Straf voor messteek Celstraf en taakstraf voor man die minderjarige seksueel misbruikte Dief moet de cel in Invest begeleidt veel Vlaamse bedrijven 5 Zou je als ondernemer in Zeeland neerstrijken? Ver weg, in een krimpgebied. De familie Ten Brink nam een slagerij in Middelburg over. ONDERNEMEN KANSEN IN ZEELANDA De 41-jarige Ten Brink is een slager in hart en nieren. Opgeleid als vaksla ger dreef hij lange tijd een barbecuebedrijf in het Drentse Roden. „Eigenlijk wilde ik al langer een slagerij, maar dan moet je net een leuke zaak treffen die je kunt overnemen. In Drenthe vonden we niks dat aan onze eisen voldeed: een slagerij naast of in een grote supermarkt of in een verspassage met meerdere onder nemers. Locaties waar veel men sen passeren en je een natuurlijke aanloop van klanten hebt. Om die reden zagen we een slagerij op een dorp niet zitten." Toen kwam slagerij Wijffels in Middelburg te koop. Jeroen en Na thalie (40) stapten meteen in de auto en maakten de lange reis naar de Zeeuwse hoofdstad. Een tocht die werd beloond. „Dat was nou precies de zaak die wij zochten. Een slagerij in een verspassage, naast een groenteboer." Niet al leen de zaak beviel, ook de zee trok als een magneet. „Voor ons was het een win-win-situatie. Het kli maat is hier milder. Heerlijk." Niet dat de Ten Brinks nu lekker achterover leunen en genieten van het kalme Zeeuwse leven. Het paar neemt per 1 december slagerij Van Mourik in Papegaaienburg in Vlis- singen over. Twee zaken, vijftien man/vrouw personeel; de Drenten duwen door. „Maar ja, de Vlis- singse slagerij staat naast een su permarkt. Het is een te mooie kans om te laten lopen." Als ondernemer merkt hij niks van de demografisch stagnatie in Zeeland. Klanten genoeg. En ze Dat was precies de zaak die wij zochten. In een verspassage, naast de groenteboer komen graag. „We zijn omarmd door de Zeeuwen. Nu nemen we zelf ook graag tijd voor een praatje. Pinnen en wegwezen, daar houden we niet van. Klanten waarderen dat. Toen we één jaar bestonden, werden we bedolven onder de kaartjes en de bloemen. Ja, dat is erg leuk." En dan de hamvraag: maakt hij ook Zeeuws spek? „Jazeker, op twee manieren!" Ondernemers van buiten Zeeland zijn dikwijls te vinden in de detailhan del en de horeca. Of het nu de Brabanders zijn die ijssalon Gelato Vi- cenza in Terneuzen en Hulst uitbaten of de voormalig parkdirecteur van Hof Domburg, Bre- daënaar Hein Robbers, die tegenwoordig strand paviljoen Oase in Dom burg exploiteert. Bij de grotere bedrij ven komen ze uit alle windstreken. Invest in Zeeland, een onderdeel van de ontwikkelings maatschappij Impuls, be geleidt de laatste tijd vooral veel Vlaamse be drijven die zich over de grens willen vestigen. De zuiderburen zijn goed voor een kwart van alle begeleidingstraj ecten van Invest. Voor Vlaamse bedrij ven heeft een vestiging in Zeeland (vaak kiezen ze voor Zeeuws-Vlaan- deren) financiële voorde len. De vestigings- en loonkosten zijn lager dan in België. Daarnaast is hier voldoende ruimte beschikbaar, zijn de hui zen relatief goedkoop en zijn de Zeeuwen door gaans harde werkers. Daarnaast werken be drijven aan beide zijden van de grens al vaak sa men, al dan niet in door Europa gesubsidieerde projecten. De verschillen in regels voor onder meer grensarbeid vor men soms nog wel een belemmering. De keuze voor vesti ging hangt af van allerlei factoren: regelgeving, lo gistiek, grondprijzen en bijvoorbeeld de nabij heid van de afzetmarkt of een grondstoffenleve- rancier. Zo streek de Spaanse sapfabrikant AMC neer bij logistiek dienstverlener Klooster boer in het Sloegebied, besloot de Indonesische palmolieproducent Mu- sim Mas een fabriek te bouwen op het terrein van Dow. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 37- jarige M.W. uit Rilland een cel straf van 120 dagen waarvan 69 dagen voorwaardelijk opgelegd voor het steken van zijn vriendin met een mes. Het vonnis is con form de eis. W. zat in de stress vanwege zijn werk en vertrouwde zijn vrien din niet meer. Onder invloed van drank en drugs stak hij haar op 27 november vorig jaar met een mes in haar arm. Zij liep een flinke jaap op. De rechtbank vond ook bewezen dat hij haar met het mes had bedreigd. Inmiddels krijgt W. hulp voor zijn problemen en is zijn relatie hersteld. De man hoorde een celstraf van twee dagen, een taakstraf van 150 uur en een voorwaardelijke cel strafvan 58 dagen tegen zich eisen. Ook moet hij zijn slachtoffer een schadevergoeding van 2.565 euro betalen. Eerder werd een celstraf van vijf tien maanden waarvan drie voor waardelijk tegen de man geelst voor het misbruiken van de min derjarige plaatsgenote. Zowel het meisje als de veroor deelde was lid van een plaatselijke W> Het slachtoffer had het moeilijk met een scheiding, maar hij bood meer dan een luisterend oor muziekvereniging en konden het goed vinden met elkaar. Het slachtoffer had het op dat moment moeilijk omdat haar ouders in scheiding lagen. De Zuid-Bevelan der bood zijn plaatsgenote een luisterend oor. En dat niet alleen, zo bleek uit haar verklaringen. Hij kuste haar, be tastte haar en had uiteindelijk ook seks met haar. Dat laatste achtte de rechtbank niet bewezen omdat er te weinig wettig en overtuigend bewijs voor was. Immers: de en kele verklaring van het slachtoffer is niet voldoende. Er moet dus méér bewijs zijn en niet bewijs dat is gebaseerd op de verklaring van het slachtoffer alleen. De ontucht vond de rechtbank dan wel weer wel bewezen. Maar dat had de man eerder ook al toe gegeven. MIDDELB De 44-jarige Ter- neuzense draaideurcrimineel W. K. is gisteren in Middelburg veroor deeld tot een celstraf van een half jaar waarvan twee maanden voor waardelijk voor inbraak. Tegen hem was acht maanden waarvan vier voorwaardelijk geëist. In een Terneuzense brandgang zag hij een achterdeur openstaan. Hij riep nog of er iemand thuis was en stapte toen naar binnen. Op de eer ste verdieping stal hij een laptop en sieraden toen de zoon des huizes arriveerde. K. sprong uit het raam, brak vier ribben en werd kort daarna opgepakt. Diefstal achtte de rechtbank bewezen, braak of inklimming niet. dinsdag 29 november 2016 Nooit meer terug naar Drenthe Frank Balkenende Middelburg Jeroen ten Brink (slager) De rechtbank in Middelburg veroordeelde gisteren een 38- jarige Zuid-Bevelander voor het seksueel misbruiken van een vijftienjarige plaatsgenote. Hij leerde het meisje kennen bij een plaatselijke muziekvereni ging. Ad Roos Middelburg Nathalie ten Brink (links achter toonbank) voelt zich thuis in Zeeland, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37