€0 €30 44 8 €10 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week: de technische duikset van André Maranus (43) uit Kruiningen. André Maranus verkoopt zijn duikuitrusting, omdat hij meer tijd wil vrij maken voor zijn gezin. Duiken heeft me zowel spanning als ontspanning gebracht. Het vereist een bepaald ademha lingsritme dat een rustgevende wer king heeft. Je kunt het vergelijken met iemand die voor zijn ontspan ning een stukje gaat hardlopen." Maar een goedkope hobby is het niet. „De nieuwprijs van mijn mate rialen bedraagt 7.445 euro, ik vraag er nu 3.500 euro voor." Met de uitrus ting die Maranus aanbiedt, dook hij onder meer in de Noordzee en in Bel gische en Zuid-Franse grotten. Maar ook dichter bij huis ging hij regelma tig onder water. „Sinds soloduiken onder bepaalde voorwaarden is toe gestaan, nam ik mijn duikspullen soms mee naar mijn werk om tussen de middag even een duik te maken, bijvoorbeeld bij de Bergse Diepsluis in Tholen." DE CONCURRENTIE In 1998 volgde Maranus zijn eerste duikopleiding, daarna breidde hij zijn kennis uit met meerdere duiks- tudies en stapte na een paar jaar over op technisch duiken. „Dat gaat verder dan sportduiken. Je kunt dan niet di rect naar het oppervlak stijgen. Meestal dook ik in grotten en wrak ken. Bij technisch duiken moet je on der water alles zelf oplossen. Als een gasfles lekt, moet je die dichtzetten en op een andere fles boven komen. Kalm blijven in zulke situaties gaat me goed af." Een foutloze duik valt of staat vol gens Maranus met een goede voorbe- Een foutloze duik valt of staat met een goede voorbereiding reiding en mentale fitheid. „Zeker bij grotduiken moet het tussen je oren in orde zijn. Het is voorgekomen dat ik alles weken van tevoren had ge pland en toch niet het water inging. Als je voor een grot staat en denkt: 'nee, vandaag niet', dan moet je het niet doen. Vertrouw op je gevoel." De honderden keren dat Maranus wel het water in dook, prepareerde hij zich optimaal. „Dat kost veel tijd en energie. Je berekent de dieptes, de afstanden, de exacte route, hoeveel gas je nodig hebt en de hoeveelheid flessen die je onderweg achterlaat voor de terugweg." Tegen dat plan- en rekenwerk zegt Maranus nu vaarwel, want na 18 jaar komt er een einde aan zijn duik- hobby. „Ik wil tijd investeren in mijn kinderen en partner. Het grotduiken kan ik niet minder intensief doen. Dat past niet bij mij. Als ik het doe, doe ik het voor honderd procent. Je kunt ook niet half zwanger zijn, je bent het of je bent het niet. Dat is ook mijn beeld van een grotduiker." II I i. 11 woensdag 30 november 2016 PZ Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een regenjas. Annelies Blok (54) uit Goes: „Ik fiets dage lijks, maar het regent zelden. Daarom vind ik een regenjas kopen niet nodig. Een poncho neem ik uit voorzorg wel altijd mee in mijn fietstas. Wanneer je die helemaal over je stuur trekt, kom je droger uit de regenbui dan met een regenjas. Het ziet er niet uit, maar daar geef ik weinig om. Aan natte kleren heb ik een hekel, dus dan is een poncho de beste optie. En ook goedko per dan een regenjas." Gery van Leeuwen (18) uit Sint-Anna- land: „Ik heb een oude regenjas, maar wanneer ik die voor het laatst heb ge bruikt? Waar schijnlijk vier jaar geleden tijdens een Halloweenop- tocht toen de regen met bakken naar beneden kwam. Gedoe om dan een andere jas aan te trekken. Een normale re- genbestendige jas is prakti scher. Maar misschien koop ik er toch één voor de noodgevallen. Die mag 30 euro kosten." Adriana Bos- selaar (23) uit Aagtekerke: „Deze zomer was ik op Rock Werch- ter. Het was daar zulk slecht weer dat ik kletsnat thuiskwam. Dat overkomt me geen tweede keer, dacht ik. Dus kocht ik voor 10 euro een regenjas. Ik wilde een goedkope, omdat ik hem verder niet vaak draag. Ik nam hem mee naar een ander festival, maar toen was het 30 graden met de hele dag zon." 'Het is spannend en ontspannend' Hans Puik —André Maranus Duikset Mares Avant- garde, prijs: 1.200 euro (Markt plaats, Sint Odi- liënberg). De duikset van André Maranus heeft vele zeeën en grotten gezien. FOTO MARCELLE DAVIDSE Object Techni sche Duikset Verkoper André Ma ranus uit Kruiningen Prijs 3.500 euro Gezien op Markt plaats ▲Duikset als nieuw, prijs: 2.000 euro (Marktplaats, Rotterdam). ▲Complete herenduikset, prijs: 1.000 euro (Marktplaats, Rijssen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51