HWP staat nog steeds troosteloos onderaan Eerste verlies Zaamslag Dressuuramazone Van Giessen doet met drie paarden van zich spreken 18 Pearle op titelkoers De driebanders uit Sluiskil verliezen thuis van Bousema Lochem. Frédéric Caudron en Jean Paul de Bruijn worden gemist. Het driebandenteam van Dallin- ga.com raakte gisteren met een ne derlaag tegen Bousema Lochem de leiding in de eredivisie kwijt. Pearle Opticiens hield de touw tjes een divisie lager strak in han den na winst op Eddies-hr.nl. Mi chael Vink uit Groede raakte zijn Nederlandse titel in het drieban den klein kwijt aan Joey de Kok uit Lewedorp. Eredivisie driebanden. Dallinga.com-Bousema Lochem 3-5: Na twee weken te hebben ge noten van de koppositie moest Dallinga die na de minimale ne derlaag weer afstaan aan Eureka Biljarts, dat wel won. Zonder Frédéric Caudron en Jean Paul de Bruijn is het in Sluiskil toch een beetje behelpen, al deden de vervangers Steven van Acker en Leslie Menheer het niet slecht. Van Acker won op wel heel overtuigende wijze van Stefan Galla: 40-22 in 24 beurten. Men heer trof in Markus Galla een su perieure opponent, die met fraaie series het verschil maakte. Hij won met 25-40 in 22 beurten. Berry Dallinga verloor in de eindsprint van een net iets betere Stefan Spilleman (35-40). Bart Ceulemans ging wel als eerste door de finish tegen de Neder lands kampioen bij de vrouwen, Thérèse Klompenhouwer. Maar zij trok in de nabeurt de stand ge lijk. Het laag geplaatste Eddies vorm de geen obstakel voor lijstaanvoer der Pearle. Alleen Pascal Claus ver loor en dan nog met zeer gering verschil: 40-38. Eddy Leppens, Jens van Dam en Piet Rodts wa ren stukken beter dan hun tegen standers. Voor Polka Print viel er weinig te halen. Meerten Dallinga kwam twee puntjes tekort: 35-33. Louis Dallinga en Dirk Vlerick verloren kansloos. Jean Paul de Kraker red de de eer. De Geslootene Boom-De Stene Brug 4-4: De streekderby in de derde divisie eindigde in een ge lijkspel. Voor de thuisploeg scoor den Robert van Stevendaal, mede dankzij een fraaie serie van ne gen, en Benny Visser. Veilingzicht-Bierwinkeltje 2-6: Feest in Terneuzen na de eerste zege van het seizoen. Daardoor kwam Bierwinkeltje op gelijke hoogte met de Geslootene Boom. Ze delen nu samen de onderste plaats. Cees A Wissel, Fons Baart en Albert van Leeuwen zegevier den. Michael Vink verspeelde zijn vo rig jaar behaalde titel op het Ne derlands kampioenschap drieban den klein bij de jeugd. De Groede- naar werd met acht punten en 1.035 gemiddeld derde. De titel bleef wel in de provin cie: Joey de Kok uit Lewedorp mocht plaatsnemen op de hoog ste trede van het podium. Aantredend zonder de geblesseer de Marjolein Verpoorte en de af wezige Marian Verhage ontrolde zich het scenario waar coach Inge Bekaert op beducht was: het kitti ge vrouwenkwartet van Schelde- vogels nam de regie en was bepa lend in scorende zin. In het eerste kwartier hield Zaamslag nog gelij ke tred, maar daarna sloeg de thuisploeg een kloof van vier pun ten: 11-7. Die achterstand kreeg de ploeg niet meer omgebogen. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 6, Erwin Verhelst 4, Jesse Ha melink 3. Jessica van Doorn 1. Luctor-Oranje Zwart 22-10: Een eclatante overwinning van Luc tor. De 5-0 na tien minuten en de 12-5-ruststand gaven blijk van het enorme krachtsverschil tussen de Terneuzenaren en Oranje Zwart. Ook na rust profiteerde Luctor optimaal van de slappe instelling van de Zuid-Hollanders. 3,5-6,5: De wedstrijd werd ge speeld in Bunschoten, want an ders hadden de Groningers een wereldreis moeten maken om in Sas van Gent te geraken. Al snel was duidelijk dat de Groninger Combinatie een maatje te groot was. Koen Leenhouts, inmiddels duidelijk de sterkste speler van HWP, was de enige die zijn par tij in winst omzette. Tweede klasse. HWP 2-Voerendaal 2 5-3: Het tweede team van HWP had geen kind aan de nummer laatst. Kees Nieuwelink verloor snel door zijn dame cadeau te doen, maar deze achterstand werd rap gerepa reerd door prima overwinningen van Simon Provoost, Arno Sterk en Wouter Ghyselen. Aangezien de rest van de partijen in even wicht bleef, kwam een overwin ning nooit in gevaar. Krimpen aan den IJssel-Souburg 5-3: Souburg had weinig te vertel len tegen het sterke, jeugdige team uit