FC Axel loopt in op koploper Bru Jansen en Kloetinge zijn MZC'11 en Janson de baas in derby 12 Hontenisse en Steen houden elkaar in een Door het geringe aantal doelkansen kunnen de trainers Van Vlierberghe en Van Grimberghe leven met doelpuntloos gelijkspel. Den Bommel-Bruse Boys 3-1: „On ze kracht is het collectief. Dat gaf vandaag de doorslag", sprak Henk Schouten. De interim-trainer van Den Bommel - met een Duive- land-verleden - zag Bru sterk star ten. Schouten: „Als we achter ko men hebben we niks te zeggen." Een goal van Dylan Adelaar werd afgekeurd en na negen minuten scoorde Hans Kornet de ï-o. Met een schuiver in de korte hoek zorg de Domenique van den Berge voor de 1-1. Na rust zette Johnno Bakker Den Bommel weer op voorsprong, gaf Bruse Boys niet thuis en werd het via Jesper van de Hoek ook nog 3-1. SSV'65-FC Axel 1-2: De wedstrijd ging gelijk op, maar de beste kan sen waren voor Axel. De eerste de beste Axelse aanval leverde via Ur meion Martis al de 0-1 op. Vlak na de pauze trof Maik de Wolf de lat. In plaats van 0-2 werd het via Ri chard Schouten, die kort daarvoor doelman Mitchell Braafhart nog op zijn weg vond, 1-1. SSV'65 werd daarna sterker, maar een tweede gele kaart van Rico de Putter gooi de roet in het eten. In de 84e mi nuut maakte Bart Rijckaert de winnende goal. Serooskerke-FC Dauwendaele 5-2: „Winnen mocht ook wel weer eens, na drie keer op rij ver liezen", sprak Seroos-leider Ruud Luteijn. Via Maarten van Vooren kwam Dauwendaele nog wel op o-r, maar bij rust leidde Seroosker ke door goals van Aron Wattel, Roy Koole en Alex Jobse met 3-r. Een tweede assist van Merijn Ko- reman leidde tot de 4-1 van Aloys Lockefeir. Na een pass van Jobse werd het via Wattel 5-1. Quinten Lourens scoorde nog tegen. Zaamslag-De Meeuwen 0-3: Ro bin Dek scoorde de 0-1 en kort voor rust tekende Robin Davidse voor de 0-2. Na de pauze raakte De Meeuwen de lat en moesten er drie spelers van het veld. Eerst liep Yannick Melis (De Meeuwen) tegen zijn tweede geel op en daar na kregen de Zaamslag-spelers Peter Dieleman en Hylke Stroo di rect rood. In de 84e minuut maak te invaller David Wattel de 0-3. Nieuwdorp-Terneuzense Boys 2-2: Na vijf minuten kopte Ruud Hoogesteger al raak en vijf minu ten later werkte Kevin Joosse een harde voorzet van Bart van Frae- ijenhove in eigen doel: 0-2. Na een halfuur herpakte Nieuwdorp zich. Door de nederlaag van Bruse Boys bij Den Bommel is de voorpsrong nog maar drie punten Twee kansen voor Martijn de Gof- fau leverden nog niets op. De der de kans, in de 49e minuut, leverde hem wel een goal op. Tien minu ten later maakte Stefan van der Klooster op aangeven van Kevin van Iersel de 2-2. Oostkapelle-DBGC 3-3: Via Sjoerd Verhulst en Arjen Pattenier kreeg Oostkapelle kansen om een goal te maken, maar counters leverden DBGC via Jeroen Sep en Tim MacKloet een o-2-voorsprong bij rust op. In de tweede helft leek het duel na de 0-3 van Wilco Pul leman beslist. Oostkapelle gaf ech ter niet op. Twee rake vrije trap pen van Robbie de Nooijer in de 60e en 68e minuut brachten de spanning weer terug. Uit een voor zet van Amine El Bekkaoui kopte Pattenier in de 75e minuut de 3-3 binnen. Daarna kreeg Oostkapelle ook nog kansen op de winst. Timo Jansen gaat de boeken in als de beul van MZC'11. De rechts back van Kloetin ge was zaterdag tijdens de derby in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal (0-3) de uitblinker aan de kant van de Bevelanders en had een flink aandeel in alle doel punten. „Het ging lekker, maar ik vond mezelf niet de beste man op het veld", was Jansen na afloop be scheiden. Maar de belangrijkste man was hij zeker. De aanvallen die de 0-1 en de 0-3 inleidden, zet te hij op. En de 0-2, een beauty, kreeg hij zelf op zijn naam. Op heuphoogte kwam de bal voor zijn voeten en zonder te aarzelen haalde hij de trekker over. Via de lat en de rug van MZC-doelman Jurgen Schoenmakers stuiterde het speeltuig binnen. „Als je gaat nadenken bij zo'n bal, gaat het mis. Ik twijfelde dus niet en haalde in één keer uit", ver klaarde de rechtsachter. „Je weet dat de bal op het kunstgras flink kan opstuiten. Daar profiteerde ik van. Er was nog wel wat hulp van de keeper nodig, maar hij zat er lekker in." Niet alleen in aanvallend op zicht was Jansen op dreef, ook zijn verdedigende taken voerde hij met verve uit. „We hebben sterk ge speeld als ploeg en MZC'n meteen bij de keel gegrepen. Maar Timo speelde inderdaad een zeer sterk duel", vond ook Kloetinge-trainer Arie van der Zouwen. Toch haalde hij Jansen er een kwartier voor tijd uit. Een publiekswissel? „Niet per se. Timo had wat iichte klach ten en bij 3-0 kun je hem dan wat rust geven." Al was het misschien niet de in tentie van zijn coach, toch voelde zijn wisselbeurt voor Jansen als een applauswissel. „Er werd flink geklapt, ja. Het klopt dat ik wat last had van mijn lies en er daar om ook uit ging. Maar