T©<@S Roompot renoveert parken voor 30 min 'Skihal Terneuzen pocht over lengte' Toch groen licht voor kernafvaltrein 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column 7.14 Ha die Melanie 7.15 Ik app je ff, want je nam niet op 17.17 Ik zit weliswaar in de auto, maar het is heus niet gevaarlijk. Ik sta namelijk in de file. Ik heb dat hele interview met jou net nog eens op mijn telefoon gelezen en in die tijd ben ik nog geen 11 meter opge schoten, in plaats van een paar voetbalvelden in een paar secon den, zoals jij zo mooi zei. 17.18 Wel een goed verhaal hoor! 750 km asfalt aangelegd en de ko mende to jaar er nog ïooo bovenop. Lagen ze er maar vast, dan schoot ik nu tenminste een beetje op, haha! 17.19 Want tijd is geld...o, het begint hier weer een beetje door te rijden 17.20 Lullig inderdaad, die 6oo do den en gewonden doordat iedereen maar zijn mobiel zit te gebruiken in de auto. Doe dat niet als het niet echt nodig is, zeg ik altijd. 17.21 En weet je hoeveel opstoppin gen er ontstaan door die lui die zo op mekaar klappen? Dat kost ons hardwerkende Nederlanders goud geld! 17.23 Toch begreep ik een paar din getjes niet, hoor. Wou je nu het ge bruik van een smartphone in de auto verbieden? Dat is voor ons on dernemers echt niet acceptabel. My car is my office, zeg ik altijd. Je denkt toch niet dat ik tijd heb deze berichtjes straks pas op kantoor te sturen? Dan zit ik te vergaderen. 17.31 Sorry, ik moest ff wat tijd in halen. De file is weg, was een akke fietje bij de tunnel. Nu met 130 naar de stoplichten bij de Sloeweg. Blij als daar straks die viaducten liggen. Scheelt toch weer 7 seconden op dat malle voorstel van het provinciebe stuur. Is die 5 miljoen euro wel waard. Als de overheid betaalt, ten minste, haha! 17.32 Maar ik dwaal af. Gelukkig niet letterlijk, haha! 17.34 Dat was toch een grapje hè, van dat verbieden? Of doen we het gewoon net als met het bel- en app- verbod en de maximumsnelheid? Het mag niet, maar handhaven doen we niet. Straks na de verkie zingen gewoon weer een VVD'er op Justitie. Goeie zet, Mei! Wou je nu het gebruik van een smartphone in de auto verbieden? DESTELLING Vandaag: Ik heb liever marsepein dan een chocolade letter Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters paul kusters MOGELIJK VERBOD OP APPEN IN HET VERKEER Ode aan kleinste stad in boekvorm Lucas Hamming op Graauwrock Van der Velden directeur SLZ MIDDELBURG Eis 2 en 4 jaar in zedenzaak De eerste vakantieparken die Roompot onder handen neemt zijn Aquadelta in Bruinisse, Roompot Beach Resort in Kamperland, Hof Domburg, Kustpark Egmond aan Zee, De Katjeskelder in Oosterhout, Kijkduin in Den Haag, Klein Vink in Arcen en Vakantiepark Weerter- bergen in Weert. De 'restyling' gebeurt in fasen, waarbij bestaande woningen een thema krijgen bij de inrichting: beach, nature en relax. Dat is straks terug te zien in kleur, sfeer en ma teriaalgebruik. Eind maart 2017 zijn de eerste 450 huizen klaar. Over vier jaar moet de grootscheepse operatie gereed zijn. PAI Partners nam Roompot Va kanties in augustus over van Gilde Buy Out Partners, BNP Paribas For ds en (kleinere) aandeelhouders zoals voormalig directeur Henk van Koeveringe. Roompot is de op één na grootste vakantieaanbieder van Europa, maar had onvoldoende geld voor een omvangrijke renova tie van haar parken. Voor het kapi taalkrachtige PAI, dat trouwens ook veel kennis van de vrijetijdsmarkt bezit, is een miljoeneninvestering geen probleem. Zij acht een flinke opknapbeurt van bestaande parken noodzakelijk om Roompot concur rerend te houden. Onder de vleu gels van PAI verwacht Roompot ook sneller te kunnen groeien. Algemeen directeur furgen van Cutsem van Roompot Vakanties denkt aan 12 tot 15 procent groei per jaar. Roompot wil op termijn De bestaande woningen krijgen bij de restyling een thema: beach, nature en relax marktleider in Europa worden. Nu is dat het Franse Pierre et Vacances. Roompot is momenteel vooral actiefin Nederland, Duitsland, Bel gië en Frankrijk. Over vijfjaar wil het buiten