O CD Drietal aan de leiding 12 ZEELANE Ook Patrijzen denkt na over overstap Kriens kondigt zijn vertrek bij WHS aan Peter Westveer scoort elf keer k De fusieclub staat halverwege het seizoen De hockeysters klimmen uit een dal. Na de eerste seizoenshelft staan ze dik bovenaan in de vierde klasse. Ze snakken ook naar promotie. WBÊÊ r w\ We zullen in de tweede seizoens helft met nieuwe dingen moeten komen Guequierre Patrijzen laat een werkgroep onderzoeken of een overstap van het zondag- naar het za terdagvoetbal beter is voor de toekomst van de vereniging. Voorzitter Jeanine van der Horst verwacht dat de werkgroep in het voorjaar klaar is met de analyse. Mocht het bij Patrijzen en streekrivaal Luc- tor'88 (dat fusieplannen heeft met Hein- kenszand en zondag met 2-r te sterk bleek in de Derby van de Zak, foto) tot een over stap naar het zaterdagvoetbal komen, bete kent dat dat er nog maar drie zondagclubs boven de Westerschelde over blijven: Vlis- singen, Goes en Zeelandia Middelburg. Edwin Kriens vertrekt aan het einde van het lopende seizoen bij zaterdag-derdeklas ser WHS. Dat maakte de hoofdcoach na het duel van WHS met Rillandia (4-2-zege) ken baar aan het bestuur. De reisafstand van en naar zijn woonplaats Renesse en „de beschikbare tijd in combina tie met zijn gezin en werk" waren de rede nen voor zijn aangekondigde vertrek, zo laat de club in een persbericht weten. Kriens nam halverwege het vorige seizoen het roer over van de destijds zelf opgestapte Romeo van Aerde en hield de ploeg in de derde klasse. De rolstoelhockeyers van de Sportclub Ge handicapten Beveland (SGB) beleefden in Zoetermeer een succesvolle tweede compe titiedag in de tweede klasse. Na de goede re sultaten in Goes op de eerste competitiedag trokken de hockeyers deze lijn door. De eer ste wedstrijd tegen Bredius Rollers H2 ein digde na een spannende strijd in 2-2. De doelpuntenmakers van de SGB waren Ro nald en Arenda Krijger. In de tweede partij haalde SGB uit tegen Doing H3. Het werd 11-3 en alle doelpunten van het Goese team kwamen op naam van Peter Westveer. De volgende competitiedag is 11 februari 2027 in het Limburgse Reuver. Duinkerke Debuut De hockeysters van HC Walcheren zijn in 2015 onverhoopt verzeild ge raakt in de vierde klasse, het laag ste niveau waarop in Zuidwest-Ne derland gespeeld wordt. Ze willen zo snel mogelijk weer promoveren. „We spelen nu echt te laag", vindt trainer Lars de Kubber. „Anderhalf seizoen geleden vielen we voor het eerst in zo'n twintig jaar uit de der de klasse. We moeten weer om hoog." Dat lijkt ook wel te gaan gebeu ren; HC Walcheren werd zondag ruimschoots winterkampioen. De ploeg won thuis van Olympia (8-0) en zag het verschil met die Terneuzense nummer twee groeien naar acht punten. Er moet in de tweede seizoenshelft, die op 12 maart begint, wel iets geks ge beuren wil er geen kampioenschap volgen. „We gaan ervan uit dat we straks een feestje kunnen vieren", zegt aanvoerster Danielle Sturm. Het vrouwenteam van de fusie club - Middelburg en Vlissingen gingen in 20ir samen - kwam kort na die samensmelting in een dip te recht. Een aantal spelbepalende hockeysters nam afscheid. De Kub ber: „We raakten er in één keer drie kwijt. Onze hele as was weg. Toen hebben we geprobeerd weer iets op te bouwen, maar zoiets kost tijd. We hebben het nog drie sei zoenen volgehouden in de derde klasse, maar uiteindelijk was het tij niet te keren. We degradeer den." Blanco Natuurlijk wilde HC Walcheren binnen één jaar al terugkeren in de derde klasse, maar dat bleek las tiger dan gedacht. De Kubber: „Vo- VLISSINGEN Daniel Wissel (Zee landia Middelburg), Arjen de Koe- ijer (Yerseke) en Marlo Janisse (RCS) geven elkaar geen duim breed toe in het PZC-topscorers- klassement. Het trio scoorde twee keer voor zijn ploeg en leidt met dertien doelpunten, goed voor 19,5 pun ten. Stefan van de Klooster (Nieuwdorp) en Can Kiran (Ter- neuzen) stond met het drietal aan