Bonte en Donze rijgen vier zeges aaneen Basketbalsters Scheldesport rekenen af met BV Souburg SCOOR DE ^BESTE DEAL! De ene Tim klopt de andere Tim tijdens de Elderschanscross in Aardenburg 17 uit Zeeuws-Vlaanderen op maandag 28 november 2016 Van den Broeke sleurde na de start de meute mee naar de steile wand rondom het vijvertje en nam Er- win Adan en Tim Pleijte op sleep touw. In de tweede ronde mocht Van den Broeke de leiding nog even vast houden. Pleijte had Adan al op achterstand gezet. Bij het in gaan van de derde ronde was het verschil tussen Van den Broek en Pleijte nog maar vijf meter. Pleijte pakte vervolgens de leiding en stond die niet meer af Hij won in 33.56 minuten en zat 11 seconden voor zijn 'concurrent'. Tijdens de wedstrijd was Pleijte niet helemaal zeker: „Het tempo van Tim van den Broeke wordt steeds beter, dus moest ik de achterstand niet te groot laten worden." Door deze zege staat Pleijte ook aan de leiding van de Zeeuwse ver zekeringen crosscompetitie. Van den Broeke had wel vrede met zijn tweede plaats: „Ik blijf het gewoon proberen om Pleijte te kloppen". Monique Verschuure, die uit komt in de klasse D35, had weinig tegenstand. De Yersekse atlete no teerde de snelste tijd overall: 41.59 minuten. Jeroen van Damme won de Grote Zakloop. De voormalig Ne derlands kampioen op de halve ma rathon (2002) en tien kilometer (2003) hield Remy Vasseur (Vlissin- gen) en Laurent van Nieuwenhuij- ze uit Krabbendijke op de halve ma rathon in Nisse achter zich. Bij de vrouwen won Marianne de Kok uit Lewedorp. Ze werd op het podium geflankeerd door Caro- lien van de Kreeke uit Serooskerke en Cathy Poppe uit Terneuzen, die derde werd. Romy Bonte (18) uit Clinge en Bram Donze (23) uit Hulst pakten overtuigend de eerste prijs in de mixed 3-poule van het Dullaert Dubbeltennistoernooi. Ze regen vier zeges aaneen. De combinaties Claire van Damme/Marnix Ivens (10-6), José de Wit/Yanniek Ivens (10-6), Irene Knegtel/Marc van Overdulve (11-3) en Nomie Joziasse/Randy Boddaert (12-6, op de slotdag) delfden het onderspit. In die veredelde finale ging het tot 6-5 mooi gelijk op. Bij die stand kostte een dubbele fout van Joziasse op nadeel de game. „Jam mer, toen was het klaar. Ik sloeg sowieso te veel fouten in deze par tij. Op zaterdagavond tegen Claire van Damme en Marnix Ivens ging het veel beter. Het was voor het eerst in mijn leven dat ik van Clai re had gewonnen", vertelde de twintigjarige Joziasse. „Toen wij op 7-5 kwamen, gin gen we veel meer doorslaan, waar door het beter begon te lopen. Ik ga van achteruit vooral met mijn forehand de rally's aan en Bram vliegt aan het net. Bovendien haalt hij met zijn backhand flink uit", verklaarde Bonte. „Ook op vertragende ballen van Randy bleef Romy haar eigen spel spelen en ze serveerde sterk. Toen we meer druk gingen zetten, lie pen we uit", vulde Donze aan. Hij werd samen met Bernd van Broekhoven ook nummer één in het dubbel 3, net voor Dennie Cap- pendijk en Patrick Marteijn. In de 4 zegevierden de gebroeders Ivens. In het vrouwendubbel 5 wa ren Irene Knegtel en Renee van Sabben de besten. De duo's Rudi Martens/Ivo Wouters en Monique Elegeert/Harm Rietjens wonnen in de 6. De basketbalsters van Schelde sport blijven na de riante 48-28- overwinning in de Zeeuwse der by tegen BV Souburg meedoen om de bovenste plaatsen in de tweede klasse zuid. Bij de man nen van Scheldesport draaide het weer op verlies uit. Dit keer was EBBC in Terneuzen met 75-91 te sterk in het duel in de tweede klasse zuid. Mannen. Scheldesport-EBBC 75-91: In de eerste twee periodes waren de teams aan elkaar ge waagd. Halverwege keek de thuisclub tegen een 41-44-achter- stand aan. In de derde periode brak concentratieverlies Schelde sport op. Verdedigend werden de fouten bij de Terneuzenaren afge straft. Daardoor liep de ploeg uit Den Bosch uit naar een marge van tien punten en was de wed strijd beslist. In de laatste perio de werd het verschil nog groter. Het scorend vermogen was met 75 punten niet slecht, al werd cen terspeler Maurits van Aalst wel gemist bij Scheldesport. Verdedi gend was het echter te zwak. For- wardspelers Matthijs Kingma en Thijs de Groote waren elk goed voor zestien punten. Vrouwen. Scheldesport-BV Sou burg 48-28: Scheldesport kwam eerst nog op een 0-2-achterstand, maar nog voor de pauze was het 20-14 in het voordeel van de thuisclub. De voorsprong liep daarna gestaag op. „We zetten goed druk. Zij gingen foutjes ma ken en ook conditioneel waren ze minder", zei Scheldesport- coach Martin van Ham. Aan het eind van de derde periode was de kloof dertien punten. Een goede start in de laatste periode leverde zeven punten op. Ook was het scoringspercentage van de vrije worpen goed. Marjolein Bruurs was topscorer met twaalf punten. Tim Pleijte heeft voor de derde keer op rij Tim van den Broeke geklopt. De ervaren Vlissinger liet zijn jongere stadsgenoot even uitrazen en sloeg halfkoers toe. Monique Verschuure was na 9850 meter de snelste vrouw in de Elderschanscross. Sjaak Sinke Aardenburg spierballen Een hockeyster van Olympia (rechts) voelt de hete adem van een tegenstandster van Walcheren in haar nek. foto ruben oreel Henk van de voorde Hulst Romy Bonte en Bram Donze in actie op de finaledag in Hulst te gen Nomie Joziasse en Randy Boddaert. foto ronald den dekker Aector Dooms Terneuzen DELTA verbindt MIS DEZE KANS NIET OP DELTA.NL/FOXSPORTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96