Hoek oogst louter lof PWG blijft een titelkandidaat Tom Boere scoort in zesde duel op rij Droomdebuut voor Van Wallenburg in Z2 13 acht punten los noegen nemen met een 3-0-over- winning. We mogen niet halver wege denken dat we al klaar zijn en moeten ons dus een hele wed strijd laten zien." De Kubber is overigens niet de coach. Dat was hij voorheen wel, maar nu gaat Rachel Schoon- derwoerd al geruime tijd met de wedstrijden mee. „Ik heb het coachen twee seizoenen gedaan", vertelt De Kubber. „Maar dat werkte toch niet helemaal, haha. Het was ook mijn eerste trainers- klus. Maar vrouwen zijn ook anders om te coach dan mannen, die ik nu bij Tempo (Bergen op Zoom) onder me heb. Ik ben vrij direct naar m'n team toe en bij vrouwen valt dat dan toch even anders." Sturm: „Zelf heb ik niet zo'n problemen met dat directe, maar sommige anderen wel." De Kub ber: „Vandaar dat er nu een vrouw voor de groep staat." Tussen De Kubber en Schoon- derwoerd is er veel overleg. De punten van aandacht die de coach in de wedstrijden op merkt, speelt ze door aan trainer. „Dat kan gaan over hoe de verde diging beter georganiseerd kan worden of over hoe de aanvallen zouden moeten lopen. Ik maak daar dan oefeningen voor", legt De Kubber uit. „Ik denk dat onze samenwerking heel goed ver loopt." De prestatie van Hoek is be wonderenswaardig, omdat de koploper uit Veen tot zaterdag on geslagen was. De Zeeuws-Vla mingen legden goed voetbal op de mat en troefden de bezoekers daarmee af Daarom is Hoek geko zen tot club van de week. Niet alleen de club wordt in het zonnetje gezet, maar ook de trainer valt in de prijzen. Jannes Tant wilde wat meer 'grinta' zien Timo Jansen was in de derby tegen MZC'11 bij alle goals betrokken bij zijn formatie na het slappe be keroptreden zeven dagen eerder tegen zondag-derdeklasser Groen Wit (2-1-zege) en kreeg dat ook. Hij stoomde zijn ploeg tijdig klaar voor de kraker en is daarom de trainer van de week. De speler van de week speelt bij zaterdag-eersteklasser Kloetin- ge en zijn naam is Timo Jansen. In de derby tegen MZC'11 (3-0-winst) was hij bij alle goals betrokken, waarvan hij de mooi ste zelf op zijn naam kreeg. Ook verdedigend speelde hij sterk. Ilona de Koster van Wolfaarts- dijk is gekozen tot speelster van de week. Zoals altijd was zij weer een rots in de branding. De Haagse ploeg opende de score toen Jeanine van der Horst moest capituleren. Een meevaller was het gelijkspel van Fons Huij- breghts tegen de sterke Krijn Toet. Toen Martin van Dijk naar winst kon combineren stond het weer gelijk: 3-3. Niels Roelofsen, die in het mid denspel simpel een schijf had ge wonnen, bracht PWG op voor sprong waarna Aart Walraven via een verrassende combinatie de marge verdubbelde. Door een ne derlaag van Jacob Provoost kwam de Zuid-Hollandse ploeg terug in de wedstrijd. Nadat Jaap Veer- hoek, Jos de Wild en Hans Bom- gaars hadden geremiseerd zorgde Kees Rijk, die lange tijd aan een kansloze missie bezig leek, voor het bevrijdende elfde punt. De Middelburgse damclub ging tamelijk kansloos onderuit tegen het Amsterdamse 020 2. De Mid delburgers hadden het aan veel borden lastig maar hielden de ne derlaag beperkt: 12-8. Aan de hoog ste borden bleven Peter Schunse- laar en Daaf Kasse met kunst- en vliegwerk overeind tegen de ster- De Middelburgse damclub ging onderuit tegen het Amsterdamse 020 2 ke gebroeders Drost, maar in de partijen van Jan Flikweert en Bram Goedhart ging het mis. Flik weert verloor door een verwoes tende vijfklapper en Goedhart zag een omsingeling in een verloren eindspel resulteren. Piet Allaart speelde een sterke partij, maar hij kon niet verhinderen dat zijn te genstander een geofferde schijf weer terugwon. Tom Boere breidde zijn 'scoring streak' gisteravond uit tot zes wed strijden. De aanvaller bracht FC O ss vanaf de strafschopstip kort voor rust op 1-1 tegen Jong PSV. Dat was zijn zestiende doelpunt in evenzoveel wedstrijden. Hij blijft daardoor topscorer in de Jupi- ler League. FC Oss boekte uitein delijk met 2-4 de derde zege op rij en ontworstelt zich langzaamaan van de onderste plaatsen. Trainer Roy Hendriksen uit Mid delburg keerde met Helmond Sport met een o-o-gelijkspel huis waarts van het duel bij NAC Bre da, waar Hendriksens vriend Mari- nus Dijkhuizen trainer is. Met nog twee duels te spelen is Hel mond Sport nog altijd gedeeld lei der in de tweede periode. Thomas van den Houten uit Goes keerde terug in de basis bij Telstar met een 3-0-thuisneder- laag tegen Cambuur. Vader Gé- rard en zoon Bradley de Nooijer uit Oost-Souburg verloren met Dordrecht met 0-2 van Jong Ajax en blijven voorlaatste. Merel van Wallenburg was in de selectiewedstrijd voor het ZK in Nieuw- en Sint Joosland over tuigend de beste in Z2. De dres- suuramazone uit Ritthem stuurde in manege De Kroo de met veel schwung door het lijf bewegende ruin Zip naar een score van 68,23 procent. De combinatie liet de Axelse Zoe de Booij met de ruin Macrider Domestic achter zich. „Je eerste Z2-wedstrijd meteen winnen en ook nog een ruime vol doende scoren voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap. Veel beter kun je je niet wensen", jubel de Van Wallenburg. „Zip liep voor mijn gevoel een foutloze proef. Ik ben hier ontzettend blij mee." Zoe de Booij stuurde in ZZ- Licht de merrie Macrider ZoZ naar de overwinning (68,28). De Booij: „Dit was een heel goed weekend. Zaterdag won ik met Do- mestic beide Z2-proeven in Axel en plaatsten we ons voor het Zeeuws kampioenschap. Zondag is dat gelukt met ZoZ." Veerle Boogaard (Oudelande) stuurde de ruin Zephyr naar 66,44 procent. Dat was goed voor de tweede stek en een startbewijs voor het ZK. dinsdag 29 november 2016 móet omhoog Walcheren-aanvoerster Daniëlle Sturm is aan de bal in de wedstrijd van zondag tegen Olympia. FOTO RUBEN OREEL Hoek is deze week de grote win naar van de Zeeuwse voetbala- wards. De zaterdag-hoofdklas ser vloerde afgelopen weekend koploper Achilles Veen (3-1) en verkleinde de achterstand op de ranglijst daardoor tot vier punten. Daniel Vervelde Vlissingen Reageren: Stunt Hoek tegen de koploper is eigenlijk geen stunt. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.ni/rudestats De dammers van PWG 's-Graven- polder blijven na de 11-9-zege op De Hofstad Dammers in de race om het kampioenschap in de eer ste klasse B. Teamcaptain Kees Rijk sprak na afloop van een slechte wedstrijd, waarin een aantal spelers van PWG niet in beste doen was. Daaf Kasse Middelburg Rudy Boogert Vlissingen Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79