COA schrapt banen na afname asielzoekers Apple iPhone 7 UKIP heeft na reeks pijnlijke incidenten een nieuwe leider 7 Paul Nuttall is de nieuwe leider van de Britse partij UKIP. Hij moet een einde maken aan het geruzie binnen de eurosceptische partij. 'Asielzoekers gaan echt weg' „Ik ga een team bouwen met talen ten uit alle geledingen van de par tij", zei Paul Nuttall nadat hij meer dan twee derde van de stemmen kreeg in de leiderschapsverkiezing bij UKIP. De 39-jarige politicus uit Liverpool staat voor de zware op gave de eenheid terug te brengen in de partij. Nadat de Britten in juni voor een Brexit stemden, stapte partijboeg beeld Nigel Farage op: zijn werk was gedaan, vond hij. UKIP raakte stuurloos en belandde in een iden titeitscrisis. Farage liet een machts vacuüm achter, en er was geen lei derschapskandidaat die er met kop en schouders bovenuit stak. Ook inhoudelijk worstelde de partij. Want waar stond het euro sceptische UKIP nog voor, nu de Brexit een feit was? Niemand had daar een sluitend antwoord op. Partijprominenten vlogen elkaar in de haren en de pijnlijke inciden ten volgden elkaar in rap tempo op. Diane James werd in september ge kozen tot nieuwe leider, maar stopte er na achttien dagen alweer mee omdat ze zich 'niet genoeg ge steund voelde in de partij'. Weer had de partij een vacature voor een nieuwe leider. Steven Woolfe was de grote favoriet, maar hij belandde in oktober in het zie kenhuis na een vechtpartij met een fractiegenoot in het Europees Par lement in Straatsburg. De knokpar tij betekende het einde van de UKIP-carrière van Woolfe en de tij delijke terugkeer van Farage, die de rol van interim-leider op zich nam. Nu is het dus de beurt aan Nut tall, die eerder Europarlementariër en plaatsvervanger van Farage was. Nuttall komt uit de arbeidersklasse en vindt dat UKIP de stem van dat deel van de bevolking moet wor den, met name in het noorden van Engeland. Ook wil hij de doodstraf herinvoeren in Groot-Brittannië. Druk op Brexit Verder is hij van plan de druk op de regering te houden in de Brexit-on- derhandelingen. Voor UKIP is de Brexitstem een droom die uit kwam, maar voorlopig is het nog totaal onduidelijk wanneer en hoe de Britten uit de Europese Unie stappen. Veel Leave-stemmers zijn bang dat de Brexit niet doorgaat, of dat ze eindigen met een 'Brexit- light'. Dat wil UKIP, onder leiding van Nuttall, voorkomen. Nuttall zal in ieder geval goed in de gaten worden gehouden door Nigel Farage. De legendarische oud-voorman van UKIP zei na de verkiezing van Nuttall nog maar eens dat hij niet meer zal terugke ren als partijleider. Maar mocht Nuttall zijn beloftes niet waarmaken, dan zou Farage zo maar weer kunnen opduiken. Als er de afgelopen maanden namelijk iets duidelijk is geworden, is dat bij UKIP iedereen vervangbaar is, maar dat de positie van Farage onomstre den is. Bij het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) werkten vorig jaar, op het hoogtepunt van de vluchtelingencrisis, zo'n 4.500 mensen. Een groot deel van hen was razendsnel aangenomen toen er plotseling duizenden asielzoe kers per week naar Nederland kwamen. Het COA moest met stoom en kokend water onderdak voor hen vinden: in kazernes, voormalige gevangenissen en in sporthallen. Onder meer door de deal die de EU in maart met Turkije sloot, ko men er al maanden veel minder asielzoekers naar Nederland. Veel vluchtelingen verblijven nu in Turkije en Griekenland. Azc's Eerder dit jaar nam het COA daarom al afscheid van een paar honderd werknemers. Zij waren niet meer nodig omdat de meeste noodopvanglocaties voor asielzoe kers dicht konden. Inmiddels zijn er zelfs minder gewone azc's no dig, asielzoekers die een verblijfs vergunning krijgen stromen door naar een normaal huis. COA-be- stuursvoorzitter Gerard Bakker meldde gisteren dat daarom het COA nog eens ruim 1.000 mensen niet meer nodig heeft. Die operatie begint volgende week en moet zo snel mogelijk afgerond zijn. Het betreft niet alleen opvang- medewerkers, maar ook managers en stafleden. Het gaat voorname lijk om mensen met tijdelijke con tracten of uitzendkrachten. „Het COA heeft een grote flexibele schil", stelt Bakker. Die schil is no dig omdat het aantal asielzoekers TERUGKEER dat naar Nederland komt ook snel weer kan stijgen en de organisatie dus weer meer mensen nodig heeft. Bijvoorbeeld als de deal met Türkije geen stand houdt. De Turkse president Erdogan dreigde daar dit weekend nog mee. Het COA houdt daarom een buffer aan met lege opvangplek ken. Ook zijn er afspraken met ge meenten waardoor er snel nieuwe locaties beschikbaar kunnen ko men als dat nodig is. Familie Het kabinet rekent voor 2017 op 42.000 asielzoekers, net zoals het dit jaar deed. In praktijk kwamen er tot en met oktober 23.800 asiel verzoeken binnen. Waaronder een flink aantal van nareizende fami lieleden van (Syrische) vluchtelin gen die hier al in 2015 naar toe kwamen. In dat jaar kwamen 58.000 asielzoekers naar Neder land. Momenteel komen de meeste asielzoekers uit Marokko en Alge rije, zo'n 300 per maand. Zij maken nauwelijks kans op asiel omdat die landen als veilig gelden. Als hun asielverzoek is afgewezen moeten zij zo snel mogelijk Nederland ver laten. Net zoals dat gold voor Alba nezen en Kosovaren, die eerder dit jaar met honderden tegelijk naar Nederland kwamen. Hun komst zorgt ervoor dat er een andere rijkstak momenteel juist behoefte heeft aan meer werknemers: de Dienst Terugkeer Vertrek. GEHOORD eenmalig bijbetalen: €0 100 belmin/sms 4000MB data (4G) 2 jaar korting! slechts per maand Ben* ti:i.E2 i<pn JL T dinsdag 29 november 2016 GO Nuttall mikt op stem arbeider Suse van Kleef Londen Paul Nuttall volgt partijlegende Nigel Farage op. foto benstansall/afp Asielopvangorganisatie COA verlengt de contracten van meer dan 1.000 werknemers niet. Omdat er al maanden min der asielzoekers naar Neder land komen, zijn er ook minder azc's en dus mensen nodig. Cyril Rosman Den Haag Volgens staatssecretaris Dijkhoff (VVD, asiel) klopt het beeld dat in Nederland bestaat, dat asielzoekers zelden vertrekken, niet. Daarom gaat het ministerie in de maandelijkse asielcij- fers, waarin nu vooral de in stroom staat, nadrukkelijk melden hoeveel afgewezen asielzoekers weggaan .Vol gens Dijkhoff zijn er dit jaar 14.000 vreemdelingen terug gestuurd via de Dienst Te rugkeer Vertrek. Van 7.000 is bekend dat ze Nederland al hebben verlaten. LAAGSTE PRIJS! TlilJïf? Of: onbep. min/sms 4000MB: €43/mnd Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1107(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7