Snelheidscontrole door scholieren 't GroertesdijjjrttfKg^ 6 Bewoners en raadsleden 'positief kritisch' Voldoende opvang voor dak- of thuislozen föwporn 1 altijd utrs! J De Veerse raadsfracties lieten tij dens de vergadering van de com missie Maatschappelijke Ontwik keling weten dat onderzoeksbu reau XPEX verder mag met de tweede fase van het onderzoek naar mogelijkheden om van de Grote Kerk een cultureel bolwerk van (in ternationaal belang te maken. Nie mand is tegen prachtige voorstel lingen, muziekuitvoeringen en tentoonstellingen in het voorma lige godshuis. Maar het adviesbu reau en fondsenwerver FoxRenard kregen wel een aantal aanbevelin gen mee van insprekers en raadsle den. Voorzitter ]an Paul Loeff van de Stadsraad Veere vroeg vooral aan dacht voor het tegengaan van over last door geluid, licht en verkeers druk. Die verkeersdruk zou al be hoorlijk kunnen afnemen als be zoekers van evenementen in de Grote Kerk direct naar het parkeer terrein aan de Buitenhaven worden verwezen, stelde Loeff zich voor. Als bezoekers niet de stad in hoe ven, kunnen ook omwonenden op gelucht adem halen. Wel willen stadsraad en omwo nenden graag weten waar vracht wagens, die voorraden voor de ho- Wennen aan horizontale programmering kost tijd reca en requisieten voor evenemen ten komen brengen, kunnen staan zonder de Oudestraat te blokkeren. Extra inzet van openbaar vervoer; meer bussen in het weekeind en 's avonds en/of inzet van rondvaart boot Stad Veere om bezoekers van uit Middelburg te halen en terug te brengen, stelde omwonende Tiny Polderman voor. Ruud Backx van de Stichting Delta Cultureel is heel blij met de plannen, maar is ook een beetje bang dat de financiële onder bouwing 'op drijfzand' is geba seerd. Merijn Vos van FoxRenard meldde de commissie mogelijkhe den te zien om de uitdaging van voldoende fondsenwerving tot een goed einde te brengen. Alle insprekers vroegen om over leg met de plannenmakers. Voor man Jan Vriezen van XPEX liet alle belanghebbenden weten dat zij 'na tuurlijk' ook geconsulteerd worden alvorens het onderzoeksbureau een definitief plan op tafel legt. Om die toezegging hadden ook veel fracties gevraagd. De meeste partijen wor stelden een beetje met het 'ambi tieniveau' van de plannen. Ze wa ren het met wethouder René Mole naar eens dat alleen een hoog ni veau tot resultaat kan leiden. Als de plannenmakers zich minder rich ten op Amsterdamse instellingen en meer samenwerking zoeken met Zeeuwse culturele bolwerken - Zeeuws Museum, Schotse Huizen, Film by the Sea - ontstaat een groot draagvlak, aldus de meeste fracties. De dorpsvereniging Sint Laurens krijgt een buurtlabel voor de inzet voor een verkeersveilig dorp. Dat wordt vandaag uitgereikt door Veilig Verkeer Nederland. Het label geeft niet aan of de buurt helemaal veilig is, maar wel dat daar hard aan wordt gewerkt. De dorpsvereniging doet dat sa men met de kinderen van basis school De Palmenhof. De school zit aan een drukke weg, waar 30 kilometer de limiet is, maar waar harder wordt gere den. Om automobilisten daarop te wijzen, houden de kinderen van De Palmenhof vandaag ook een snelheidscontrole. Samen met de politie controle ren ze hoe hard auto's rijden. Daarvoor gebruiken ze een laser- gun. Wie te hard rijdt, krijgt een waarschuwing. Wie zich netjes aan de snelheid houdt, moet ook even stoppen, maar dan om een complimentje in ontvangst te ne men. Ook fietsers worden vandaag gecontroleerd. Die moeten ter hoogte van de Palmenhof een oversteekplaats gebruiken om aan de andere kant van de Noordweg te komen. Fietsers die op een an dere plek oversteken, worden daarop aangesproken. 