tt TWEAKERS .NET EVEN GECHECKT OF BATTLEFIELD 1 HET SUCCES VAN DE BETAVERSIE KAN EVENAREN (j >LEN 19 Geslaagde eerste editie van muziekfestival Nisse Wegdromen bij de mooiste luisterliedjes of herinneringen ophalen met klassiekers. Het kon zaterdag tijdens de eerste editie van Muziekfestival Nisse tweakers De rest van het programma vindt plaats in de tent naast de Mariakerk. Ook hier zijn de gita ren goed vertegenwoordigd, al moet de akoestische versie nu wel het podium delen met zijn elektri sche broer. Na alle luistermuziek is Naadloos gaan de luisterliedjes over in meezingers het tijd voor wat meer actie. Drie mansformatie Gantle trapt af, ge volgd door H H, New Idea, De Dijk Tribute Dubbel D en Jam pact. Naadloos gaan de luisterlied jes van 's middags over in meezin gers. Hetzelfde geldt voor het pu bliek. Was 's middags vooral de oudere generatie vertegenwoor digd, 's avonds is het een mix van verschillende leeftijden. Eén ding hebben alle festivalbezoekers ge meen: de liefde voor muziek. Kees Wondergem, de nieuwe programmeur van het gratis mu ziekevenement, kijkt terug op een geslaagde eerste editie. Muziekfes tival Nisse droeg twintig jaar lang de naam Pastorale au Parvis. In die hoedanigheid zou het afgelopen zaterdag zijn 21e verjaardag vieren, maar programmeur René de Dreu vond het na twee decennia welle tjes. Wondergem nam het stokje van hem over en doopte het festi val om tot Muziekfestival Nisse. Wat kleinschaliger dan zijn voor ganger, maar eveneens met mu ziek in de hoofdrol. Wondergem denkt dat het is ge lukt om een laagdrempelig festival neer te zetten, met muziek voor allerlei doelgroepen. „De opkomst was goed, dus wij zijn tevreden." Grootste uitdaging was het tijd stip. Voorheen was het festival al tijd in juli. Dat was organisatorisch niet meer haalbaar. Daarom koos Wondergem voor een winterse editie. Of dat zo blijft, weet hij nog niet. „Waarschijnlijk is Muziekfes tival Nisse volgend jaar weer ge woon in de zomer, maar wie weet komt er een wintereditie bij." De veertig rode klapstoeltjes in de Mariakerk in Nisse raken lang zaam maar zeker bezet. Met een beker dampende koffie in de hand en de winterjas tot boven toe dichtgeritst, luistert het voorna melijk oudere publiek naar de 18- jarige Juanita de Potter. De Zeeuwse singer-songwriter neemt het eerste optreden van Muziek festival Nisse voor haar rekening. Op het kleine podium voor in de kerk brengt zij haar eigen Neder landstalige liedjes, afgewisseld met enkele covers. Ze begeleidt zichzelf op akoestische gitaar. Hoe koud Juanita het heeft ge had, blijkt pas als ze na afloop haar gitaar weglegt en van het podium strompelt. Snel verlaat ze de ruimte om iets warmers aan te trekken en haar gevoelloze voeten van ander schoeisel te voorzien. Een aantal toehoorders heeft in middels de spiraalslang naast de koek-en-zopietent ontdekt, die warme lucht de kerk in blaast. Ze klonteren samen in de warmte- stroom en vullen de kerk met zacht geroezemoes. De Mariakerk warmt op, en daarmee ook de mensen. Lege kar tonnen koffiebekers op de statafels krijgen gezelschap van plastic bierglazen. Het appelgebak met slagroom maakt plaats voor een warme hap en af en toe schalt er een lach door de ruimte. Na het optreden van akoestisch popduo Sense houdt de zon houdt het voor gezien. De schemering in combinatie met het lamplicht geeft de kerk een knusse uitstra ling. In die huiselijke sfeer treden nog twee artiesten op: singer- songwriter Solof en Peter Wessel Company. Alle acts hebben vanaf hun plekje op het podium uitzicht op de balustrade aan de overzijde, met daarachter het orgel. Op de rand van de balustrade staat de tekst 'Psalm 150: looft Hem met snarenspel en orgel'. Met het sna renspel zit het wel goed; dat is bij alle acts ruimschoots vertegen woordigd. maandag 28 november 2016 Warme klanken in een koude kerk Optreden De Dijk Tribute Dubbel D, met gitaar op voorgrond orga nisator Kees Wondergem. fotojohanvanderheijdeen Ellen Jobse Nisse Optreden van Peter Wessels. fotojohanvanderheijden Wij stellen technologie op de proef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65