Potje voor de mantelzorg Kerstmarkt Goes krijgt extra avond 6 Kruiningse maakt magazine 'DINA schrijft' Bart weet waarover ze het heeft als het om rondkomen met minimale middelen gaat. Zelf kwam ze vier jaar geleden, als alleenstaande moe der met drie jonge kinderen, in de bijstand terecht. „Dat was een hele zware tijd", blikt de maakster van het magazine terug. Hoewel haar situatie sindsdien niet is veranderd, ervaart ze haar leven nu wel heel anders. „Nu ben ik op de hoogte van alle regelingen die er zijn en daarmee kan ik rondkomen. Daar naast heb ik mijn levensstijl heel erg aangepast. Maar vóór je je leven weer op de rit hebt, ben je wel een hele tijd verder. Ik hoop met dit tijdschrift mensen handvaten te bieden om die situatie, dat geknok om te overleven, te verkorten." Dat doet ze in 'DINA schrijft' met allerhande tips en trucs. Van ideeën voor lowbudgetmaaltijden tot een recept voor het maken van was middel. Daarnaast veel aandacht voor de regelingen en voorzienin gen die er op Schouwen-Duiveland zijn, zoals de Ruilwinkel, het decla ratiefonds, de stichting Leergeld en de collectieve zorgverzekering. „Er zijn zóveel regelingen waar mensen Er zijn zóveel regelingen waar mensen gebruik van kunnen maken gebruik van kunnen maken. Die proberen we op allerlei manieren goed onder de aandacht te brengen. Hiermee denken we ook weer een bepaalde doelgroep te kunnen be reiken", licht Debby Hanse van de gemeente de achtergrond van het magazine toe. Dat zijn overigens niet alleen mensen in de bijstand. Ook men sen met een baan en schulden of hoge lasten kunnen in financiële nood verkeren. Aansprekend Het magazine steekt positief in. „Het is een aansprekend magazine. Niet te veel tekst en Dina komt lek ker stoer over. Helemaal niet zielig." Dat is ook de insteek van de maak ster zelf. Zo heeft ze een verhaal op genomen over Green Evelien. Ie mand die haar baan heeft opgezegd en superzuinig leeft om meer tijd in haar gezin te kunnen steken. „Die dus bewust kiest voor een be paalde levensstijl die ze dan ook nog als ultieme rijkdom beschrijft. Terwijl iemand anders in die situa tie, die daar vaak niet om vraagt, dat afschildert als armoedig. Ik hoop mensen zo ook wel aan het denken te zetten." Het magazine ligt in het gemeen tehuis, bij Laco, in de bibliotheken, het Leger des Heils en de Ruilwin kel. Het is één van plannen die de ge meente heeft om de ondersteuning aan mantelzorgers te verbeteren. De 750 bossen bloemen die de ge meente dit jaar, tijdens de Dag van de Mantelzorg, uitdeelde aan de doelgroep zijn vermoedelijk maar een topje van de ijsberg: zo'n to procent van het ware leger aan mantelzorgers op Schouwen-Dui veland. „De mantelzorger wordt steeds belangrijker, maar dan moe ten we ze ook beter ondersteunen", licht wethouder Cees van den Bos het beleid toe dat in de maak is. Voor ondersteuning en respijt zorg was een fonds beschikbaar, maar daar is afgelopen jaar geen ge- Mantelzorgers moeten we beter ondersteunen bruik van gemaakt. Door dit fonds anders in te gaan zetten, wil de ge meente ervoor zorgen dat het potje van 88.650 euro wel rechtstreeks aan mantelzorgers ten goede komt. Zo komt er ondermeer een ver goeding voor leges die betaald moe ten worden bij de bouw van man telzorgwoningen. Per jaar is voor vijf van dit soort woningen een be drag tot 1.000 euro beschikbaar. Daarnaast wordt geld uitgetrokken voor het steunpunt mantelzorgon dersteuning (8.865 euro). Welzijns organisatie SMWO maakt een plan van aanpak om mantelzorgers beter te bereiken. De Wmo-consulenten, die bij mensen thuis aan de keukentafel aanschuiven, worden getraind om een goed oog te hebben voor de be hoeftes van mantelzorgers. De voorlichting wordt opgeschroefd en de gemeente wil met de Zeeuwse Mantelzorgmakelaars in zee, die ondersteuning bieden aan mantelzorger en zorgvragers en volgens Van den Bos een enorme expertise in huis hebben. De binnenstad is op vrijdag 9 en za terdag 10 december gevuld met ruim 100 kramen, 20 foodtrucks en de thema's brocante, Dickens en kids. Er worden 5.000 bezoekers verwacht. Nieuw dit jaar is de uitbreiding naar de vrijdagavond. Zo'n 100 dan sers van Body Action Goes voeren elk uur een kerstdansspektakel op de Grote Markt op. Zij worden afge wisseld door de leden van Show korps Jonge Kracht in lichtgevende pakken. De winkels rondom de kerstmarkt houden deze