Wiskerke claimt de eerste én tweede plaats in Heinkenszand HWP staat nog steeds troosteloos onderaan Waterpolosters van DZK afgedroogd door Nayade 18 De Kok nationaal kampioen De driebanders uit Sluiskil verliezen thuis van Bousema Lochem. Frédéric Caudron en Jean Paul de Bruijn worden gemist. Het driebandenteam van Dallin- ga.com leed in eigen huis een 3-5- nederlaag tegen Bousema Lochem en raakte daarmee de leiding in de eredivisie kwijt aan Eureka Bil jarts, dat wel won. Joey de Kok uit Lewedorp won het NK drieban den klein bij de jeugd en nam de titel over van provinciegenoot Mi chael Vink. Dallinga.com-Bousema Lochem 3-5: Zonder de kopmannen Fré déric Caudron en Jean Paul de Bruijn is Dallinga een andere ploeg. Alleen Steven van Acker kweet zich van zijn taak en won op indrukwekkende wijze van Ste fan Galla: 40-22, in 24 beurten. In valler Leslie Menheer trof in Mar kus Galla een superieure tegen stander: 25-40, in 22. Berry Dallin ga verloor en Bart Ceulemans speelde gelijk. Het was de vierde 8-o-nederlaag van het seizoen voor Treva. Mi chael Zwakenberg tegen Thorsten Frings (1.666) en Ronald van Geyt tegen Randy Loenen (1.081) deden het met 0.916 en 0.864 niet slecht, maar toereikend was het niet. Luc Peeters en Onur Can kwamen er niet aan te pas. De Geslootene Boom-De Stene Brug 4-4: De Stene Brug kwam in het streekduel tot een puntende- ling. Nico Peeters en Ad Menhee- re wonnen hun partijen. BH Keukens-De Bevelanders 6-2: Een puntje zat er voor de Bevelan ders niet in. Alleen André Karelse zegevierde. De thuisploeg redde het niet te gen de koplopers. Raymond Peet ers en Sylvia Eckel (0.821) kwa men twee puntjes tekort. Chris Mijnsbergen won als enige, 's Lands Welvaren 2-Jacobs Man nenmode 2 6-2: De 'thuisploeg' droeg na de overwinning de rode lantaarn over aan de tegenstander. NK driebanden klein. Joey de Kok presteerde het om op zowel de grote op de kleine tafel (al eerder) de Nederlands titel te Joey de Kok uit Lewedorp won het NK driebanden klein bij de jeugd veroveren. Hij begon met een onwaarschijnlijk sterke reeks aan het toernooi en won zijn eerste drie partijen naar 30 punten in 19, 17 en 15 beurten. Daarna trok hij die lijn door. In de slotronde rekende hij af met zijn enig overgebleven concur rent, Tom Slikker. Het werd 30-27 in 32 beurten. „Ik ben best wel trots op mijn prestatie hier en blij met mijn ge weldige start. Dat was genieten. Daarna werd het wel een kwestie van volhouden, want de sterkere tegenstanders moesten nog ko men." 3,5-6,5: De wedstrijd werd ge speeld in Bunschoten, want an ders hadden de Groningers een wereldreis moeten maken om in Sas van Gent te geraken. Al snel was duidelijk dat de Groninger Combinatie een maatje te groot was. Koen Leenhouts, inmiddels duidelijk de sterkste speler van HWP, was de enige die zijn par tij in winst omzette. Tweede klasse. HWP 2-Voerendaal 2 5-3: Het tweede team van HWP had geen kind aan de nummer laatst. Kees Nieuwelink verloor snel door zijn dame cadeau te doen, maar deze achterstand werd rap gerepa reerd door prima overwinningen van Simon Provoost, Arno Sterk en Wouter Ghyselen. Aangezien de rest van de partijen in even wicht bleef, kwam een overwin ning nooit in gevaar. Krimpen aan den IJssel-Souburg 5-3: Souburg had weinig te vertel len tegen het sterke, jeugdige team uit Krimpen aan de IJssel. Corné Boogaard verloor snel en ook Jeroen Hekhuis schoot een bok tegen een jeugdspeler. René Tiggelman deed nog wat terug door een prima partij om te zet ten in winst, maar op de rest van de borden zat een overwinning er gewoon niet in. Landau Axel-Schaakhuis 3,5-4,5: Het toch niet zwakke Landau is nog altijd puntloos. Tegen de kop loper uit Den Haag werd nipt ver loren en daarmee blijft het Axel- se team in de problemen. In een soort van tactische opstelling haalden Dennis van Vliet, Chris- tophe Gregoir en Yves Regniers nog wel een overwinning bin nen. vierde team van HWP lijkt tot nu toe nog enkel kanonnenvoer. Thuis werd tegen Voorschoten 