Krimpen aan de IJssel. Corné Boogaard verloor snel en ook Jeroen Hekhuis schoot een bok tegen een jeugdspeler. René Tiggelman deed nog wat terug door een prima partij om te zet ten in winst, maar op de rest van de borden zat een overwinning er gewoon niet in. Landau Axel-Schaakhuis 3,5-4,5: Het toch niet zwakke Landau is nog altijd puntloos. Van de koplo per uit Den Haag werd nipt verlo ren en daarmee blijft het Axelse team in de problemen. In een soort van tactische opstelling haalden Dennis van Vliet, Chris- tophe Gregoir en Yves Regniers nog wel een overwinning bin nen. vierde team van HWP lijkt tot nu toe nog enkel kanonnenvoer. Thuis werd tegen Voorschoten 2 slechts een schamel bordpunt ge scoord. Enkel teamcaptain Marnix van der Zalm greep de winst. Botwinnik-Goes 2-6: Goes heeft de zure nederlaag van de wed strijd ervoor tegen Bergen op Zoom weggespoeld met een dui delijke zege tegen de nummer laatst. Botwinnik had drie inval lers en aan Goese zijde kwam men wel met het basisteam op de proppen. Met vier overwinnin gen en vier remises werd de wed strijd in het voordeel van Goes beslist. HWP 3-Overschie 3-5: Het kwart je viel precies de verkeerde kant op voor HWP 3. Kansen waren er wel, maar die werden niet alle maal benut. André Galle wist nog wel snel te winnen en Etien- ne van Leeuwen greep ook de winst. In Stal de Beatrixhoeve stuurde Van Giesen in ZZ-Licht de ruin Hexagon Amerikal met veel allu re en gedurfd gereden proef in beide omlopen naar de overwin ning (67,43 en 63,29 procent). In de eerste omloop eindigde ze met de merrie Hexagons Finoma- na ook nog op de tweede stek (61,71). In de tweede omloop was die plaats voor Lisanne de Braai uit Hoek met de ruin Ztoefzand (61,86). In de warmloopronde van Mi liep Van Giesen met de impone rende en los door het lijf bewe gende merrie Genuine naar de score van 68,33 procent, die bij overtuigende overwinning past. Evi van Weymeersch uit Sint Lau- reins en de ruin Baldir eindigde als tweede (64,33). In de herkan sing stuurde ze de gitzwarte Toti- las-dochter naar haar tweede ze ge op rij (65,16). Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde liep met de mer rie Parleona naar de tweede stek (64,33)- „Dit was een heel goed begin van het weekend. Daar kan je mee thuiskomen", reageert Van Giesen tevreden. „Het zijn drie paarden met een goed karakter, die zich fijn laten bewerken." In de in handicap verreden klas se Zi en Z2 stuurde Zoe de Booij de expressief bewegende en fraai galopperende merrie Macrider Domestic naar twee overwinnin gen op rij. Haar scores waren 69,41 en 63,94 procent. De Axelse combinatie verzekerde zich hier mee ook van deelname aan de provinciale titelstrijd. „Hier ben ik erg blij mee. Domestic is niet de gemakkelijkste. Een echte stresskip. Maar het gaat steeds be ter. Vandaag was hij meer ont spannen. Ik ben tevreden." maandag 28 november 2016 Dallinga al koploper af Sluiskil Eerste divisie. Eddies-hr.nl-Pearle Opticiens 2-6: Tweede divisie. BV Sprundel 2-Polka Print 6-2: Derde divisie. NK driebanden klein. De matineevoorstelling in Ber gen op Zoom verliep voor de korfballers van Zaamslag niet zoals gewenst. De vierdeklasser leed de eerste nederlaag van het seizoen. Poulegenoot Luctor speelde de nare smaak van het verlies tegen Zaamslag met speels gemak van zich af. JaapJan Ritsema Terneuzen Scheldevogels-Zaamslag 14-17: Scores Luctor: Adrie de Jonge 6, Marit de Kok 4, Eline Jansen, Jas mijn Hamelink en Pieter Kousema ker 3, Marjolein Durink, Jasper de Pooter en Anthony van de Velde 1. Paard staan nog altijd op slechts één schamel puntje in de meesterklasse. Tegen Gro ninger Combinatie leed de ploeg een terechte nederlaag. De reserves van de Sasse schaakvereniging doen het aan merkelijk beter in de tweede klasse en staan keurig tweede. Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. HWP-Groninger Combinatie Derde klasse. Wouter Ghyselen denkt na over zijn zet bij Het Witte Paard 2. FOTO RONALD DEN DEKKER HWP 4-Voorschoten 2 1-7: Het Met vier overwinningen en twee tickets voor deelname aan het Zeeuws kampioen schap was Marijke van Giesen uit Zaamslag in de dressuur- wedstrijd van de PS Luctor in Axel erg succesvol. Lucien Roelandt Axel De schakers van Het Witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 97