avond een speciale kerstkoopavond en in de Manhuistuin is er een pop-up bios coop van podium 't Beest. Musical-Vrienden, toneelvereni ging Heer Hendrik en het Bavokoor verrassen op zaterdag regelmatig met optredens. Onder de maretak wordt gezoend en er is een gedekte kersttafel waar iedereen kan aan schuiven voor het kerstdiner. In de gewelven van Slot Oostende wordt het verhaal van het meisje met de zwavelstokjes verteld. De leden van Gilde de Bevelan- den verzorgen op zaterdagmiddag een gratis rondleiding langs monu mentale panden in de Goese bin nenstad. Er staan tientallen kra men. En op de Grote Markt staan een draaimolen en poffertjeskraam. IN DE REGIO Signeersessie Dick Doeswijk Workshop 'Scharrelkids in de groene stad' MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 30 november 2016 Glossy met tips en trucs voor minima Het ziet er uit als een lekker leesbare glossy en dat is het in feite ook. Zij het dat het maga zine 'DINA schrijft' zich niet richt op luxueuze leventjes maar juist bedoeld is voor minima. Dineke Bart uit Kruiningen maakte een speciale editie van het tijdschrift in opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland. Esme Soesman Zierikzee -Debby Hanse Meer over Dina via: stichtinguit-zicht.nl Vraag en aanbod van respijtzorg, ofwel het tijdelijk uit handen ne men van de zorg van een mantel- zorger, matchen niet goed. De gemeente Schouwen-Duiveland wil laten onderzoeken hoe het beter kan. Esme Soesman Zierikzee -Cees van den Bos, wethouder Goes heeft dit jaar volgens de or ganisatie de grootste kerstmarkt van Zeeland. Luc Oggel Goes ZIERIKZEE Auteur Dick Does- wijk geeft op zater dag 3 december een signeersessie in Bibliotheek Zie rikzee. Doeswijk is de schrijver van mis daadroman 'STIK- MAT door 't Malie- gat'. Tussen 11.00 en 13.00 uur zijn belangstellenden welkom. ZIERIKZEE IVN Groen Dichter bij houdt op don derdag 8 december een workshop 'Scharrelkids in de Groene Stad'. Tijdens de work shop leren deelne mers hoe kinderen natuur beleven en hoe ze een spelac tiviteit in de stad kunnen ontwikkelen voor bijvoorbeeld een kinderfeestje of buurtfeest. Kinde ren spelen tegen woordig minder buiten dan twintig jaar geleden. IVN Groen Dichterbij wil mensen laten zien dat er ook dichtbij van alles te beleven is, ook in de eigen buurt of wijk. Deel nemers krijgen in de workshop 'kin deren in de groene stad' zowel theore tische handvatten als praktische tips. De workshop vindt plaats van 19.00 tot 21.30 uur in Kin derboerderij de Punt. Aanmelden via www.ivn.nl/kid- sindestad2016 en deelname is gratis. BURGH-HAAMSTEDE De 'Pola van der Donckstich- ting' houdt vrijdag 9 en zaterdag 10 december een kerstworkshop bloemschikken in 'De Koebel' in Burgh- Haamstede. De opbrengst van de workshop gaat naar de 'Pola van der Donckstichting' die in het 'Palabanakinderdorp' in Zambia aidsweeskinderen opvangt. De workshop be gint vrijdag 9 december om 19.30 uur en zaterdag 10 december om 10.00 uur. Deelname kost 25 euro, inclusief materiaal en koffie of thee. Aanmelden kan via: 0111-651859 of anne.martens@kpnplanet.nl. fotocordekock BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30- 17.45 uur: Yogales Marianne van den Haak. BURGH-HAAM- STEDE De Schutse, 9.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband. DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.00-17.00 uur: Volwassen Ontmoetingplaats, 19.30-21.30 uur: Gevoelsschilderen en fotoschilderen. ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers. NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond. OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal. RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Verkoop expositie bijzondere Pop-up boeken aangevuld met een Kerstboom vol gehangen met mi niatuurschoentjes van Harrods; Dorpshuis, 9.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk. SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten. SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.00 uur: Yoga. ZIERIKZEE Fizi, 14.30 uur: De club van Sinter klaas Geblaf op de pakjesboot, 20.15 uur: Marcel de Groot - Held; Stadhuismuseum, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen Huis van Sinterklaas. ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop- middag Breek de Week. WORKSHOP BLOEMSCHIKKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57