2 slechts een schamel bordpunt ge scoord. Enkel teamcaptain Marnix van der Zalm greep de winst. Botwinnik-Goes 2-6: Goes heeft de zure nederlaag van de wed strijd ervoor tegen Bergen op Zoom weggespoeld met een dui delijke zege tegen de nummer laatst. Botwinnik had drie inval lers en aan Goese zijde kwam men wel met het basisteam op de proppen. Met vier overwinnin gen en vier remises werd de wed strijd in het voordeel van Goes beslist. HWP 3-Overschie 3-5: Het kwart je viel precies de verkeerde kant op voor HWP 3. Kansen waren er wel, maar die werden niet alle maal benut. André Galle wist nog wel snel te winnen en Etien- ne van Leeuwen greep ook de winst. Wiskerke stuurde de vosruin Giant Cristall met de score van 67,35 procent naar de tweede plaats. Wiskerke verzekerde zich hiermee met beide viervoeters van deelname aan de Zeeuwse ti telstrijd. Evelien Schouten uit Wemel- dinge liep in Zi met de ruin Don Dilano naar de zege. Valeska Na- staly uit Zierikzee eindigde met de zwartbonte merrie Fareosa als tweede. Ook deze combinaties kunnen zich gaan opmaken voor de provinciale titelstrijd. Evelien Marteijn zag haar reis naar Axel beloond worden met een ticket voor het ZK. De amazo ne uit Arnemuiden stuurde de ruin Cheeminee in Stal de Bea- trixhoeve in Z2 naar de tweede plaats (66,32 procent). Met finales waar de vonken van afsprongen, zorgden de koet siers zaterdagavond laat in het Hippisch Sportcentrum de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland voor een fraaie afsluiting van de inter nationale marathonwedstrijd van de Zeeuwse Menvereniging. Bij het enkelspan pony's stuurde Lou Willemse (Domburg) in een bloedstollende rit de van zijn schoondochter geleende New For rest Full Mountains My Top naar de overwinning. Jacco van 't Westeinde uit Ovezande reed zijn vierspan Heckney's in een adembenemende rit naar de ze ge- VLISSINGEN De waterpolosters van DZK kwamen er dit weekend niet aan te pas tegen Nayade. De ploeg keek al vroeg tegen een 4-0-achterstand aan en liep daarna achter de feiten aan. Waar de Vlissingse vrouwen de paar kansjes die er waren misten, bleek Nayade uiterst effectief. Pas na de 14-0 konden ook de be zoeksters scoren. Lilianne Sole en Lois van den Berg redden de eer, maar Nayade was daar niet van onder de indruk en liep uit naar ii-i. Ook de mannen van DZK wa ren afgelopen weekend ongeluk kig. Ze speelden een goede wed strijd in Deurne tegen DZT en na men direct de voorsprong. Die werd in de eerste periode nog weggegeven, maar met slechts een 3-2-achterstand was de scha de beperkt gebleven. DZK kwam in de tweede perio de knap terug kwam tot 4-4, waarna de doelpunten over en weer vielen. Bij een 6-7-stand in de vierde en laatste periode leek een stunt even mogelijk, maar DZT trok de wedstrijd in de slot minuten naar zich toe en stuurde de Vlissingers teleurgesteld naar huis: 9-7. maandag 28 november 2016 Dallinga al koploper af Wouter Ghyselen denkt na over zijn zet bij Het Witte Paard 2. FOTO RONALD DEN DEKKER Sluiskil Eerste divisie. MCR/De Uitspanning-Treva 8-0: Derde divisie. Vierde divisie. Treva 2-De Distel Biljarts 7 2-6: Paard staan nog altijd op slechts één schamel puntje in de meesterklasse. Tegen Gro ninger Combinatie leed de ploeg een terechte nederlaag. De reserves van de Sasse schaakvereniging doen het aan merkelijk beter in de tweede klasse en staan keurig tweede. Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. HWP-Groninger Combinatie Derde klasse. HWP 4-Voorschoten 2 1-7: Het Dressuuramazone Emily Wis kerke uit Kamperland was za terdag in de Adri Zoon Schelp dier-competitiewedstrijd van de RV De Paardebloem in het ZZ-Licht overtuigend de beste. Ze liep in de arena van Stal Ver- mue in Heikenszand met de ruin Aristocraat naar een fraaie overwinning (69,71 procent). Lucien Roelandt Vlissingen Scores mannen DZK: Bas van Hou- welingen 5 en Jasper Rouwendal en Bas Mechielsen 1. De schakers van Het Witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77