Feyenoord moet een list verzinnen in de titelstrijd 25 i De transfermarkt Fred Rutten was twee jaar gele den duidelijk in Rotterdam. De winterstop, dat was volgens hem het moment voor een topclub om de selectie een beetje op te schud den. De Tukker was bereid spelers te laten gaan en zag Tjaronn Chery als een speler die de strijd om de basisplekken weer in volle gang kon zetten. Of Chery de juiste man was - de directie wilde de middenvelder he lemaal niet hebben - kun je be twisten. Maar bij dit Feyenoord is wel heel duidelijk wie de basisspe lers zijn en dus ook wie niet. In ja nuari zou technisch directeur Mar tin van Geel de selectie kunnen opfrissen. De onder meer door Willem van Hanegem geopperde Jordy Clasie is een vrijwel onhaal bare wens. De winterstop Michiel Kramer is eerlijk. „Al die extra wedstrijden, het reizen, het zal allemaal wel invloed hebben op onze frisheid", noemt de reser- vespits een verklaring voor de mindere periode. De clubleiding had de selectie zo breed ingericht dat Feyenoord de zware reeks wedstrijden aan zou moeten kunnen. Maar omdat de ploeg van Giovanni van Bronck- horst nauwelijks wisselt en Feye noord wekelijks met krachten smijt, zijn de spelers vermoeid. Maar: er zijn nog maar drie compe titiewedstrijden in 2016. Die duels met Sparta en Vitesse in de eigen Kuip moeten met de massale steun van het Legioen gewonnen kunnen worden. AZ-uit is een zware wedstrijd, maar dit Feye noord kan zich vaak heel goed op laden voor die ene wedstrijd. Nog drie competitiewedstrijden en dan de accu weer opladen in de winterstop, dat moet toch kun nen? Bovendien: Ajax en PSV spe len ook nog tegen elkaar en dus morst minimaal één concurrent nog punten in 2016. De duidelijkheid De hulp van Dick Advocaat bracht vorig seizoen de gewenste veran dering. De Hagenaar komt dit jaar nog eenmaal naar de Kuip, op 8 de cember. Maar dat is met Fenerba- hce en dus zeker niet om te hel pen. Advocaat was vorig seizoen duidelijk: niet te veel praten met de spelers, wie wissel staat, moet maar zorgen dat hij zich in het elf tal speelt. Die aanpak heeft Van Bronckhorst ook nu gehanteerd. Maar wie naar de gezichten van de wisselspelers van Feyenoord Omdat Feyenoord weinig wisselt en smijt met krachten, zijn spelers vermoeid kijkt, ziet frustratie en ergernis. Muitende en morrende spelers kan Van Bronckhorst niet gebrui ken. Wie echt niet meer met een bijrol kan leven, hoort niet bij een topclub op jacht naar prijzen. De verrassing Dirk Kuyt als diepste middenvel der, het betekent dat kort achter spits Nicolai Jorgenscn een speler staat met scorend vermogen. Dat is een wapen: zie de wedstrijd in Utrecht, waarin beide spelers scoorden. Het betekent echter ook dat Feyenoord op het middenveld in defensief opzicht kwetsbaar is. Kuyt denkt immers meer aanval lend dan verdedigend. Misschien moet Van Bronckhorst nog 'ergens verrassen' dit seizoen. De Zweed Simon Gustafson bij voorbeeld eens van stal halen? Of misschien een keer beginnen met Jorgensen als schaduwspits achter Kramer, om een tegenstander zo maar te overrompelen. En Kuyt dan? Die kan ook nog op de flank. dinsdag 29 november 2016 Liefst 7 keer stond Ver stappen na een GP op het ereschavot met champagne te spuiten. In Spanje was er de zege. In Oostenrijk, Groot-Brittannië, Maleisië en Japan eindige hij als 2de. En in Duitsland en Brazilië werd hij 3de. Ter vergelij king: voor vader Jos bleef het in 8 seizoenen Formule 1 bij 2 podiumplaatsen. In 1994 eindigde Verstappen senior zowel in Hongarije als in België als 3de. Het aantal door Verstappen behaalde punten in het seizoen 2016 is 204. Het is goed voor een gemiddelde van 9,7 pun ten per race en de 5de plaats in het we reldkampioenschap. Dat is een Neder lands record. Tot dit seizoen in handen van vader Jos, die in 1994 in zijn debuut jaar bij Benetton 10de werd. Een getal dat tot in de eeuwig heid in de sportboeken zal blij ven staan. Op 15 mei werd Ver stappen de jongste winnaar van een Grand Prix ooit met 18 jaar en 228 dagen. Hij loste in Barce lona Sebastian Vettel af, die bij zijn eerste zege in Italië in 2008 al 21 jaar en 73 dagen oud was. Verstappen werd in Catalonië te vens de jongste leider van een GP ooit, en de jongste racer die het podium op mocht. Kan Feyenoord zich heroprichten en opnieuw een gat slaan met de concurrentie? foto pro shots Iets meer dan een maand gele den kon Feyenoord rivaal Ajax op 8 punten achterstand zetten. Maar met 6 punten in de laatste 5 competitieduels is het momen tum weg. Feyenoord is inge haald. Wat nu? Mikos Gouka Rotterdam Na tal van briljan te inhaalraces tij dens de GP van Brazilië, geniet Ver stappen van zijn derde plek. fotoanp I Door de autosportfans werd Verstappen dit sei zoen liefst na 8 van de 21 ra ces verkozen tot Coureur van de Dag. Geen concur rent die ook maar enigszins bij hem in de buurt komt. Na de Nederlander was Sebas tian Vettel met 3 uitverkie zingen de populairste. Precies 200 kilometer reed Verstappen in 2016 aan kop in de Formule 1, verdeeld over 42 rondes. Niet alleen bij de door hem gewonnen GP van Spanje in Barcelona leidde hij de race 30 rondjes lang, ook in onder meer Oostenrijk (5 rondes), op Silverstone (1 ronde) en Maleisië (6 rondes) was de Limburger kort de wedstrijd leider. Het aantal kilometers dat Max Verstappen dit jaar reed in de Formule 1 is 5879. Goed voor in totaal 1176 rondes. In 18 van de 21 races haalde hij de uitslag. Slechts drie keer kwam er een zogeheten 'did not finish' achter zijn naam. In zijn vierde GP in Rusland, de laatste in dienst van Torro Rosso, begaf zijn motor het. In Monaco crashte hij als Red Bull-coureur in de vangrail. En in Amerika stopte de versnellingsbak van de RB12 er onderweg mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26