TWEAKERS .NET EVEN GECHECKT OF BATTLEFIELD 1 HET SUCCES VAN DE BETAVERSIE KAN EVENAREN ZEEUWS-VLAANDEREN 19 Begrip en enthousiasme voor invoering pasjes De 7evende Pasjes moeten ervoor zorgen dat je gewoon kan dansen in Danceclub De 7evende in Hulst, zonder lastig gevallen te worden. ta tweakers Drieduizend euro schade heeft Tom van Dorsse- laer, nadat het ander halve week geleden uit de klau wen liep in zijn zaak. „En de ver zekering vergoedt niks, want het is vandalisme. Ik hoop maar dat de politie iets kan met de camera beelden." Het zal hem niet meer overko men. Sinds vrijdag voert Dance club De 7evende een strikt pasjes- beleid. Als eerste in Zeeuws- Vlaanderen. Uitgaansavond in Hulst. De deuropening van De 7evende wordt gevuld met twee meter be baard Safety Security Zeeland. Binnen houdt een collega een oogje in het zeil. Buiten, voor de zaak verwerken Dimitri Geers en Joeri van den Bergen van Novotix de gegevens van de eerste pasjes in het systeem. Naam, adres, leeftijd en een foto. Het komt allemaal op de chip op het pasje. Iedereen is het eigenlijk wel eens met het pasjesplan van Van Dorsselaer. Burgemeester Frans Mulder en de politie zijn enthou siast. Ook de vaste bezoekers zijn het er roerend mee eens. Nena Boeijkens (19) uit Clinge is een van de allereersten met een pasje van De 7evende. „Ik vind het een goed idee want het is soms best vervelend met...", ze formu leert voorzichtig, „sommige groe pen die meisjes lastigvallen. Je ziet nu wie het is en er kan ook wat aan gedaan worden. Je kunt sommige mensen nu ook gemakkelijker een horecaverbod opleggen. Ik werk veel in de horeca en ik wil zelf ook een zaak beginnen. Dit is de enige dag van de week dat ik uit kan en ik wil niet elke week lastiggevallen worden. Daar heb ik gewoon geen zin in." Hoewel het bijna vriest in Hulst staat Van Dorsselaer bijna de hele avond buiten. Een beetje kijken hoe het pasjessysteem ontvangen wordt. Een beetje de boel in de ga ten houden. Een groepje loopt op de zaak af. Ik wil niet elke week lastiggevallen worden. Daar heb ik gewoon geen zin in. Lastposten, weet Van Dorsselaer uit ervaring. Hij had ze liever niet binnen. Maar een pasje weigeren? Op basis van wat? In ruzie voor de deur heeft de uitbater ook geen trek. „Iedereen moet een pasje hebben, iedereen." Wie zich misdraagt krijgt een waarschuwing die op het pasje ge registreerd wordt. Na drie waar schuwingen werkt het pasje niet meer en rest de bezoeker niks an ders dan proberen of hij de twee meter Safety Security in de deuropening kan passeren. Voor de zoveelste keer rijdt de politie voorbij. Twee bikers staan sur place op de hoek van de straat en groeten de deuropening van De 7evende. Alles is in orde. Het is voor Van Dorsselaer heel eenvoudig. „Het moet klaar zijn met het gedonder in de stad. Het moet weer gezellig zijn. Meisjes moeten niet lastiggevallen wor den. Met de pasjes ben ik nu de eerste, maar ik hoor dat er ver schillende collega's in Terneuzen ook interesse in hebben. Als dit aanslaat moeten de andere zaken ook wel mee." maandag 28 november 2016 't Is klaar met het geduvel in Hulst' Vaste gast Nena Boeijkens is een van de eersten met een pasje. Er werden vrijdag 142 pasjes aangevraagd, foto ronald den dekker Guido van der Heijden -Nena Boeijkens Wij stellen technologie op de proef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81