de Benelux meer terrein winnen. De skihal in Terneuzen schept nogal op over zijn lengte. Dat be weert de website wintersporters.nl. De lengte van de skibaan zou twin tig meter korter zijn dan waar Ski- dome mee adverteert. Uit onder zoek zou blijken dat de baan niet 220, maar 'slechts' tweehonderd meter lang is. Wintersporters.nl onderzocht tien skihallen in de Benelux en Duitsland. Alleen Zoetermeer zou het niet groter maken dan het is. Volgens woordvoerster Alissa Iriks van Skidome Terneuzen is het ver schil makkelijk te verklaren. „Het ligt aan de manier van meten. Wij meten van skiwand tot skiwand, wintersporters.nl doet dan anders. We zien geen aanleiding onze lengte anders te communiceren." Wintersporters.nl meet enkel de 'skibare lengte', exclusief obstakels als netten. Overigens valt de twin tig meter verschil mee, vergeleken met andere banen. Vooral Land graaf heeft een te grote broek aan. In plaats van 520 zou de baan 387 meter zijn. Een verschil van 133 me ter. De Limburgers hebben ook dan nog de langste. Te elfde ure is vorige week een vergunning aangepast voor een transport van radioactief afval van Petten naar de Covra in Borssele. De trein met het nucleair afval kwam vorige week woensdag aan bij de centrale opslag voor radioac tief afval.In augustus rezen vragen over het transport van nucleair af val van NRG in Petten naar de Co vra. Volgen antikernenergieorga- nisatie Laka zou het afVal in daar voor ongeschikte containers wor den vervoerd die onvoldoende te gen straling beschermen. D66 stelde er Kamervragen over. Mi nister Schultz van Infrastructuur Milieu antwoordde dat het ge plande transport van hoogradioac- tief afval van de kernreactor in Petten naar de Covra in Nieuw- dorp veilig was. Ook als er een on geluk gebeurt met de trein, is er geen gevaar voor omwonenden. Vorig week wij zigde toezichthouder AN VS als nog de vergunning. Ze scherpte de voorwaarden aan. Na de wijziging mocht de trein alsnog vertrekken. dinsdag 29 november 2016 aooen Reageer op pzc.nl Gisteren: Een telefoon hoort niet in het verkeer 425 reacties Wacht ik nu kijk ff Hallooooiü! Henk??? Sinds ik ie de foto's heb gestuurd, negeer je me!!! Henk??? SINT ANNA TER MUIDEN Journalist Ids Haagsma vangt zijn liefde voor Sint Anna ter Muiden in een handgebonden boek werk. Zo brengt hij een ode aan een vergeten stad.Handgebonden, met vier messing schroeven door de rug, lekker dik (160 grams) papier, een omslag met royale flap pen. Daarbij nog histori sche afbeeldingen, royale zwart-wit en kleurenfoto's en overzichtelijke tijdta fels in een kunstzinnige vormgeving. ZEELAND 8 GRAAUW Lucas Hamming (foto) speelt op donderdag 25 mei op festival Graauw rock. De Amsterdamse singer-songwriter is de eerste naam voor het festival in Graauw, dat traditioneel tijdens He melvaart op het pro gramma staat. Hamming is bekend als huisartiest van De Wereld Draait Door en speelde vorig jaar op Pinkpop. Binnen kort worden meer namen bekendgemaakt. GOES Joan van der Velden is vanaf 1 maart de nieuwe directeur van Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ). Hij wordt de opvolger van Foort Min- naard, die vanaf de op richting in 1982 de orga nisatie heeft geleid. Joan van der Velden was de afgelopen jaren in di verse functies werkzaam bij Rijkswaterstaat, wa terschap Hollandse Delta en - onder meer als ge- biedsmanager Zeeland - bij Dienst Landelijk Ge bied. In de Zeeuwse zeden zaak, waarin een 17-jarig meisje mogelijk ge dwongen werd tot pros titutie, heeft de officier van justitie gisteren tegen twee verdachten twee en vier jaar cel straf geëist. Ze had in een maand tijd seks met 70 klanten. ZEELAND 3 Roompot Vakanties steekt 30 miljoen euro in de restyling van een flink aantal vakantieparken, waarvan drie in Zeeland. Het re- creatiebedrijf kan de parken versneld renoveren nu het is overgenomen door de Franse participatiemaatschappij PAI Partners. Frank Balkenende Kamperland Bob Maes Terneuzen Frank Balkenende Borssele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2