Mysterie rond beeld in Goes Begin bouw nieuwe wijk Arendskwartier Sloggi 2 slips 1 gratis SiffveH r Les Politiek Actief krijgt vervolg in Wissenkerke 18 We stappen over naar gefaseerd bouwen SPECIAALZAAK De poort hoort bij het museumge bouw aan de Zusterstraat, dat ei gendom is van de gemeente. Bij het Misschien is het om ongelukken te voorkomen weggehaald museum staan ze voor een com pleet raadsel. „Het is heel bizar", zegt een medewerkster. „Het hoofd is niet stuk, dus het is niet gevallen. Anders zou het zeker uit elkaar zijn gespat. Het is van het beeld gehaald en voorzichtig neergelegd." Maar hoe, wanneer en door wie dat dan is gedaan, is volstrekt onduidelijk. Er moet minimaal een ladder aan te pas komen. Mogelijk is er iets vast gelegd door camera's in de binnen stad. „Ja, een echt spookverhaal", lacht conservator Koen van Rooijen van het museum. Ook hij weet niet wat er precies is gebeurd, maar hij sluit niet uit dat het hoofd uit voor zorg is weggehaald door iemand. „Wellicht heeft diegene gezien dat het loszat en is het weggehaald om ongelukken te voorkomen." Vol gens Van Rooijen heeft de Monu- mentenwacht begin van de week al ontdekt dat het hoofd weg was. Het is later teruggevonden door iemand anders. Van Rooijen heeft de ge meente op de hoogte gesteld, maar die heeft vooralsnog geen actie on dernomen. Het hoofd ligt nog bin nen bij het museum. De wijk bestaat uit 33 woningen en komt naast speelboerderij Klok'uus te liggen. Het eerste hui zenblok met vier geschakelde twee-onder-eenkapwoningen verrijst aan de Boogstraat. De bouw heeft even op zich laten wachten. „In eerste instantie zou er pas gebouwd gaan worden als zeventig procent van de wonin gen verkocht was", verklaart Hoondert. „Dat traject duurde te lang en daarom zijn we overge stapt naar gefaseerd bouwen." Bouwgroep de Nijs-Soffers uit Hoogerheide zal de huizen bou wen. De actie duurt van 1-12-16 t/m 18-12-16 De cursus begint in maart volgend jaar en bestaat uit vier bijeenkom sten. Deelnemers krijgen van voor lichtingscentrum ProDemos de spelregels van een democratie en rechtsstaat uitgelegd. Theoretische kennis komt aan bod, maar de cur sisten leren ook vaardigheden zoals vragen stellen en (meer) invloed uitoefenen op de lokale besluitvor ming. De bijeenkomsten zijn op de maandagavonden 20 maart, 27 maart en 3 april in de raadszaal van het gemeentehuis in Wissenkerke. De afsluitende avond vindt plaats op donderdagavond 6 april, tijdens een raadsvergadering van de ge meente Noord-Beveland. Aan de eerste editie konden maximaal twintig mensen deelne men en dat is ook nu het geval. Aanmelden kost niets en kan tot 1 maart door contact op te nemen met raadsgriffier van Noord-Beve land Kees Poortvliet: 0113-377312 of k.poortvliet@noord-beveland.nl. IN DE REGIO Alzheimercafé zorgcentrum Randhof Nieuwe expositie Stadskantoor Optreden mannenkoor Elim in kerk Bange piet overtreft zichzelf in Kamperland MIJN DORP, MIJN STAD maandag 28 november 2016 BE- Een onverklaarbare gebeurtenis in de Goese binnenstad. Het weesmeisje in de muur boven de poort naast Historisch Museum De Bevelanden is op mysteri euze wijze 'onthoofd'. Haar ste nen gezicht is echter onbescha digd teruggevonden op het af dakje aan de andere kant van de poort. Luc Oggel Goes - Koen van Rooijen, conservator Koen van Rooijen met het hoofd, foto johan van der heijden De eerste bouwactiviteiten voor de nieuwe wijk Arends kwartier in 's-Heer Arends- kerke zijn binnen enkele maan den te zien. Dat verwacht Col lin Hoondert van Kuub Make laars. Ellen Jobse 's-Heer Arendskerke -Collin Hoondert ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Na een succesvolle eerste cur sus Politiek Actief in Noord- Beveland is het tijd voor een tweede editie. Ellen Jobse Wissenkerke GOES In zorgcentrum Randhof in Goes wordt vanavond een Alzheimercafé gehouden. Aanvang 19.30 uur, toegang is gratis. GOES Josje Verton expo seert gedurende de hele maand decem ber in de publieks ruimte van het Stadskantoor. De expositie is te bekijken van maan dag tot en met vrij dag van 09.00 tot 17.00 uur. De steeds wisselende kleuren van de lucht boven het water van de Ooster- schelde, het tij, de slikken en schorren vormen voor Josje Verton een de insipiratie. Zij heeft een tech niek ontwikkeld die gebruikmaakt van veel water. KAPELLE Mannenkoor 'Elim' uit 's-Gravenpolder geeft zaterdag 3 december een op treden in de Her vormde kerk van Kapelle. De kerk is open vanaf 19.00 uur, het optreden begint om 19.30 uur. Toegangskaar ten kosten vijf euro voor volwassenen en één euro voor kinderen tot en met twaalf jaar. SINTERKLAAS KAMPERLAND Sinterklaas keek zaterdag vanuit zijn stoel op het podium toe hoe Jannos Groffen van het Meemaaktheater zijn voorstelling 'De dappere bange piet' speelde. De interac tieve theatershow in een heerlijk warme Zeelandnet Studio in Kamperland was meer dan welkom na een mooi maar fris ont haal van de goedheiligman in de Uithaven. Tijdens de voorstelling viste Groffen regelmatig kinderen uit het publiek. Figurerend als paard, boom of woeste zee zagen ze hoe de bange piet zichzelf overtrof. Hij wist Sinterklaas te redden en zorgde ervoor dat alle kinderen op tijd hun cadeaut jes kregen, foto johan van der heijden P GOES Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Wijk centrum De Spinne, 19.30 uur - Bridge- cursus; Coffee Bar Shine, Magdalena- straat 2-4,19.30- 21.30 uur-Suffe Tutten organiseert cursus breien; Zorgcentrum Rand hof, 19.30-21.00 uur - Alzheimercafé HANSWEERT Kaj Munk, 13.00- 17.00 uur - Kaarten en biljarten HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin; Roof vogelstraat 53, 18.30-21.30 uur- Workshop choco lade en bonbons maken KRABBENDIJKE De Meiboom, Kerk- polder 30,14.00- 16.00 uur - Sjoelen en biljarten KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden; OUDELANDE Galerie Luctor, 13.00-19.00 uur- Expositie Marius van Nieuwkerk (schilderijen en te keningen) en Lies van Strijdhoven (ke ramiek) RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur - Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' YERSEKE Moerplein, 19.15 uur en 20.15 uur - Be wegingsuur voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64