O riE mm j Waterpoloërs De Schelde geven na de 2-0 niet meer thuis •WJ éT#Mill* 1 16 Vrouwen Novitas halverwege al zeker van de overwinning VINTERSPORT IBFai fjjbe Vlissingse hockeysters rollen tegenstander De hockeysters van Walcheren zijn in eigen huis veel te sterk voor Olympia in do kraker in de vierde klasse. HU LlX Poppe en Mangnus winnen in Beveren Van Anrooij derde belofte in Hamme Delta Sport troeft Orion af in derby KRACHTSPORT Orson Harms pakt zege in Rotterdam Terneuzense darters onderuit Knappe remise Oemoemenoe WWWo «tThïr ïETikIi In de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen was Rapide een maatje te klein voor koplo per Derby. Toch was de 6-i-nederlaag ietwat geflatteerd. Een klasse lager verloor Olympia kansloos (8-0) het topduel bij koploper Walcheren. De mannen van Olympia verging het niet veel beter bij koploper Tempo. De Terneuzense ploeg delfde met 6-1 het onderspit. Rapide verloor nipt (3-2) bij Bommelerwaard. Vrouwen, derde klasse. Derby-Rapide 6-1: Derby had het beste van het spel. De overwin ning was dan ook een logisch re sultaat. Maar door een aantal for se persoonlijke fouten van Rapi de werd de thuisploeg wel heel gemakkelijk in het zadel gehol pen en kon Derby zo uitlopen naar 3-0. In het begin van de tweede helft had Rapide een overwicht, maar kon het niet voorkomen dat Derby naar 5-0 uitliep. Tatsja- na van den Eynde tekende uit een strafcorner met de backhand voor de enige tegentreffer. Walcheren-Olympia 8-0: Olym pia had bij winst de kloof kun nen verkleinen tot twee punten. Alleen in de openingsfase kon de ploeg wat tegenstand bieden, maar toen Lotte Schoonder- woerd in de vijfde minuut de sco re opende en in de zestiende mi nuut een puntgave hattrick vol tooide, was Olympia een gesla gen team. Nog voor de pauze werd het 5-0 door treffers van Caro Schuitema en Annelouk van Mierlo. Ook in de tweede helft hield Walcheren de druk hoog. Via Merel van Oostrom, Frederique van Amersfoort en Danielle Sturm werd het 8-0. Mannen, vierde klasse. Bommelerwaard-Rapide 3-2: In een wedstrijd met weinig krachtsverschil was Bommeler waard wel iets gevaarlijker. Het nam in de veertiende minuut de leiding. Tien minuten later liet Youp Eggermont de gelijkmaker noteren. Kort voor de pauze werd het 2-1 en elf minuten na de hervatting viel de 3-1. Toch bleef Rapide volharden in aanval lend spel. Dat resulteerde tien Schoonderwoerd (Walcheren) had slechts elf minuten nodig voor een puntgave hattrick minuten voor het einde in 3-2 door Teun van Doeselaar. Daar na was het nog voor beide doe len gevaarlijk, maar bleef de 3-2- stand staan. Tempo-Olympia 6-1: In de eerste helft deed Olympia goed mee. Dat resulteerde al vrij snel in een voorsprong door een treffer van Rinke Wijffels. Daarna werd de druk van de thuisplog opgevoerd en moest Olympia voor de pauze twee tegentreffers uit strafcor- ners incasseren. In de tweede helft was een te aanvallend Olympia de weg kwijt. Daardoor viel de organisatie weg en kreeg Tempo kans op kans. Dat was de voornaamste verklaring voor de 6-1-nederlaag. De Schelde-RZ 5-10: De Schelde nam snel een 2-o-voorsprong, maar RZ herpakte. Aan het einde van de eerste periode stond de thuisploeg nog wel voor (3-2), maar daarna ging het fout. Aan het einde van de derde periode keek de ploeg al tegen een 4-8-achterstand aan. Daarna kon De Schelde geen vuist meer ma ken. De Bruinvis-DZK 3 4-5: De Bruin vis kwam snel op 1-0, maar maak te daarna veel fouten en liet kan sen onbenut. Hierdoor bleef DZK 3 in de wedstrijd. In de tweede periode was er tweemaal een man-meer-situa- tie voor De Bruinvis, maar die werden gemist. DZK kwam op 2-2 om vervolgens een strafworp te missen. Maar de Vlissingers hadden een goede start in de der de periode en liepen snel uit naar 2-4. De Bruinvis moest alle