O CD Hontenisse schakelt Terneuzen uit 12 ZEELANE Meyvis is favoriet bij ATB Wintercup Ook met Nicodem verliest Hoondert T olhoek voorzitter comité Zierikzee k Hans Groffen en Quinten Ducarmon vinden de strijd om de WK-titel tegenvallen. Ze hopen wel dat Magnus Carlsen wint van Sergey Karjakin. WERELDTITEL SCHAKEN TWEEKAMP A De strijd om de Zeeuwse ATB Wintercup is halverwege en de wedstrijden leverden al vier verschillende winnaars op. Zo won profwielrenner Marco Minnaard zaterdag in Westenschouwen. Aanstaande zaterdag is Stelleplas het decor van de zesde wedstrijd in deze serie. De Belg Vincent Meyvis is - indien hij van de partij is - één van de favo rieten. Hij won eerder al in Zelzate en Oude Tonge. Bart Claeys en Edzard van Ewijk kunnen als outsiders worden gezien. Dirk Verstraate voert het klassement aan bij de veteranen, Mieke de Craene uit Evergem is ongenaakbaar bij de vrouwen. Het program ma begint om 12.30 uur met de jeugd. Met de teruggekeerde Raymond Nicodem in de gelederen leed Hoondert/De Waard in de tweede divisie een 2-6-nederlaag tegen naaste concurrent BV Sprundel 3. Voor de pauze gingen de partijen van Bram de Waard (30-35) en Wim de Kok (34-35) nipt verloren. Na de pauze kwam daar voor Hoondert, dat nog op de eerste zege wacht, nog een nederlaag bij voor Raymond Nico dem. Hij ging met 31-40 onderuit tegen Jan Staff. Richard de Bruin bleef als enige van zijn team knap overeind. Hij boekte een overwinning, in 36 beurten: 40-30. Raymond Tolhoek is de nieuwe voorzitter van de Stichting Wielersport Zierikzee. Hij volgt Joop van der Laan op, die deze functie vijfjaar heeft vervuld. De Stichting organiseert jaarlijks de Wielerronde van Zie rikzee en de Dikke Banden Race in augus tus, komend jaar alweer voor de 34e keer. „Ik vond het een eer om de afgelopen vijf jaar de rol van voorzitter op mij te nemen", aldus scheidend voorzitter Joop van der Laan. Opvolger Tolhoek is de schoonzoon van oud-organisator Wim Evertse en maakt al jarenlang deel uit van de Stichting. Tol hoek: „Wij willen ieder jaar een mooi evene ment neerzetten, waarbij we de renners, het publiek en de trouwe sponsors een mooie middag en avond bezorgen. We gaan door op de ingeslagen weg waarbij we de wielersport in Zeeland blijven promoten." De Nooijer Hans Groffen en Quin ten Ducarmon zijn het erover eens. De WK-tweekamp tus sen Magnus Carlsen en Sergey Karjakin zal niet goud omrand in de schaakboeken wor den opgenomen. „Op een gegeven moment kwam de klad er een beetje in", vindt Ducarmon. „Als Carlsen wint, raakt deze twee kamp in de vergetelheid", denkt Groffen zelfs. Hans Groffen is de grote man achter het internationale HZ- schaaktoernooi dat 's zomers in Vlissingen wordt gehouden. Daar naast is hij een gewaardeerde kracht van HWP Sas van Gent, dat op het hoogste niveau van Ne derland speelt. Dat geldt ook voor de 22-jarige Terneuzenaar Ducar mon, die met Kennemer Combina tie koploper is in de ereklasse. Zelf is hij daarin nog ongeslagen. Na een 6-6-stand in de reguliere partijen gaan Carlsen en Karjakin vanavond in New York in versnel de partijen uitmaken wie wereld kampioen wordt. Groffen: „Elke partij heb ik met veel belangstelling gevolgd. Als Karjakin uiteindelijk wint, zal de tweekamp zijn plaats in de ge schiedenis krijgen. Maar als Carl sen wint, dan denk ik niet dat het een tweekamp is die lang zal be klijven." Ducarmon: „Ik keek ernaar uit. In het begin waren er interessante partijen met kansen voor beide spelers. Maar op een gegeven mo ment kwam voor mijn gevoel de klad erin. Maandag was heel te leurstellend. Carlsen met wit, laat ste partij, ik had verwacht dat hij er serieus voor zou gaan zitten. Maar hij maakte remise in een half uur." Groffen: „Ik had het wel ver wacht." Ducarmon: „De enige verkla ring die ik kan bedenken, is dat Carlsen erop gokt dat hij de betere rapidspeler is. Dat begrijp ik wel, maar aan de andere kant hoort hij ook in het klassieke schaken beter te zijn en daarin heeft hij het ook niet laten zien." Groffen: „Carlsen is niet hele maal zichzelf." Ducarmon: „Dat verraste me wel. In het begin waren er een paar partijen die hij in winst kon omzetten, maar dat lukte niet. Ik denk dat hij daardoor lichtelijk ge frustreerd raakte. Je kon het zien aan de partij die hij verloor. Die verloor hij van zichzelf. Niet