6 NAC-Helmond Sport is vooral ook duel tussen bevriende hoofdtrainers Roy Hendriksen heeft qua karakter weinig gemeen met Marinus Dijkhuizen. Toch zijn de coaches dikke vrienden. 'Dijk' op de bres voor vriend 12 'vergeten' sprookjes uit de schatkamers van de Efteling Ga naar pzc.nl/efteling VOETBAL ijk, weet je nog in Veendam?", zegt Roy Hendriksen te- gen Marinus Dijk- huizen. „Ik had ru zie met Martin Koopman en jij speel de niet bij FC Utrecht. Stonden we op een bijveldje bij het tweede. Ik als voorstopper, jij in de spits. 'Jezus Dijk. Wat staan we hier te doen?', zei ik toen." Hendriksen legt zijn hand op de schouder van kameraad Dijkhuizen in café Tante Pietje in Den Bosch. Vanavond staan de vrien den voor het eerst als coaches tegen over elkaar, Hendriksen als coach van Helmond Sport, Dijkhuizen van NAC. Sinds hun gezamenlijke verblijf Marinus Dijkhui zen vindt de keu ze van Roy Hen driksen om coach te worden van Hel mond Sport ver standig. „Hij heeft eerst ervaring op gedaan als assis tent. En hij heeft door zijn verleden als speler draag vlak in Helmond", zegt Dijkhuizen. Toch stond Hen driksen na vier wedstrijden en één punt al aardig onder druk. Het bestuur legde de coach zelfs een ul timatum op om minstens negen punten te halen in de eerste periode. „Dat gaat nergens over, zeker niet als je zo kort bezig bent. De druk op trainers is sowieso groter geworden", vindt Dijkhuizen, die zelf onder druk staat bij NAC. bij Cambuur eind jaren negentig zijn ze bevriend. Ook al konden ze het op het veld niet altijd even goed vinden. Dijkhuizen was perfectio- nisch, Hendriksen is losser. Zo weet Hendriksen nog goed dat Cambuur in 1997/1998 volop streed om promo tie naar de eredivisie. Een thuiszege op FC Den Bosch was genoeg ge weest, maar het werd 1-1. „Marinus had zijn vrienden uitgenodigd om te komen kijken. Na de wedstrijd zei ik: 'Kom Dijk, we gaan een biertje drinken.' We wisten toen al dat we een week later alsnog zouden promo veren, we mochten met 6-0 van PEC Zwolle verliezen. Maar Marinus was zo teleurgesteld, dat hij naar huis is gegaan. Toen ben ik maar met zijn vrienden de stad in gegaan." Dijkhui zen kan er nu hartelijk om lachen en heeft van Hendriksen ook geleerd om 'Dijk, ik denk dat we ontslagen wor den. Toen ik het goed las, dacht ik: verrek, je hebt gelijk. Eén dag later was het over." Dijkhuizen koos voor Hendriksen als assistent bij Brentford vanwege hun verschillende karakters. „Roy is socialer en extraverter dan ik. Daarin vult hij mij aan. En hij is princi piëler", zegt Dijkhuizen met een grijns. Terwijl Hendriksen in 1999 naar Veendam trok, koos Dijkhuizen voor FC Utrecht. Bij zijn presentatie nam hij naast zijn ouders en vrouw ook Hendriksen mee. Dat zegt iets over de vriendschap. Na hun vertrek bij Cambuur voetbalden ze nog wel tegen elkaar, maar nooit meer met el kaar. Dijkhuizen had die wens wel. In 2005 was een hereniging dichtbij; Dijkhuizen was in gesprek met Hel mond Sport, waar Hendriksen toen speelde. Maar hij vond het net iets te ver rijden vanuit zijn woonplaats Vleuten en koos voor Excelsior. „Geen onverstandige keuze. Hij werd er kampioen", weet Hendriksen. „Ik sta er normaal niet zo bij stil, maar onze vriendschap is toch wel bijzonder." te relativeren. Ze werden vrienden in Leeuwarden, waar Dijkhuizen in een huis woonde. Hendriksen woonde met zijn vrouw en dochter in Frane- ker. „Roy vroeg of ik een keer kwam eten. Dat deden we daarna elke dins dagavond", herinnert Dijkhuizen. Ook Marcel Keizer schoof aan. De drie zijn nu trainer van Helmond Sport, NAC en Jong Ajax en hebben een whatsappgroep waarin ze voet balzaken bespreken. „Het mooie is dat we dat zonder dubbele bood schap doen. We kunnen alles kwijt." Jongensdroom Dijkhuizen en Hendriksen vinden het prettig om zaken in vertrouwen te bespreken. Trainers liggen onder een vergrootglas door de druk van so ciale media en hoge verwachtingspa tronen (zie kader). Kijk maar naar het Engelse Brentford, waar ze vorig jaar kort samenwerkten. Dijkhuizen als hoofdcoach, Hendriksen was assis tent. „Een jongensdroom, die veel te kort heeft geduurd", baalt Dijkhui zen. Na acht duels en acht punten kregen ze een mail. „Ik belde Roy. Hij zei: maandag 28 november 2016 Gezworen kameraden staan weer eens tegenover elkaar Yadran Blanco Chris Ottens Den Bosch Roy Hendriksen (I) en Marinus Dijkhuizen treffen elkaar van avond. FOTO PRO SHOTS MET korting (CODE 20E( M)IIM«SNWT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86