Vol verwachtina V Woonboulevard slaat zijn vleugels uit Inschattingsfout politie in zedenzaak Zeeuwse apparatuur moet snel 'boef proofworden 2 JAN VAN DAMME Column Alsof er een stolp over onze wereld is gezet. Het wintert. Alles en iedereen maakt een pas op de plaats. Zelfs mijn adem stokt als een stoomwolkje boven mijn ochtendwandeling. Grauwe ganzen verderop in de natuurwei langs het Brigdamse Pad volgen mijn bewegingen. Argwanend, waakzaam, ze zullen hun redenen hebben. We wachten. Het jaar is bijna op. Nog een ruime drie weken hebben we met kortende dagen te maken. Dat is overzichtelijk. Nog vier weken en we mogen weer ongegeneerd een nacht aan flarden schieten en knallen. De lontjes zijn dit jaar kennelijk te kort. Straat, wijk, dorp, stad: overal hangt kruit damp. Daar moet je maar tegen kunnen, zeggen ze dan. We wachten. Natuurlijk ook op Sinterklaas. En de kerstboom. Om me heen hoor en voel ik de spanning. En de vertwijfeling. Weer een paar ther- mosokken of een stropdas? Doe mij maar een flinke fles kwaliteits volle bubbels. De kurk mag knal len. Dan hebben we dat oud en nieuw ook meteen in de pocket. We wachten. De verkiezingsschermutselin gen zijn al in volle gang. Echt warm kan ik er nog niet voor lo pen. Het wintert, ik zei het al. Da mes en heren politici verlaten hun goed verwarmde kantoren, willen contact met u en mij, hun kiezers. Dat wordt echt nog een hele lange gang naar de stembus in maart. Een kwestie van veel geduld en blijven hopen dat je stem dan zal tellen. We wachten. Op nieuw leven. Tot nu toe schreef ik in dit stukje alleen maar omtrekkende bewegingen. We wachten op hém. Vorige week donderdag was hij uitgerekend. Over tijd dus. Dat mag van de dok toren. Maar niet te lang. We wor den grootouders. Vind u dat ook niet voornaam klinken? Grootou der, en dan zo'n klein frommeltje in je armen dat nog een heel leven voor zich heeft. Alle knuffels staan in de aanslag, de bedmuziekdoos- jes zijn aangeschaft. In Frankrijk scoorden we een 'couverture no made'. Alleen voor dat woord zou je al opa en oma willen worden. Ja wel kleine man, we wachten. De knuffels staan in de aanslag, het muziekje is aangeschaft DESTELLING Vandaag: Ik ben niet bang dat mijn fiets wordt gestolen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters vorsttip: laat auto io minuten rustis warm&raaien Kamerdebat over Delta uitgesteld Vermiste Bas na 6 weken terecht Nieuwe draaitijden Zeelandbrug Bouman-Potter, de onderneming achter Woonboulevard Poortvliet, slaat de vleugels uit. Op Meubel plein Ekkersrijt bij Eindhoven wordt een woonwinkel van bijna drieduizend vierkante meter ge opend. Om het maar meteen in perspec tief te plaatsen: de woonboulevard in Poortvliet is 50.000 vierkante meter groot. Zes jaar geleden werd de zaak nog fors uitgebreid, maar nu loopt het bedrijf tegen grenzen aan. Dat is reden om buiten Tholen aan de weg te gaan timmeren. „In onze sector zie je dat de grote be drijven groter worden en de klein tjes kleiner", stelt directeur Her men Bouman. „Wij willen graag zelfstandig blijven en daar is een bepaald volume voor nodig." Door uit te breiden blijft het familiebe drijf - dat veel meubels zelf laat ontwerpen - volgens hem een inte ressante partner voor de producen ten. In Ekkersrijt gaat Bouman-Potter meubelen voor de woon- en slaap kamer verkopen. Het Thoolse con cern wil er experimenteren met onder meer meubelen, marketing en het nieuwe winkelen. Volgens Bouman heeft de uitbreiding ook positieve gevolgen voor de werkge legenheid op Tholen. Zaken als ad ministratie, marketing en logistiek worden voor de nieuwe winkel vanuit Poortvliet verzorgd. „Wij bieden hier nu werk aan in totaal tweehonderd mensen, ik schat dat er daar nog ongeveer acht banen bij komen." Er moet waarschijnlijk ook extra magazijnruimte