per se van Karjakin. Hij wilde gefor ceerd winnen terwijl dat al lang niet meer mogelijk was. Hij had gewoon remise moeten pakken." Groffen: „Wat het interessant maakt, is dat Carlsen nu voor het eerst iemand treft van zijn eigen generatie. In voorgaande matches was hij de aanstormende jonge gast die tegen Anand moest spe len. Toen was hij favoriet. Nu is het een totaal andere tijd. Je merkt het aan de openingen. Carl sen wil stellingen die niet zo be kend zijn, om op die manier zijn voordeel te pakken. Maar dat komt er niet zo uit." Ducarmon: „Het is niet zo mak kelijk om precies je piek te berei ken tijdens zo'n toernooi. Je pro beert het wel, maar het is geen ge geven dat als je extreem goed voor bereid bent, dat je ook daadwerke lijk op je hoogste niveau zit." Groffen: „Ik heb een voorkeur voor Carlsen. Ik weet niet waar dat precies in zit, maar laat ik het algemeen zeggen. Ik denk dat het voor de sport beter is dat Carlsen wint. Hij is by far de sterkste van de wereld, nummer één op de we reldranglijst en dan zou het voor buitenstaanders raar zijn dat ie mand anders kampioen is. Karja kin staat nu zevende, geloof ik." Ducarmon: „Ik zou het leuk vin den als Carlsen wint. Ik denk dat hij voor het schaken goede dingen heeft gedaan. In Noorwegen, maar KLOOSTERZANDE Halverwege het duel leidde Hontenisse met 1-0 door een benutte strafschop van Tom Rijk. De aanvaller ver schalkte Jeremy Geensen, normali ter doelman van Terneuzen O19, vanaf elf meter nadat Hubert-Jan Roelans op de rand van het straf schopgebied was gevloerd. Terneu zen, dat zondag nog een pak slaag had gekregen van Unitas'30 (7-0) startte zonder onder anderen Can Kiran en Mare Verwei in de basis maar beide spelers vielen wel in. Verwei zorgde na een uur spelen voor de gelijkmaker (1-1) en dat bleek tevens de eindstand. Hontenisse liet vervolgens zien hoe je strafschoppen moet nemen- nemen. De ploeg uit Kloosterzan- de benutte ze alle vijf, terwijl na mens Terneuzen aanvoerder Dou- we de Kok als enige miste. Daar door bereikte Hontenisse de vier de ronde van het toernooi om de districtsbeker. Hekkensluiter Daarin treedt de ploeg van Mar co van Vlierberghe op zondag 18 december aan tegen Dosko, mo menteel hekkensluiter in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal. Na de thuisduels met HW'24 en Terneuzen wacht nu wel een uitwedstrijd, in Bergen op Zoom. woensdag 30 november 2016 MOUNTAINBIKEN BILJARTEN WIELRENNEN Bart Nieuwkoop ging gisteravond met Feyenoord Onder 23 onderuit in het toer nooi om de Premier League International Cup. In Aldershot, vlakbij Londen, verloor Feyenoord onder 23 met 2-1 van Chelsea Onder 23. De Rotterdammers leidden hal verwege nog met 0-1 door een goal van Bi- lal Basacikoglu. De aanvaller kreeg na rust zijn tweede gele kaart, waarna Chelsea - met Marco van Ginkel in de ploeg - in de slotfase het verschil maakte. Sterling en Tomori bepaalde de eindstand op 2-1. I De teams van voetbalvereni ging Temeuzen- se Boys komen zaterdag niet in actie. Alle thuis- en uitwedstrij den zijn uitge steld vanwege het overlijden van Fred Ellen broek. De Ter- neuzenaar was jarenlang een ge waardeerd lid en vrijwilliger van de zaterdag tweedeklasser. Ellenbroek over leed na een kort ziekbed. I Jeremy de Nooijer (foto) speelt vandaag met Levski Sofia de topper tegen Ludogorets. De middenvelder uit Vlissingen viel dit weekend te gen Lokomotiv Plovdiv (2-1-ne- derlaag) gebles seerd uit maar is fit genoeg om in actie te komen. Ludogorets, kop loper in Bulga rije, heeft 6 pun ten meer dan Levski. ■c o q. <0 Carlsen is niet Rudy Boogert Vlissingen Hoe hebben jullie de tweekamp tus sen Carlsen en Karjakin tot nu toe be leefd? Quinten Ducarmon Valt Carlsen dan tegen of valt Karja kin mee? Hans Groffen Hoe komt dat? Wie heeft jullie sympathie? Een maand geleden schakelde Hontenisse in een beladen der by HVV'24 uit in de tweede ron de van de districtsbeker. Gister avond stuntte de ploeg van trai ner Marco van Vlierberghe op nieuw. Terneuzen, dat net als HVV'24 in de derde klasse uit komt, werd na strafschoppen verslagen door de koploper van de vierde klasse. In de vierde ronde van de dis trictsbeker is Zeeland nog met vier clubs vertegenwoordigd: Hoek, De Noormannen, VC Vlis singen en Hontenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39