Turnster Snijders op dreef in Rotterdam Vlissingen simpel verder 'Jaar te laat om Carlsen naar Vlissingen te halen' ZEELAND 13 Vanaf het eerste toestel ging de 14-jarige Vlissingse aan de leiding en die leidende positie wist ze ge durende de gehele wedstrijd vast te houden. Haar totaalscore op de meerkamp bij de keuzeoefenstof was bovendien de hoogste van die dag, waardoor Snijders ook de spe ciale beker van het toernooi mee naar huis mocht nemen. Clubgenote Daniek Witlox, die debuteerde bij de junioren, wist in dezelfde categorie een mooie vijfde plaats te behalen. Zij schreef de hoogste score op balk op haar naam. Zilver was er voor Yara Helleman bij de jeugd in de eerste divisie. Helleman turnde een sterke wedstrijd en wist na haar mooie vloeroefening de twee de plaats te behalen. Femmy Gunter kreeg bij de ju nioren in de derde divisie de bron zen medaille omgehangen. Ook zij maakte nauwelijks fouten en wist zich na een sterke oefening op brug verzekerd van de derde plek in deze grote categorie. Bij de pupil 2 N3 werden Kiara van Belzen en Amber van de Voort respectievelijk zevende en veertiende. Van Belzen turnde een prima wedstrijd, maar door een val op balk raakte ze haar ho gere notering kwijt. Van de Voort wist een nagenoeg foutloze balk- oefening neer te zetten. Fleur Dingemanse werd vijfde bij de jeugd N2. Op vloer en balk liet ze goede oefeningen zien, op brug verliep het wat minder voor haar. Julia van der Maas behaalde in een sterk deelnemersveld een keurige negende plaats bij de jeugd in de derde divisie. ook wereldwijd. Karjakin heeft toch een minder imago. Hij is bij voorbeeld niet iemand die promo tionele activiteiten ontplooit." Groffen: „Carlsen is natuurlijk een prachtig uithangbord. Door zijn modellenwerk is hij ook bij veel mensen buiten de schaakwe reld bekend. Niemand kent Karja kin. Dat is een enorme droog kloot. Het is een verschrikkelijk goede schaker, maar hij spreekt niet zo tot de verbeelding bij het grote publiek." Ducarmon: „De persconferen tie na afloop van de partij die Carl sen verloor. Hij kwam wel opda gen, maar het duurde volgens hem allemaal te lang en toen liep hij weg. Ik vond hem daar een slecht verliezer. Toen Karjakin ver loor, ging hij normaal naar de pers conferentie. Hij was niet anders dan wanneer hij remise had ge speeld of had gewonnen." Groffen: „Ik heb bijna alle par tijen live gekeken. Alleen die ene partij niet die Carlsen won. Ik ging naar bed met het idee: dat wordt remise. De volgende och tend keek ik op nieuwssites, niet specifiek schaaksites, en ik zag er niks over. Ik dacht: remise dus. Tot ik verder ging kijken... Een beetje zonde." VLISSINGEN Een jaar of tien geleden was Hans Groffen se rieus in de slag om Magnus Carlsen naar het jaarlijkse HZ-toernooi in Vlissingen te ha len. „Maar we waren een jaar te laat", erkent de organisator met een vleugje spijt. De toenmalige tiener Carlsen was al een grote jongen in de schaakwereld en werd al getipt als toekomstig wereldkampi oen. „We hebben toen contact gehad met zijn vader. Ze waren het zomerprogramma aan het samenstellen en zouden Vlissin gen een kans geven." „Uiteindelijk hebben ze geko zen voor een ander programma. Als we een jaar eerder waren ge weest, was het wel gelukt, denk ik. Een jaar later was het kans loos want toen was hij al zo'n beetje de beste van de wereld. Karjakin hebben we nooit ge polst voor ons toernooi." Vlissingen heeft zich moeiteloos geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de districtsbeker. De zondag-hoofdklasser versloeg zondag-derdeklasser Gilze gister avond in eigen huis met 3-0. Het bekerduel was na twee mi nuten eigenlijk al geen wedstrijd meer. Quincy Gooding opende de score met een schot van afstand, na terugleggen van Raymond Wolff, en daarmee maakte de Wal- cherse zondagclub direct duidelijk hoe de verhoudingen lagen. De thuisploeg bepaalde het tem po en de bezoekers hielden tegen. Omdat Vlissingen niet secuur ge noeg was, bleef de schade voor rust beperkt tot 2-0. Aanvoerder Regilio Pinas verdubbelde de mar ge in de 22e minuut, opnieuw na VC Vlissingen heeft geen problemen met Gilze. De Walcherse ploeg wint met 3-0. terugleggen van Wolff. Invaller Yves Nyemb, die afgelopen zon dag bij zijn invalbeurt tegen Quick (1-1) ook al trefzeker was, bracht de stand na rust op aange ven van Saïd Bouzambou op 3-0. Dat bleek een half uur later ook de eindstand te zijn. De Noormannen In de vierde ronde neemt de equipe van trainer Ruud Pen- nings het op tegen zaterdag-vier deklasser De Noormannen. De club uit Westkapelle versloeg Kruiningen anderhalve week gele den met 2-1 en bereikte zo dat nooit eerder gehaalde platform. Zondag wacht Vlissingen een uit- duel met Halsteren. Vlissingen-Gilze 3-0 (2-0). 2. Quin cy Gooding 1-0, 22. Regilio Pinas 2-0, 60. Yves Nyemb 3-0. Scheids rechter: N. Elderson (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 40. Vlissingen-aanvaller Roniël Uranie zoekt een opening tussen meerdere tegenstanders van Gilze. foto lex de meester woensdag 30 november 2016 Tijdens een open turntoernooi in Rotterdam wist Turnschool Zee land drie medailles en een beker mee naar huis te nemen. Bij de junioren in de eerste divisie pak te Fréderique Snijders goud. Janny Vermeule Rotterdam helemaal zichzelf Magnus Carlsen (links) wacht geconcentreerd op de volgende zet van Sergey Karjakin (rechts). De twee schakers beginnen vandaag aan een tiebreak van snelschaakpartijen die moet bepalen wie wereldkampioen wordt, foto kena betancur/anp Nog meer opvallende zaken in deze tweekamp? Mitchell Minnaard Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40