zeilen bijzetten en kwam terug op gelijke hoogte: 4-4. Toen DZK 3 in de laatste pe riode als eerste scoorde, brak er iets bij De Bruinvis. DZK kreeg uiteindelijk nog de beste kans op een goal, waardoor De Bruinvis tamelijk slordig de punten liet liggen. maandag 28 november 2016 HANDBAL De handbalsters van Novitas wonnen gisteren overtuigend van Taxandria: 14-5. De beginfase verliep nog moeizaam, omdat bei de ploegen niet tot scoren kwa men. Daarna namen de Hulster vrouwen het initiatief. Dat lever de eerst een benutte strafworp op van Patricia Bel, waarna Sas- kia van Goethem op knappe wij ze drie keer vanaf de rechter hoek wist te scoren. De verdedi ging van Novitas stond goed, met als betrouwbare sluitpost keep- ster Cindy Duerinck. Zij hield ATLETIEK Er waren slechts twee Zeeuwse overwinningen te noteren bij de Winterloop in Beveren, dat deel uitmaakt van het Jasperse Run nerscriterium. Op het loodzware parkoers werd de middenafstand bij de vrouwen wederom ge wonnen door de Terneuzense Ca thy Poppe. Marcel Mangnus (Hulst) won de loop over 4000 meter. VELDRIJDEN Lindy van Anrooij is bij een veldrit in het Belgische Hamme knap veertiende geworden tussen de elites. De Kapelse veldrijdster kwam als derde belofte over de streep. Erik Boer uit Wolphaarts- dijk won in Valkenswaard een veldrit voor elites/beloftes, terwijl Shirin van Anrooij uit Kapelle tweede werd in Rhenen. HANDBAL De handballers van Delta Sport uit Zierikzee hebben de derby in de hoofdklasse tegen de Hein- kenszandse topploeg Orion met 24-26 gewonnen. In een bloed stollende slotfase zorgde Koen de Bruijn voor de bevrijdende laat ste treffer namens Delta Sport. Kevin Meulmeester en Guy Pe ters kregen een rode kaart. voor rust de nul. Na een rust stand van 8-0 freewheelde de ploeg van trainer Erwin Bel naar de overwinning. Novitas bleef de betere ploeg en zag jeugdspeel- ster Hieke Boënne van afstand twee keer fraai scoren. Onder aanvoering van uitblinkster Leo- nie de Graaf, die in Nijmegen woont, speelde Novitas de wed strijd gemakkelijk uit. Scores Novitas: Leonie de Graaf 6, Saskia van Goethem 3, Hieke Boënne 2, Patty van Kerkchoven 2 en Patricia Bel 1. Bankdrukker Orson Harms uit Terneuzen heeft met Team Spartacus uit Noord-Scharwou- de een wedstrijd bij Hardcore Gym Rotterdam gewonnen. De Zeeuw drukte 180kg naar boven. De wedstrijd maakt deel uit van een kampioenschap, waarvan de finale op 29 januari is bij Topfit Geldrop. Orson en zijn team zijn dan titelkandidaat. DARTEN De darters van Racketcentrum Terneuzen verloren in de Over gangsklasse van de Superleague met 6-4 de uitwedstrijd tegen Goudenregenbar Sterkdarts. Ai- leen Kevin Blomme won voor de Terneuzense dartsploeg. Bij de koppels was de stand in even wicht. Fabian de Lange gooide voor RCT wel drie keer 180. RUGBY Oemoemenoe blijft het goed doen in de ereklasse van het rug by. De Middelburgers speelden zaterdag verdienstelijk gelijk op bezoek bij meervoudig landskam pioen Castricum: 22-22. Bij een stand van 22-10 leek het erop dat Oemoemenoe afkoer ste op een nederlaag, maar de ploeg kwam nog knap terug. Buitenhof Tuinmeubelen Naast Albert Heijn XL Pr. Rooseveltlaan 745 betalen! U kunt met Firvoc l\/l i «T/-Ja I Ki im Goes - Middelburg Walcheren toont Peter Snelders Terneuzen Vierde klasse. De Zeeuws-Vlaamse waterpo- lo-ploegen deden zichzelf te kort. De Schelde had een goe de start, maar ging toch hard onderuit tegen RZ. De Bruinvis kon de kansen niet benutten die het kreeg tegen DZK 3 en verloor in de laatste periode de wedstrijd. Ko Mechielsen Terneuzen Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal 2, Cees van Hou- welingen, Gijs Manhave en Sven Schieman 1. Scores De Bruinvis: Gert Jan Ra- mondt, Jeroen Kamp, Tim Roeb en Danny Soetens 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95