't Gr0 1 Attn irn d&2& week KAKI fruit 3 stuks €1,50 Knolselderij VLISSINGEN Mensen die bij vijf graden vorst of meer naar dak- en thuislozenopvang- centra in Vlissingen of Terneu- zen komen, mogen 'in beginsel' blijven overnachten. Als de bed den bezet zijn, komen er tijdelijk wat extra bij. Het Vlissingse raadslid Els Verhage (GroenLinks) vroeg zich af of de veertien overnach tingsplaatsen, die in heel Zee land beschikbaar zijn, wel vol doende zijn om aan de vraag te voldoen in strenge winters. B en W van Vlissingen laten haar we ten dat de nachtopvang, een 'tij delijke voorziening voor één nacht bed-bad-brood', meestal plaats genoeg biedt. Ook al om dat het Witte Huis (Vlissingen) en het Leger des Heils (Terneu- zen) een aantal plaatsen voor 24- uursopvang bieden. Bovendien zijn er nog op vangvoorzieningen in Vogel waarde, Oostburg, Hulst en Goes en bieden organisaties in Goes en Zierikzee noodopvang buiten de centrum-gemeente lijke financiering om. Zeeuwse gemeenten spannen zich ook preventiefin om dakloosheid te voorkomen. Lukt dat niet, dan krijgen mensen soms een slaap zak of een treinkaartje om bij fa milie of vrienden te logeren. IN DE REGIO Lezing Joost Bakker over Marlow Moss Sieraden en edelstenen bij Blauwe Hope Winterfair MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 30 november 2016 'Betrek Veere meer bij plan Grote Kerk' Veere is 'positief-kritisch' over de plannen om de Grote Kerk van het stadje tot cultuurtempel om te turnen. Maar bewoners en Stichting Delta Cultureel koppe len er wel een aantal voorwaar den aan. De gemeenteraad sloot zich daar gisteravond bij aan. René Hoonhorst Veere -Bert van Halderen, VVD Maurits Sep Sint Laurens per stuk €1," www.groenteschuurtje.nl Open: dinsdag-zaterdag Oostkapelseweg 87, Serooskerke MIDDELBURG Galeriehouder Joost Bakker (foto) houdt vanavond een lezing over schilderes Marlow Moss in Middelburg. De Engelse kunste nares ontmoette in Parijs de Neder landse schrijfster Netty Nijhoff-Wind, met wie ze een re latie kreeg. Het paar bezocht regel matig Biggekerke. De lezing van Joost Bakker begint om 20.00 uur en is in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middel burg. De toegang is gratis. MIDDELBURG Anne de Kam maakt zondag 4 december sieraden met edel- steenkralen in de Blauwe Hope. De Blauwe Hope is deze dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Adrie Hui- bregtse uit Westka- pelle is gastexpo- sant en biedt foto grafie van de kust aan. De Blauwe Hope is gelegen aan de Seisweg 78 in Middelburg. ARNEMUIDEN In de Rehobothkerk in Arnemuiden wordt zaterdag 3 december een win terfair gehouden van 09.30 tot 13.00 uur. De fair is gratis toegankelijk. MIDDELBURG De productie De Tweede Wereld van Tg. LYNX is op donderdag 1 december in Schouwburg Middel burg en op donderdag 8 december in theater de Mythe in Goes te zien. Tg. LYNX is opgericht door Julia van de Graaft en Gonny Gaakeer. Het duo gaat in deze muzikale voorstelling op zoek naar de held en de verrader in zichzelf. Zij worden bijgestaan door multi-instrumentalist Radek Fedyk die de toeschouwers meeneemt op een muzikale reis langs Poolse rock en Duitse punk. De Tweede Wereld is gebaseerd op documentair ma teriaal uit de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. fotopr GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senio ren KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal Middelburg Markt, vanaf 09.00 uur - Opening ijs baan met optreden van Buurman Buurman; Cultuur huis, Kuiperspoort 18, 09.30-11.30 uur - Knutselcafé voor kleine kinderen; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kou- dekerkseweg 139, 13.30 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 15.00 uur-Verto ning Trippel Trappel Dierensinterklaas; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur-Weke lijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten; Schouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Lezing Maarten van Ros- sem; Aula ZB, 20.00 uur - Lezing Joost Bakker over schilderes Marlow Moss OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur- Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.30-17.30 uur- Kleutergymnastiek; 17.15-18.00 uur - Kleuterdans voor kinderen van 4-6 jaar SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur - Koersbal VEERE Museum Veere, 13.30-16.00 uur- Workshop voor kin deren van 4 t/m 12 jaar, knutselen met afval; Verenigings gebouw, 13.45- 17.00 uur - Soos voor senioren met diverse activiteiten VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Bibliotheek, 10.00-12.00 uur- Basiscursus Win dows 10; DOK41, Edisonweg 41, 17.30-22.20 uur- Gratis Startersdag voor beginnende ondernemers; De Piek, 19.30 uur-De Piek Jam DE TWEEDE WERELD,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34