O O) CD M 11 Hoofdklasser legt nog ongeslagen koploper over de knie De ploeg van trainer Jannes Tant verslaat Achilles Veen in een heerlijk duel met 3-1. „Dit moeten we iedere week laten zien", klinkt het eensgezind. Het stond als een huis. Dit moeten wij iedere week op de mat leggen uiusAauia Leonie Ton Niels Mesu maanden morste Hoek te vaak onno dig punten, maar het kroop zaterdag wel wat dichter naar de top van de ranglijst. Zelf versloeg het de lijstaan voerder, nummer twee Spijkenisse verloor en Ter Leede kwam niet ver der dan een gelijkspel. „We hebben vandaag echt laten zien wat we kunnen", zei Van Ren- terghem. De linksback haalde net als veel ploeggenoten een hoog niveau en scoorde opnieuw, nadat hij vorige week in het bekerduel met Groen Wit ook al beslissend was geweest met twee goals. „Het stond als een huis. Dit moeten wij iedere week op de mat leggen." Zaterdag is Hoek door het wegval len van het failliete Haaglandia vrij, daarna wacht nog het thuisduel met Jodan Boys. „Die moeten we winnen. En na de winterstop moeten wij dan de verrassing worden." Moeilijke periode Hoek maakte tegen Achilles Veen in verdedigend opzicht een solide in druk. Lionel Fitsch vormde centraal KARAKTERISTIEK assie, duelkracht, overtuiging en effec tiviteit. Het zijn kwa liteiten die iedere voetbalploeg nodig heeft, maar bij Hoek vielen ze dit seizoen niet allemaal tegelijk te ontdekken. Jannes Tant wilde, zo zei hij donder dag, ook graag wat meer 'grinta' zien. Verbetenheid dus. De trainer werd za terdag op zijn wenken bediend, in de beste wedstrijd van Hoek in dit sei zoen. De nog ongeslagen koploper Achilles Veen werd met 3-1 verslagen. Het was een meer dan verdiende overwinning, die zelfs nog hoger uit had kunnen vallen. Thomas van Ren terghem opende in zijn 100ste compe titiewedstrijd voor Hoek voor rust de score (1-0). De thuisploeg verzuimde in de tweede helft om de marge op twee te brengen, waarna Achilles Veen via Jeroen van Leijsen langszij kwam. Vijf minuten later trok Hoek het duel met de mooiste goal van de middag weer naar zich toe. Birgen Martens begon aan een rush, de onver moeibare Fabian Wilson sprintte mee op de rechterflank en zijn voorzet werd door de doorgelopen Martens binnen geschoten: 2-1. In blessuretijd zorgde invaller Josimar Pattinama voor de bevrijdende 3-1. Na afloop was de euforie voelbaar bij iedereen binnen Hoek. Eindelijk had de ploeg écht laten zien wat het in zijn mars heeft, eindelijk had ieder een kunnen zien dat de formatie van Tant serieus om het kampioenschap mee moet kunnen doen. De afgelopen achterin een sterk duo met de sobere Alexander Embrechts. Ze verloren nauwelijks een duel. „Ik ben mijn ba sisplaats een tijdje kwijt geweest", keek Fitsch terug. „Dat was een moei lijke periode. Maar je wordt er ook sterker van." Daarna herhaalde hij de woorden van Van Renterghem. „Dit moeten we iedere week laten zien." Het is een mooi streven voor Hoek, dat nu dus weet waar de lat moet lig gen. Het kan iedere ploeg in deze hoofdklasse aan, als iedere speler zijn niveau haalt en doet wat hij moet doen. Een speler als Birgen Martens is dan in staat om het verschil te maken, zoals hij zaterdag deed. De Belgische middenvelder had een aantal onna volgbare rushes in huis en maakte een fantastische goal. „Zo'n moment in zo'n belangrijke wedstrijd, daar droom je 's nachts van als voetballer." Dat hij zo overtuigend en dwingend kan spelen, steekt Martens voor 80 procent op het nieuwe kunstgrasveld. „Dat voetbalt zo lekker." Vorig sei zoen had hij een slechte periode. „Toch heb ik nooit aan mezelf getwij feld." Iedereen wist, zo zei Martens, dat het tegen Achilles Veen moest ge beuren. „We hebben gespeeld zoals we dat iedere week moeten doen. Ja, ik moet dit niveau ook zien vast te houden." Al ben je bij de manier van spelen, zo benadrukte Lionel Fitsch, ook af hankelijk van je tegenstander. „Achil les Veen is een ploeg die zelf wil voet ballen. Dan krijgen wij ook de ruimte om dat te doen. En dan zie je wat we in huis hebben." maandag 28 november 2016 u Met een verbluf fende tijd van 8.13.27 uur heeft atlete Leonie Ton uit Wissen- kerke gisteren haar persoonlijk record verbe terd op de 100 ki lometer. Ze deed dat op het wereldkampioen schap in het Spaanse Los Al- cazares. Tons beste tijd stond sinds een paar maanden op 8.22.46 uur. Hoek verlegt de lat I Marathonschaat ser Niels Mesu is er zaterdag in Hoorn net niet in geslaagd zijn tweede podium plaats van het seizoen te pak ken. De Middel burger werd vier de, nadat hij met tien anderen was overgeble ven. Bij de beloftes kwam Joerec Cijsouw uit Oost burg voor het eerst op het po dium. Hij finishte als derde. Zijn ploeggenoot bij Ormer ICT, Dan ny Stam, won de wedstrijd. Dub bel succes voor coach Cees Cijsouw, de va der van Joerec. Achilles Veen-aanvoerder Bas van Loon (links) test de kwaliteit van het shirt van de snelle Nick de Groote. foto ronald den dekker —Thomas van Renterghem, doelpunten maker voor Hoek tegen Achilles Veen Hoek-Achilles Veen 3-1 (1-0). 37. Thomas van Rent erghem 1-0, 72. Jeroen van Leijsen 1-1,77. Birgen Mar tens 2-1,90+3. Josimar Pat- tinama 3-1. Scheidsrechter: B.R. Annegarn (Noordwijk). Gele kaart: Nathan Lagrou, Thomas van Renterghem (beiden Hoek), Kees Schelle- kens, Bas van Loon, Thijs van den BergRonnie Re- niers (allen Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Lionel Fitsch, Alexander Embrechts, Tho mas van Renterghem; Bir gen Martens (85. Armand Doka), Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou (90+1. Esmat Shanwary); Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (89. Josimar Pattinama) en Kyle Doesburg. Hoek ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90