Van Praag herkozen als voorzitter KNVB 24 Luuk de Jong doorbrak zaterdag eindelijk Eindelijk scoorde Luuk de Jong weer eens. Wat betekent het doorbreken van zo'n barrière voor een spits? Kort Kans Cillessen bij Barga Jasper Cillessen (foto) staat vandaag onder de lat bij Barcelona in de uitwedstrijd tegen Hércules Alicante, uitkomend op het derde niveau. Ook in de return van het duel in de vierde ronde om de Copa del Rey mag de doelman zich bewijzen. Cillessen maakte in september zijn debuut vanwege een blessu re bij eerste keus Marc-André Ter Stegen. Van der Hoorn vertrekt Fred van der Hoorn vertrekt begin volgend jaar bij FC Den Bosch. Het hoofd van de scouting is slachtoffer van bezuinigings maatregelen van de club. Van der Hoorn is jarenlang aan FC Den Bosch verbonden ge weest. De voormalige verdediger voetbalde van 1984 tot 1989 en van 1996 tot 2002 330 duels voor de Brabanders. Vervolgens was hij er actiefin verscheidene functies. Monza Gestopt Alles en iedereen dook er de afge lopen weken op. PSV-spits Luuk de Jong (26) scoorde niet meer. Wat hij ook probeerde, de bal ging er niet in. Maar afgelopen zaterdag, thuis tegen ADO Den Haag (3-1 overwinning), was het eindelijk weer zover. De aanvoerder scoor de na een doelpuntloze periode van 635 eredivisieminuten twee maal. Dat de eerste daarvan inmid dels als een eigen doelpunt van ADO-speler Beugelsdijk in de boe ken staat, is een futiliteit. Opluch ting en blijdschap streden om voorrang bij De Jong. Met de moeilijke jaren die hij achter zich heeft in Newcastle en Mönchengladbach kent hij het klappen van de zweep wel. „Het is een zware periode geweest, met veel kritiek. Maar dat hoort er ook bij als je bij een topclub speelt. Of ik nu weer los ben? Laten we het hopen. We zullen zien." Wat betekent het doorbreken van die barrière eigenlijk voor een spits? Gaat De Jong nu opeens weer aan de lopende band scoren? Het antwoord moet volgen in de komende duels. Dan zal blijken of zijn goals tegen ADO De Jong heb ben gesterkt. Oud-spits Peter Houtman, die onder meer voor FC Groningen, Sparta en Feye- noord speelde, denkt van wel. „Hij zal nu met een geruster hart op het doel afgaan." Hoe langer de droogte voort duurt, hoe meer de twijfels vat krijgen op spitsen en hoe nadruk kelijker kritiek neerdaalt. De oplos sing ligt zelden om de hoek. Hout man: „Ik schoot ballen in zo'n si tuatie dan net op de binnenkant of buitenkant van de paal. Of hij werd net van de lijn gehaald. Dan denk je: dit kan toch helemaal niet? Maar je moet vertrouwen blijven houden." Egoïsme Ruud Geels (68), die in zijn car rière de doelpunten aaneenreeg namens onder meer Feyenoord, Ajax en PSV, zegt dat hij zelf niet vaak zo'n doelpuntenbarrière Bobridge Michael van Praag is gisteren tij dens de bondsvergadering in een ijzige sfeer herkozen als voorzitter van de KNVB. Liefst 21 clubs onthielden zich van stemming. Met name vanuit de eredivisie is er namelijk forse kri tiek, die voor de vergadering al werd geuit in een persoonlijk ge sprek met Van Praag. „Ik ben daarin geschoffeerd. Het ging de perken te buiten", zei Van Praag na zijn herbenoeming tegen de zaal. „Maar ik ben een volwassen man. Ik zal de komende drie jaar nog steeds alle clubs blijven ver tegenwoordigen." Tijdens de najaarsvergadering van alleen de betaald voetbal clubs werd ook besloten dat de KNVB gaat werken met een strenger licentiesysteem. In het aangescherpte reglement komt ondermeer 'verplichte degrada tie' als straf. Verder is de definitieve opvol ging van Bert van Oostveen doorgeschoven naar mei 2017. In de tussentijd krijgt Van Oostvee- ns beoogde opvolger Gijs de Jong wel meer speelruimte in zijn werk als operationeel direc teur. Butter mag toch naar EK Michel Butter (foto) is toch opgenomen in de Nederlandse atletiekploeg voor de Europese kampioen schappen veldlopen, over anderhalve week op Sardinië. De mara thonspecialist eindig de zondag pas als der tiende in de Waran deloop in Tilburg, de cross die als selectie moment diende. De Atletiekunie was cou lant voor de 31-jarige atleet, die tijdens de race een van zijn spikes verloor en daar door achterop raakte. Quote van de dag 'Van der Poel heeft iets heel aparts, zoals een jonge Peter Sagan. Die maken ze niet elk jaar.' woensdag 30 november 2016 VOETBAL VOETBAL ATLETIEK Monza staat vol gend jaar voor de 67ste keer op de kalender van de Formule 1. De organisatie van de race in Italië liet giste ren weten dat eindelijk een ak koord is bereikt na veel juridi sche problemen. U 'Je moet altijd Armon Veeneman Rotterdam Jack Bobridge (foto) is pas 27 jaar oud, maar toch stopt de Au straliër nu al met wielrennen. De drievoudig wereldkampioen op de baan heeft teveel last van artritis, een reumatische aandoening. Maarten Wijffels Zeist Hidde Turkstra stelt zich niet lan ger beschikbaar voor het Neder landse hockey team. De 28-jari- ge speler van Rotterdam, die 44 interlands speelde, geeft voorrang aan zijn maatschap pelijke carrière. De Nederlandse voetbalsters hebben gis teren in Tilburg in een oefenduel met 0-1 verlo ren van Engeland. Joris van Overeem keert terug in de selec tie van AZ. De middenvelder was vorige week door coach John van den Brom uit de ploeg gezet vanwege uitspraken in een interview. De Nederlandse waterpolosters hebben hun eerste wedstrijd in de World League ge wonnen. Griekenland werd na strafworpen met 7-5 verslagen. Doelman Warner Hahn heeft gisteren na negen maanden blessureleed zijn rentree ge maakt bij de beloften van Feyenoord. De gestopte Belgische veldrijder Sven Nys denkt dat de Nederlandse crosser Mathieu van der Poel het nog ver gaat schoppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24