worden gebouwd. De winkel in Ekkersrijt gaat Bou man Potter heten. In Poortvliet Wij willen graag zelfstandig blijven. Daar is een bepaald volume voor nodig profileert het bedrijf zich al jaren niet meer met die twee namen, maar ze zijn nog wel heel erg be kend. Bouman sluit niet uit dat er in de toekomst nog meer nieuwe win kels worden geopend. „Maar eerst gaat al onze aandacht uit naar Eind hoven. Dit is voor ons iets heel nieuws, want wij hebben ons tot nu toe altijd volledig op Poortvliet gericht." De landelijke campagne voor het 'boefproof maken van smartpho- nes, tabiets en laptops komt in Zee land zeker niet voor zijn tijd. Lan delijk is 18 procent van de mobiele apparatuur beveiligd tegen mis bruik na diefstal, maar in Zeeland is dat slechts zo'n 6 procent, bleek in eind september uit cijfers van het ministerie van Veiligheid en Justi tie. De meeste Nederlanders ken nen de term 'boefproof niet. Reden voor het ministerie om mensen via spotjes op te roepen om hun mo biele apparatuur zo in te stellen dat ze waardeloos worden voor helers en dat hun gegevens op het appa raat op afstand kunnen worden ge wist. Ook kan de optie worden ingesteld waarmee op afstand kan worden gezien waar het apparaat zich be vindt. Een inschattingsfout en heel pijn lijk dat het zo gelopen is. Die reactie geeft politiewoordvoerder Alwin Don. Want agenten van de afdeling zeden troffen het meisje (17), dat tot prostitutie werd gedwongen, twee dagen na haar vermissing aan in een woning in de Edelstenenbuurt in Middelburg. Agenten zagen de online-seksad- vertentie van haar en namen con tact op. In de woning ontmoetten ze echter ook twee anderen. Vol gens Don vermoedden de agenten dat er mogelijk iets niet in orde was en besloten op het bureau de gege vens die het meisje had gegeven te controleren. Die bleken niet te kloppen. Vervolgens lukte het pas drie weken later om het meisje op te sporen. Gedurende die weken moest ze voor haar pooiers werken en had ze per dag vier tot vijf klan ten. Maandag eiste de officier van justitie celstraffen van 2 en 4 jaar te gen twee hoofdverdachten. Tegen een derde (21) eiste ze vandaag 30 maanden, waarvan twaalf voor waardelijk. ZEELAND 5 woensdag 30 november 2016 Gisteren: Ik heb liever marsepein dan een chocolade letter 462 reacties BEU BE POLITIE DEN HAAG Het Kamerdebat over energiebedrijf Delta, dat woensdag zou worden gehouden, is uitgesteld. De Tweede Kamer heeft dat besloten omdat het kabinet en Zeeland nog zoeken naar een oplos sing voor de kerncentrale en Delta. Om dat overleg niet te verstoren, heeft de Kamer ervoor geko zen het debat te ver plaatsen naar donderdag 22 december, de laatste dag voor het kerstreces. HEINKENSZAND De vermiste 16-jarige Bas van Doorne uit Heinkens- zand is terecht. Hij ver keert in goede gezond heid, meldt de politie. De politie vond de tiener bij zijn moeder. Agenten hebben hem overgedra gen aan jeugdinstelling Almata in Ossendrecht waar hij verbleef voor ge dragsproblemen. Zijn moeder wordt later door de politie gehoord. De tiener keerde op zondag 16 oktober niet terug na een weekendverlof. ZIERIKZEE De draaitijden van de Zeelandbrug worden aangepast aan de dienst regelingen van bus en trein. Dat betekent dat de Zeelandbrug met ingang van 11 december open gaat om vijf minuten voor het hele uur en vijf minu ten voor het halve uur. Nu draait de brug telkens tien over het hele en tien over het halve uur. Op elf december gaat de nieuwe dienstregeling van Connexxion in. En die is weer aangepast aan het NS-spoorboekje. O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant Deze bon is geldig t/m 2 december 8 710114 003423 Rob Paardekam Poortvliet - Hermen Bouman Theo Giele Vlissingen Emile Calon Middelburg Deel 3: De Trollen koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2