op deze ma nier is het extra leuk om naar de kant te gaan." Bij de thuisploeg moest er ook een sterkhouder met pijntjes naar de kant. Ramon Janson, net her steld van een knieblessure, hield het na een uur voor gezien. „Weer mijn knie", liet hij bij het verlaten van het veld al weten. „Ik had de laatste dagen al wat last", legde hij later uit. „Bij de warming-up hebben we gekeken hoe het ging en ik kon gewoon starten. Maar op een gegeven mo ment schoot het erin en moest ik me laten wisselen." Hoe erg de situatie is en of hij er weer lang uit ligt, moet nog blij ken. „Er zit nu een ijszak omheen en maandag neem ik contact op om te kijken wat er gaat en kan ge beuren. Misschien moet ik een nieuwe echo laten maken." Zijn trainer Alexander van Keu len ging nog niet van het ergste uit. „Na zo'n blessure kan je altijd een terugslagje krijgen. Ik hoopte dat hij de pijn eruit zou spelen, dat is niet gelukt. Maar of ik ge schrokken ben? Niet heel erg. Ik wist al dat hij pijntjes had." De oefenmeester hield zich meer bezig met het vertoonde spel van zijn ploeg. Daar was hij niet tevreden over. Het was de be doeling dat MZC'11 via de omscha keling zou toeslaan, maar dat ge beurde steeds veel te traag. „Het leek wel alsof iedereen twintig ki lo extra aan zijn benen had", zei Van Keulen. „Dit was onze slecht ste wedstrijd van het seizoen. We kregen geen ruimte van Kloetin ge, dat sterk speelde. En ik vond ook dat er te weinig beleving was." De topper in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal tus sen Hontenis se en Steen verdiende gis teren geen winnaar en die kreeg het ook niet. De derby eindigde in een bloedeloze 0-0. Een logische uitslag, gezien het gebrek aan kansen. Beide ploegen slaagden er niet in om de wed strijd open te breken. „Er was veel strijd, maar het voetbal was teleurstellend. We probeerden het wel, maar we waren te slor dig in de passing", trok Steen-trai ner Carlo van Grimberghe zijn conclusies. Hontenisse-trainer Marco van Vlierberghe kon het ook niet veel anders verwoorden. „Het was spannend, maar niet goed. Ge zien het spelbeeld was de 0-0 te recht. De ploegen speelden met veel inzet, maar er waren te wei nig mogelijkheden. Een indivi duele actie had zomaar beslis send kunnen zijn." Hoe langer de wedstrijd duur de des te meer de angst ging rege- KARAKTERISTIEK ren. Een offensief van een van de ploegen zat er niet in. „Je gaat geen risico's nemen, want daar door kun je de wedstrijd verlie zen. Dus moet je met een gelijk spel tevreden zijn", stelde Van Vlierberghe. Het punt werd door hem als po sitief gezien. Vorig jaar won Steen beide keren de derby. „We houden Steen twee punten on der ons", keek Van Vlierberghe naar de stand, waar Hontenisse na het puntenverlies de kopposi tie moet delen met Luctor '88 (na de 2-1 zege tegen Patrijzen). Slordig spel De wedstrijd ging mank aan slordig spel, waardoor beide ploe gen sporadisch tot een goede aan val kwamen. Hontenisse was het eerst dichtbij een doelpunt. Steen-doelman Kjell Verdurmen voorkwam met een knappe red ding op een venijnig schot van Hontenisse-verdediger Jeroen Verschuren een treffer. Aan de an dere kant was Kenneth Triest niet alert genoeg toen de bal tus sen hem en Hontenisse-doelman Pim de Bakker viel. De thuisclub claimde een straf schop toen Maxim de Clippelaar in een duel met Steen-verdediger Michiel Standaert neerging. „Maxim werd aangetikt. Het leek mij een strafschop", vond Van Vlierberghe. Scheidsrechter Aart sen stond echter te ver van de si tuatie af om het moment opti maal waar te nemen. Hontenisse was voor rust iets gevaarlijker. De Clippelaar zag een schot naast gaan. Steen ant woordde met een goede aanval, maar Chris Seghers schoot in vrije positie de bal tegen het lichaam van De Bakker. In de tweede helft kwamen bij Steen Conor Laerenbergh en Ar no Thuy (na anderhalfjaar blessu releed) binnen de lijnen. Dat zorgde aanvallend voor meer im pulsen. Visitekaartje Laerenbergh, normaliter basis speler, keerde terug van een schorsing. Hij was overigens te laat voor de wedstrijd tegen Hon tenisse, maar dat was niet de re den dat de Belg op de bank moest beginnen tijdens de top- maandag 28 november 2016 in de tweede klasse E zag koplo per Bruse Boys de voorsprong op FC Axel slinken tot drie pun ten. De ploeg van trainer Marco Groeneveld verloor op Flak- keese bodem met 3-1. FC Axel en Serooskerke profiteerden door te winnen van SSV'65 (1-2) en FC Dauwendaele (5-2). Oost- kapelle kwam tegen DBGC met 0-3-achter, maar sleepte toch nog een punt uit het vuur. Klaas Verspoor Vlissingen Daniel Vervelde Zierikzee Topper zonder Kloosterzande f Hontenisse-Steen 0-0. Scheidsrechter: B. Aartsen (Etten-Leur). Gele kaart: Se bastian de Rijcke, Pim van Jole, Maxim de Clippelaar (Hontenisse), Tijs de Puys- seleijr, Kenneth Triest (Steen). Aantal toeschou wers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91