit uit elf genomineerden, fotomechteldjansen GOES Milieu Educatie Centrum De Beve- landen houdt woensdag 7 de cember van 14.30 uur tot 16.30 uur de jeugdactiviteit Ca deautjes voor vo gels. Er worden vogel hapjes gemaakt voor de vogels in eigen tuin. Het eve nement is voor kin deren tussen de zes en tien jaar oud en de kosten bedra gen 2 euro. Opge ven kan via: info@mecdebeve- landen.nl. LEWEDORP In Lewedorp wordt op vrijdag 2 en za terdag 3 december een winterfair ge houden. Kinderen kunnen geschminkt worden en zaterdag is er livemuziek. De fair wordt op vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur gehou den. Zaterdag is ieder een van 10.00 tot 15.00 uur welkom op de win terfair. KORTGENE Coverband The Broodtroosters geeft zaterdag een gratis optreden in Eetcafé Graaf van Buren in Kortgene. The Broodtroosters bestaat uit Marian Beerens (zang), Kees Lievense (zang), Wim Cats- hoek (bas), Jan Fe- lius (gitaar), Frank Beerens (drums), Jack de Meij (sax, gitaar) en Paul Rijnders (sax, fluit, mondharmonica). Aanvang 22.00 uur. GOES Voor voorbijgangers moet het gisterochtend een raar gezicht geweest zijn: ruim vierhonderd man die tegelijk stil staan. Docenten, leerlingen en ouders van leerlingen van de Bisschop Ernstschool in Goes, waag den zich aan de Mannequin Challenge op het school plein en in de school. De hype kwam begin november overgewaaid vanuit de Verenigde Staten. Bij zo'n challenge verzamelt een groep mensen zich in een ruimte, waarbij ze 'bevriezen' in een bepaalde houding. Eén persoon loopt met een te lefoon door de groep om iedereen te filmen. FOTO JOH AN JACOBS GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00- 11.00 uur - Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur - Digitaal Café; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur - Start Fietstocht; Sportzaal Thorbec- kelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras HEINKENSZAND Binnenllit, Schou- wersweg 7, 09.30- 17.30 uur - Exposi tie Jan Berndsen; Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur- Expositie Jopie Minnaard; Sporthal De Stenge, 14.00 uur - Cursus Vallen verle den tijd voor senioren KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor seni oren; 19.15 uur - Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur-Wan delproject Elke stap telt NIEUWDORP Covra NV, Spanje- weg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling Onderweg door Nathalie van Terheijden YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband MANNEQUINS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64