II ■fY Welkom, koningin Mathilde 'Schending mensenrechten' De maatregelen die Nederland neemt tegen terrorisme, zijn in strijd met internationale verdragen. Dat meldt de Raad van Europa aan het kabinet. Walcheren In Hart&Ziel Geen zin in seks Krijg een 'sexy state of mind' De Raad van Europa heeft kritiek op twee wetsvoorstellen die eerder dit jaar door de Tweede Kamer zijn aangenomen. Zo mag bij mensen die worden verdacht van betrok kenheid bij een terroristische orga nisatie een meldplicht, gebiedsver- bod of contactverbod worden opge legd. Het kan gaan om iemand die contact heeft met een jihadist of ie mand die verdacht veel belangstel ling heeft voor een plek die moge lijk doelwit is van een aanslag. De raad vindt dat veel te ver gaan. Ook heeft de Raad van Europa moeite met het voornemen het Ne derlanderschap af te pakken van ji- hadisten die in het buitenland meevechten met een terroristische organisatie. De minister kan die straf straks opleggen zonder tus senkomst van de rechter om te voorkomen dat een terrorist terug keert. Volgens de raad treft dit voor stel vooral mensen die ook een Turks of Marokkaans paspoort heb ben, omdat de maatregel niet geldt voor mensen met alleen een Neder landse pas. Dat is discriminatie, vindt de raad. De Eerste Kamer moet alle voorstellen nog goedkeu ren. De Raad van Europa is een over legorgaan van 47 landen (behalve de EU-lidstaten onder meer ook Rusland en Turkije), dat is opge richt om democratie en mensen rechten te bevorderen. Alle lidsta ten hebben het Europees Verdrag tot Bescherming van de Rechten van de Mens (EVRM) getekend. Burgers kunnen met een beroep op het EVRM naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stappen. Zo oordeelde het Hof onlangs dat Nederland ver oordeelden geen levenslange ge vangenisstraf meer mag opleg gen zonder kans op vrijlating. Reden waarom het kabinet nu de wetgeving aanpast. Al die argumenten die de raad aandraagt, hebben wij ook afgewogen De Tweede Kamer vindt de brandbrief van de Raad van Eu ropa geen reden terug te komen op haar besluit. De partijen die destijds instemden met de tijde lijke maatregelen, staan daar nog steeds achter. „Al die argumen ten die de raad aandraagt, heb ben wij ook afgewogen", zegt Madeleine van Toorenburg (CDA). „De reden dat we niet het paspoort van elke terrorist afpak ken, is juist omdat we ons willen houden aan internationale ver dragen: mensen mogen niet sta teloos worden." De partijen die juist tegen de maatregelen stemden, zoals de SP, zien hun gelijk bevestigd. Nieuwsmedia Prachtig die hoeden, maar voor een innige begroeting iet wat onhandig. Koning Willem- Alexander moet door de knieën bij het ontvangst van het Belgische koningspaar in Amsterdam. FOTO ROBIN UTRECHT Jihadist te hard aangepakt Hans van Soest Den Haag -Madeleine van Toorenburg, CDA dinsdag 29 november 2016 3°C Koud weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1