Inbrekers actief in Oosterschelderegio Menevenement komt nog één keer 1 Doorbraak naar stadsentree Zierikzee 6 Meer inbraken, maar veelal zonder buit 5 Het was deze week drie keer raak in Goes en twee keer in Kruiningen. Maar ook Krabbendijke, Zierikzee en Oosterland kregen te maken met (pogingen tot) inbraak. Volgens politiewoordvoerder Alwin Don werd alleen in Ooster land en Zierikzee iets meegenomen uit de woningen. „In Oosterland gingen de inbrekers er met geld en computerapparatuur vandoor. In Zierikzee werd naast apparatuur ook koper vermist. In Krabbendijke zijn ze wel binnen geweest, maar daar hebben ze niets weggeno men." Het politieteam Oosterschelde- bekken (Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland, Goes, Borsele, Ka- pelle en Reimerswaal) maakte dit weekeinde melding van de serie in braken. „Afgelopen dagen is er he laas veel ingebroken in woningen in ons gebied. Wij vragen u daarom waakzaam te zijn", viel er te lezen op hun Facebookpagina. Is er sprake van een inbraakgolf in het gebied van het team Ooster- scheldebekken of valt het eigenlijk wel mee? „Dat hangt er vanaf waar Het verzoek om verdachte situaties te melden, helpt je het mee vergelijkt", zegt Don. „Als je het vergelijkt met het maandcijfer van november vorig jaar (104 inbraken in Zeeland zon der Tholen) is het niet zo veel. Maar vergelijk je het met de cijfers van vorige maand (dertig in heel Zee land zonder Tholen) dan is acht in dit gebied best wel veel. Daarom hebben de collega's er een attende ring van gemaakt. Met het verzoek om verdachte situaties bij ons te melden." Helpt dat de politie dan echt? Don: „Absoluut! Sinds we een paar jaar geleden zijn gaan vragen om meldingen komen er veel meer binnen. Daardoor konden er vaker mensen worden aangehouden en heeft het meegeholpen aan de ver mindering van het aantal woning inbraken." Whatsappgroepen Volgens Don zijn er meer redenen te noemen voor de dalende trend. „Een heel scala aan maatregelen heeft invloed op de cijfers. Zoals het verbeterde hang- en sluitwerk van woningen, whatsappgroepen in de wijk en maatregelen door gemeen ten en woningbouwverenigingen. En natuurlijk is er nog de kwaliteit van inbrekers. Want vroeger lag het aantal geslaagde inbraken flink hoger." De vereniging heeft het evenement tien jaar lang gehouden samen met de twee Rotaryclubs op het eiland, om geld op te halen voor goede doelen. In 2015 was de laatste keer. Omdat de vereniging in maart honderd jaar bestaat, wil voorzitter Jan-Leen Boot het Menevenement nog één keer organiseren. „De focus ligt dan enkel op het mennen. We streven naar honderd deelnemers uit heel Nederland en België. Dat aantal zou symbolisch zijn voor ons jubileum", aldus Boot. De eenmalige editie volgend jaar moet net zo laagdrempelig zijn als het evenement altijd is geweest. „Het stond bij de menners bekend als een goede oefening aan het be gin van het wedstrijdseizoen. Maar ook voor beginners was het leuk om eens een wedstrijd te rijden." Het Menevenement vindt plaats op een stuk land tussen de N59 en de Bredeweg in Oosterland. In schrijven kan vanaf 1 januari via menverenigingschouwenduive- land.nl. ZIERIKZEE De sloop van het voor malige pand van installatiebedrijf Saman in Zierikzee is in volle gang. Om vandalisme te voorkomen moet deze plek aan de Julianastraat op 15 december helemaal kaal zijn. Half april wordt begonnen met de aanleg van de nieuwe stadsentree. De bedoeling is dat bezoekers hun auto neerzetten op een grote, nieuwe parking op het terrein van het voormalige zwembad Onder dak en dan via een trap over de dijk bij Saman, de Zoutkeetstraat