tt Grote twijfel aan haalbaarheid cultuurtempel Grote Kerk Veere Scheldekraan komt terug op de kade Tupperware onverslijtbaar, niet kapot te krijgen 7 De Souburgse Bep Maarsman stopt metTupperware- party's. Na bijna dertig jaar maakt ze een eind aan de 'feestjes'. Een Tupperware-tutje? Ben je bedonderd. Bep Maarsman is als demonstratrice op haar 69ste een bijdetijdse dame, geen dinosaurus. Bep sluit haar carrière als 'Tup perware Queen' na bijna dertig jaar binnenkort af. Ze was decen nia regiomanager en kwam in heel Zeeland. Haar gezondheid hapert af en toe en ze is de pensioenge rechtigde leeftijd al even gepas seerd. Een beetje pijn doet het wel, want ze heeft in al die jaren een hoop vrienden - okee, vooral vriendinnen - gemaakt. En die gaat ze missen als ze niet meer drie, vier, vijf keer in de week feestjes geeft. Een van de trouwste vriendin nen van de Souburgse is Anja Kop pers (68). Koppers woont al weer jaren in Middelburg, maar ook toen ze haar domicilie nog in Vrouwenpolder en daarvoor Goes had, kwam Bep al over de vloer. Anja trekt trots een bewaardoos uit de kast. „Die heb ik al 45 jaar om mijn koffie vers te houden, die doe ik nooit weg." De bewaarbus bewijst dat de promotiepraatjes uit de jaren zes tig en zeventig geen loze kreten waren. Het Tupperware-plastic in veel producten is zo onverwoest baar als destijds werd aangepre zen. Maar als Anja decennia terug al onverslijtbare bewaardozen kocht, waarom komt Bep dan vandaag voor het 25ste achtereenvolgende jaar plastic bakjes aanprijzen? Een mens heeft op een gegeven mo ment toch wel genoeg gebaks-, diepvries- en opbergdozen in huis? Anja en Bep kijken elkaar aan... Er zijn dus nog mensen die denken dat er in vier decennia niets is veranderd. Niet alleen verkoopt Tupper ware al lang geen milieuvervui lend plastic meer, maar 'hoog waardige kunststofproducten, gif- vrij en zonder weekmakers'. Maar daarnaast gaat de wereld van Tup perware de bewaardoos in al zijn variaties ver voorbij. Tupperware maakt ook keuken gerei, van messen tot keukenscha- ren voor linkshandigen. Een raspmolen, een citruspers, een ei- scheider, een flessenspatel, een magnetronpan, een graankoker, hang-aan-lepeltjes (die zichzelf vasthouden aan de Ik zie ook jonge meiden die voor makkelijk en gebruiksvriendelijk gaan rand van je kopje of beker), een pasta- of een omeletmaker; je zegt het maar. Tupperware geeft geen party's meer, maar houdt kookshows. Want in een goed geoutilleerde moderne keuken, komt klassiek én nieuw Tupperware-gereedschap pas echt tot zijn recht, werft Bep. „We hebben speciale magnetron- en stoomkookpannen, waarmee je binnen de kortste keren een sma kelijke warme maaltijd op tafel zet. En in onze pannen en schalen blijft het eten nog een tijdje warm; makkelijk als gasten wat later aan schuiven." Vanavond laat Bep dat voor de laatste keer officieel zien tijdens een show bij Anja Koppers thuis. Beide dames weten van tevoren al dat de gasten tevreden huiswaarts keren. Niet dat Bep en Anja geen verstokte tegenstanders van Tupperware kennen. Maar ze ho pen - en verwachten ook een beetje - dat die zuurpruimen bin nenkort uitsterven. Sinaasappelschiller Anja, bijna triomfantelijk: „Ik heb een achternicht, die nooit mocht komen van haar vriend, omdat hij absoluut geen Tupperware-waren in huis duldde. Maar laatst ging hij overstag. Kocht-ie een sinaasappel schiller, omdat het toch wel handig was dat hij op zijn werk niet meer hoefde te hannesen met een sap rondspuitende sinaasappel. Een paar halen met een scherp kunst stof puntje en je pelt de schil eraf." VLISSINGEN De Scheldekraan komt terug op de kade aan het Vlis- singse Dok. De woordvoerster van de ge meente neemt maandag de angst weg van veel Vlissingers, die vrees den dat de historische kraan niet meer zou opduiken in de 'skyline' rondom het Dok. De kraan is dit voorjaar gedemonteerd, omdat de ondergrond waarop het gevaarte stond niet stevig genoeg was. De kades langs de hele Jan Weugkade en de Houtkade aan de overkant zijn ernstiger verzakt dan eerder gedacht. Momenteel wordt aan een plan van aanpak gewerkt voor herstel van die kades. Geruchten over verkeerde de montage van de kraan berusten niet op waarheid, meldde de woordvoerster gisteren. De Vlissingse serviceclub Li- ons vroeg het college vorige week in een briefje aan het college of dat het herstel van de kraan'voortva rend ter hand' wilde nemen. „De kraan is op juiste wijze gedemon teerd en wordt ook weer goed in elkaar gezet. Het kan zijn dat er wat extra werkzaamheden nodig zijn om hem terug te zetten. Maar de kraan komt terug." Over de termijn waarop de kraan weer aan de kade staat, kon de woordvoerster nog geen uit sluitsel geven. Bert Bakker nam de doelstellingen over het gebruik van de Grote Kerk na volgend jaar onder de loep. Vol gens de Amsterdamse uitgever zijn de plannen niet goed door dacht: de plannenmakers hebben zowel bij de ideeën voor de ver bouwing als bij de financiële on derbouwing problemen over het hoofd gezien of stellen zaken te rooskleurig voor, oordeelt Bakker. Ook vraagt hij zich af of de brandweer en Monumentenzorg op de hoogte zijn. Zo kan de brandweer bezwaar hebben tegen blokkering van een aantal (vlucht)deuren en keurde Monu mentenzorg eerdere plannen voor een houten zoldering, bedoeld om overlast van vleermuizen te beperken, af. Aannames over kos ten, bezoekersaantallen en reve nuen die Amsterdam Light Festi val, Het Nationale Ballet, Amster dam Sinfonietta, FOAM en Eye op zouden leveren, zijn niet realis tisch, betoogt Bakker. Wethouder René Molenaar snapt niet welk belang Bakker, die 'tot een paar jaar terug een tweede huis in de buurt van de kerk had, maar dat intussen heeft verkocht', met zijn kritiek denkt te dienen. Maar hij heeft geen behoefte aan een reactie. „Ik neem de brief voor kennisgeving aan. Raadsleden kunnen zelf wel een oordeel vor men." De commissie maatschap pelijke ontwikkeling bespreekt de toekomst van de Grote Kerk van avond om 19.30 uur. dinsdag 29 november 2016 WA Niet tuttig, maar tijdloos en handig René Hoonhorst Bep Maarsman achter een volgepakte eettafel. Allemaal Tupperware van Anja Koppers, fotorubenoreel -Bep Maarsman, demonstratrice Er zitten veel, vooral financiële, haken en ogen aan de plannen van het bureau XPEX en Ernst Veen om de Grote Kerk van Veere om te toveren tot bijzon dere cultuurtempel, waar schuwt Amsterdammer Bert Bakker het Veerse gemeente bestuur. René Hoonhorst Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39