II effeweg.nl i/oOfcdoiid/& Vele busreizen met gegarandeerd vertrek! 10 I is Spéi m keeën, in de hoop dat die in het strijdgewoel ongemoeid worden gelaten. „De meesten blijven hier. Zeker de mannen want zij zijn on der Assad hun leven niet zeker", al dus Khandaqani. Alleen de door de Koerden gecontroleerde wijk Sheikh Maqsoud in Noord-Aleppo lijkt 'relatief veilig'. Daar zijn de laatste dagen achtduizend vluchte- 'Dit is de grootste nederlaag tot nu toe voor de oppositie in Aleppo' lingen opgevangen. Sheikh Maqsoud, dat in handen is van de Koerdische YPG, heeft geen priori teit voor Syrië en Rusland. Pogingen van de Verenigde Na ties om afgelopen weekend nood hulp naar het gebied te brengen zijn opnieuw op niets uitgelopen. De speciale gezant voor Syrië, Staf fan de Mistura, kwam wel tot af spraken met de rebellen maar een akkoord met Syrië en Rusland bleef uit. De VN hebben er geen goed woord voor over. Amnesty Interna tional spreekt van 'een genocide in slow motion'. Geheim Het is een publiek geheim dat de Russische president Poetin het ver zet in Aleppo de nekslag wil geven vóór 20 januari, de dag van de be ëdiging van Donald Trump tot pre sident van de Verenigde Staten. Het politieke vacuüm in Washington door de machtsoverdracht komt Poetin erg gelegen. Het Kremlin gaat er vanuit dat er met Trump makkelijker zaken kunnen worden gedaan. Diens (veiligheids)advi- seurs vinden de strijd tegen Islami tische Staat veel belangrijker dan die tegen Assad. Met het verlies van Sakhour en en kele naburige kleinere wijken in het noordoosten van Aleppo dreigt het verzet kopje onder te gaan. Zij verliezen niet alleen in één klap ten minste een derde van hun gebied, hun stadsdeel is in tweeën ge scheurd en daardoor nog moeilijker te verdedigen. „Dit is de grootste nederlaag tot nu toe voor de oppo sitie in Aleppo", zegt Rami Abdul rahman, directeur van het Syrische Observatorium voor de Mensen rechten. Om de grootste stad van het land wordt al sinds de zomer van 2012 zwaar gevochten. Als Aleppo valt, is dat een belangrijk keerpunt in de Syrische oorlog. Dan controleert het regime van Basher al-Assad weer de vier grootste steden en het strategisch belangrijke noordoos ten van het land, dat grenst aan Tür- kije en de Middellandse Zee. Luchtsteun Het Syrische regeringsleger kreeg bij de doorbraak hulp van strijders uit Libanon (Hezbollah), Irak (sji- itische milities) en Iran (de Repu blikeinse Garde). Rusland gaf luchtsteun. Volgens het Russische ministerie van Defensie werden de afgelopen dagen drieduizend ge bouwen heroverd, verdeeld over tien woonwijken waaronder Sak hour, Masaken Hanano en Jabal Ba- dra. In 2012 was Masaken Hanano de allereerste wijk die in handen viel van het verzet. Meer dan hon derd rebellen zouden zich de afge lopen dagen hebben overgegeven. Ook zouden enkele duizenden bur- gers uit het belegerde gebied zijn gevlucht. De Syrische staatstelevi sie liet beelden zien van bussen met vooral vrouwen en kinderen. Zeker 219 burgers zouden om het leven zijn gekomen. Verwacht wordt dat dit aantal nog veel hoger ligt omdat er onder in puin gescho ten gebouwen vermoedelijk veel slachtoffers liggen. De situatie in Oost-Aleppo is volgens hulpverle ners 'dramatisch'. Naar schatting 250.000 mensen leven er onder gronds, in de kou, zonder vol doende drinkwater en eten. Zie kenhuizen in Oost-Aleppo functi oneren niet meer door bombarde menten. Volgens Mohammad Zein Khan daqani, lid van de Medische Raad in Oost-Aleppo, hebben veel inwo ners hun toevlucht gezocht in mos- vanaf €379,- Wenen en het Wienerwald Zwitserse Alpen met bus en trein Sauerlana ALL-INCLUSIVE Saas Grund, Zwitserland Beierse Woud Polen, Krakau en Wieliczka Kijk voor meer informatie op: Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Volg je ons al? 14 Aleppo IS Rebellen Regeringsleger lüiil Citadel Rebellen dinsdag 29 november 2016 Verzetsbeweging Aleppo lijkt kopje onder te gaan —Rami Abdulrahman De belegerde rebellen in Aleppo lijden hun grootste nederlaag in vier jaar tijd. Het Syrische rege ringsleger 'knipt' hun gebied met een offensief in tweeën. Een derde is daarbij verloren ge gaan. Hans van Zon Rotterdam/Aleppo A Syrische soldaten hebben een derde van het rebellengebied in genomen. FOTOEPA a a iujijI 1 i 111 1 1 1111 I 8 daagse busreis Vertrek: diverse data in maart en april 8 daagse busreis Vertrek: 20, 27 januari 3. 17. 24 maart 8 daagse busreis Vertrek: 20, 27 januari, 18, 25 februari, 3, 10 maart Maak kennis met deze oude keizerstad aan de Donau en geniet van de prachtige natuur' 8 daagse busreis Vertrek: 13 januari, 3 februari, 3 maart Geniet van een voortreffelijk all-inclusive arrangement in het Duitse Sauerland. BEmZZZ£ 8 daagse busreis Vertrek: 13 januari, 3 februari, 10 maart Geniet van een prachtig winters landschap en verken de streek vol bergen, bossen, charmante dorpjes en talloze meren Maak indrukwekkende treinritten met de Mont Blanc Express en de Glacier Express! Maak via deze unieke winter reis kennis met Saasdal met zijn besneeuwde bergtoppen! 8 daagse busreis Vertrek: 27 januari, 10, 25 februari, 3, 31 maart De stad Krakau heeft prachtige bezienswaardigheden als het Kasteel van Wawel! Fouten voorbehouden. Excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. ANVR W facebook.nl/ r) effeweg Jf Ingenomen door regeringsleger Regeringsleger Rebellen Jabhat al-Nusra IS, JN, rebellen Koerden Homs 'almyra Koerden Masaken Hanano {Jabal/Badpi Al-Assad Militaire Academie Internationale luchthaven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10