en de Zuidhavenpoort het stadscentrum binnenlopen. De route wordt ge schikt gemaakt voor mindervali- den. Met het oog op de nieuwe entree werd Saman vorig jaar voor negen ton uitgekocht door de gemeente Schouwen-Duiveland. Het bedrijf opende in oktober zijn nieuwbouw op het Business Park. Deze grond kocht Saman voor 1,1 miljoen euro van de gemeente. IN DE REGIO Workshop kerstdecoratie in Dreischor Expositie in 't Lange Uus Purper keert terug naar De Mythe Succesvol maakt opnames in Slot Moermond MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 29 november 2016 SD Inbrekers hebben de afgelopen week flink aan deuren en ramen gerammeld in de regio Ooster- scheldebekken. Het slechte nieuws is dat zij dat acht keer hebben gedaan op verschillende locaties. Het goede nieuws is dat het inbrekersgilde slechts in twee gevallen een buit wist te bemachtigen. Willem Adriaansens Kruiningen -Alwin Don, politiewoordvoerder Goed nieuws voor de paarden liefhebbers. Het Menevenement in Oosterland komt op zaterdag 27 mei nog één keer terug. Ter ere van het honderdjarig jubi leum van de Fok- en Menvereni ging Schouwen-Duiveland. Elodie Kint Oosterland De sloop van Saman is in volle gang. foto marieke mandemaker DREISCHOR Studio Onbekom merd houdt op woensdag 7 de cember een drie dubbele kerstkera- miekworkshop. Deze workshop staat in het teken van kerst en er wordt decoratie ge maakt voor de kersttijd. Alle deco ratiestukken wor den gemaakt uit klei en mogen na afloop mee naar huis wor den genomen. De workshop is ge schikt voor zowel K beginners als ge vorderden. Aanmel den kan via studio- onbekommerd.nl. ZIERIKZEE In 't Lange Uus in Zierikzee is een nieuwe expositie te bewonderen. Acht kunstenaars tonen hun werk. Naast schilderijen en beeldsculpturen, is er ook glaswerk. GOES Purper keert op donderdag 1 de cember terug naar theater De Mythe in Goes. De drie namen uit de Pur per-geschiedenis (Frans Mulder, Al fred van den Heu vel en Erik Brey) hebben In Diede- rick Ensink hun ideale vierde man gevonden. De show begint om 20.00 uur. RENESSE Zondag was de vierde aflevering op televisie te zien, gisteren is een nieuwe reeks afleveringen opgenomen. In de Ridderzaal van Slot Moermond in Renesse ontvangt presen tatrice Myrna Goossen een lange rij gasten voor het televisie programma ledereen Succesvol van SBS6. In dat programma wordt geprobeerd 'het succes te ontrafelen van succesvolle mensen', zoals de presentatrice het zelf formuleert. Elke afleve ring komen succesvolle ondernemers voorbij en BN-ers uit de wereld van fashion, sport, theater, film en interieur. De serie is elke zondag te zien bij SBS6, om 12.00 uur 's middags. FOTO MARIEKE MANDEMAKER BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Museum; Tonnen- magazijn, 18.30- 22.00 uur: Repeti tieavond Muziek Apollo Brassband, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 20.00-22.00 uur: De vliegbind- Club; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen, 20.00-23.00 uur: Toneel WIK; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Verkoop expositie van bij zondere pop-up boeken aangevuld met een kerstboom volgehangen met miniatuurschoen tjes van Harrods; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal, 11.30- 13.30 uur: Tafelen in de buurt; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Schilder club, 19.30-21.00 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Brugzicht (GORS) 19.00-21.30 uur: Dementietafel met presentatie door Jelte Holwerda; FIZI, 14.00 uur: Riphagen, 20.00 uur: Hartenstrijd. FILMOPNAMES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76