de leiding, maar liep door een minder productief weekeinde ach terstand op. Robin Provoost is bij vierdeklas ser ZSC'62 met zestien doelpun ten de productiefste speler op de Zeeuwse velden. rig seizoen zaten we nog met de teleurstelling. Het liep net niet he lemaal zoals we wilden. Dit sei zoen zijn we daar overheen. We zijn weer blanco begonnen en we ten heel goed dat promoveren nu wel mogelijk is." Sturm: „Vorig jaar had het overigens wel ge kund, hoor. Het klopt dat we het eerder in het seizoen beter had den moeten doen, maar tot het einde waren we in de race voor het kampioenschap. We moesten toen in de laatste week drie keer spelen, omdat eerder een wed- strijd niet was doorgegaan. Dat was zwaar. Je kunt begrijpen dat we in de laatste niet meer zo heel fit waren." HC Walcheren deed nog een verzoek voor een wildcard om tóch in de derde klasse te mogen spelen, maar kreeg die niet. Dit seizoen laat de vrouwenploeg het niet op de laatste fase van het sei zoen aankomen; nu al wordt flink afstand genomen. In een klasse met onder meer HSD (Zierikzee) en Olympia (Terneuzen) wint het team vaak met ruim verschil. „We zitten maar met zes teams in de poule", vertelt Sturm. „Daar door spelen we allemaal vier keer tegen elkaar. Dat houdt in dat alle ploegen elkaar goed leren kennen. We staan nu wel ruim voor, maar zullen in de tweede seizoenshelft met nieuwe dingen moeten ko men. De tegenstanders passen zich namelijk aan ons aan." Tempo „We zijn ons ook al min of meer aan het voorbereiden op de derde klasse", zegt De Kubber. „Het gro te verschil met dat niveau is het tempo waarin er gespeeld wordt. Dat tempo proberen we ons nu al op te leggen. We moeten tegen een nummer laatst ook geen ge- Topscorer - - - 18 2Ezat 11 J6 - 16 5 :#v-V r3;;v. r C V H11 dinsdag 29 november 2016 VOETBAL VOETBAL ROLSTOELHOCKEY Vanavond kunnen twee Zeeuwse voet balclubs zich voegen bij de laatste 32 in de districtsbeker. Hoofdklasser Vlissingen ontvangt op eigen veld de Brabantse zon dag-derdeklasser Gilze (aftrap 20.30 uur), terwijl Hontenisse en Terneuzen in Kloos- terzande strijden voor een plaats in de vol gende ronde (aftrap 20.00 uur). Hoek en De Noormannen hebben zich eerder al ge plaatst. In de maandagkrant is per abuis de naam van Stan de Looze niet genoemd in het jongensteam van turnvereniging Delta Sport dat nationaal kampioen is gewor den. Chris Leenheer stond tweemaal ver meld. Antonio Gue quierre (16) greep afgelopen weekend het brons op het NK karate onder de 21 jaar. Na suc cessen op regio naal niveau kreeg hij nu op het onderdeel ku- mite ook op na tionaal niveau eremetaal omge hangen. 4 ID-renner Joan- nathan Duinker ke blijft het ook in het veld goed doen. In Dord recht schreef de Goesenaar zijn vierde cyclo cross van dit sei zoen op zijn naam. Walter Pol let (Hulst) werd vierde, Irma van Duijn (Schoondij- ke) zesde. I Sabine Vasseur en Selena Tem merman hebben de run-en-bike- wedstrijd in het Belgische Over- mere gewonnen. De Axelse Vas seur debuteerde. Het Zeeuws- Vlaamse duo no teerde 36.59 mi nuut over 8 kilo meter. ■c o q. (O HC Walcheren Roeland van Vliet Vlissingen —Danielle Sturm, aanvoerster V; yf', iv; 1 Daniel Wissel Zeelandia Middelburg c O N LU CNJ 13 1,5 19,5 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 13 1,5 19,5 Marlo Janisse RCS 3A zat 13 1,5 19,5 2 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 18 1 18 Stefan van de Klooster N ieuwdorp 2Ezat 12 11 1,5 m 3 Maarten van Vooren Dauwendaele Can Kiran Terneuzen 1,5 16,5 3Azon 1,5 16,5 4 Rutgervan Rossum Tuctor'88 4Azon 16 Thomas Leegwater Clinge 4Azon 1 16 Tom Wuyts Kloetinge 'J>'VUQini»n.'Vr< Wi-V»'. i.t .*-•■ LlKmxTOVIl .1;*.. is 1 .T. IC zat 7 2 ™4 6 Domenique van den Berge BruseBoys 2Ézat 9 1,5 13,5 - Thomas de Rijke RCS - .Frankden Engelsman 'Noad'67 7 Tom Rijk Hontenisse 3A zat 3B zat 4Azon 9 .13 1,5 1 13,5 - "7 13,5 13 J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 99