ïïmeTÖSliaiS O Oemoemenoe komt terug uit geslagen positie in Castricum 16 Prof Minnaard fluit Meyvis terug in Westenschouwen Hattrick Schoonderwoerd in ruime derby-zege Walcheren VINTERSPORT IBFai fjjbe Marianne de Kok zegeviert voor de tweede Voormalig Nederlands kampioen Jeroen van Damme schrijft Zakloop op zijn naam. Romy Vasseur laat hem gaan. TTCM verliest ook van hekkensluiter Nederlandse titel team Delta Sport Van Anrooij derde belofte in Hamme Boutens de beste over tien races Ww/Wo ïETikIi „Ik moet eerlijk zeggen dat ik nog nooit van Nisse had ge hoord", bekende Jeroen van Dam me gisteren, nadat hij als eerste over de finish was gekomen bij de halve marathon van de Zak loop. De voormalig Nederlands kampioen op de halve marathon (2002) en tien kilometer (2003) maakte in Nisse zijn rentree na twee maanden blessureleed. De 44-jarige Roosendaler zou eind september de marathon van Berlijn lopen, maar een spier- scheuring in zijn kuit gooide roet in het eten. Pas sinds twee we ken is hij weer in training. Zater dagavond hakte hij de knoop door om de dag erop weer eens naar Zeeland af te reizen voor een hardloopwedstrijd. Wanneer dat voor het laatst gebeurd was? „Poeh, dat moet al een jaar of twintig geleden zijn, voor een wedstrijd in Wolphaartsdijk." De Zakloop werd voor Van Damme een even eenvoudige prooi. Hij vermoedde ook al dat het een wedstrijd zou zijn met niet te veel tegenstand, waarin hij lekker zijn eigen tempo zou kunnen lopen. Door het ontbre ken van de winnaars van de laat ste vier edities (drie keer Erwin Harmes en een keer Tim Pleijte) had de Brabander weinig te dul den van de andere atleten. Eigen tempo Remy Vasseur, in 2010 en 20tr winnaar van de Zakloop, vormde de grootste bedreiging voor Van Damme. De Vlissinger bereikte het 6 kilometerpunt in het spoor van Van Damme, die het tempo er met snelheden tegen de 18 km/u flink had in zitten. „Dat was voor mij net te veel van het goede", vertelde een moegestre den Vasseur na afloop. Wijselijk koos Vasseur voor zijn eigen tempo. Hij had Van Damme nog even in het zicht, maar toen zijn benen na 15 kilo meter begonnen leeg te lopen, verloor hij de uiteindelijke win naar uit het zicht. Vasseur finishte in i.r6.t2 uur. Dat was twee minuten en tien se conden na Van Damme. Laurent van Nieuwenhuijze uit Krabben- dijke maakte het podium com pleet. Hij raffelde de 21 kilometer afin een tijd van 1.21.12. Van Damme vond het parkoers pittiger dan verwacht. „Het was veel op en af en er lag veel blad en slik op de weg, waar je voor moest oppassen. Maar het is goed bevallen, ik kom hier zeker nog eens terug." Marianne de Kok won de halve marathon voor de tweede keer bij de vrouwen. De atlete uit Le- wedorp kwam na een 1.24.29 uur over de streep. Ze werd op het po dium geflankeerd door Carolien van de Kreeke uit Serooskerke (tweede) en Cathy Poppe uit Ter- neuzen (derde.) Het tweetal moest respectievelijk vijf en der tien minuten toegeven op De Kok. De kleine zakloop over 7,5 kilo meter werd gewonnen door Pa trick de Vos uit Kattendijke (24.09). Kevin Kennis en Floris Willeboordse werden tweede en derde. Bij de vrouwen greep Ro- salien van Elp uit Nijmegen de winst. Zij kwam na 31 minuten en 42 seconden over de finish. Linda de Groot en Nelleke Baldé mochten met haar mee het ere- schavot op. Ook het geroutineerde Castri cum ondervond de kracht van Oemoemenoe. Joey Luitwieler zette zijn team in de elfde mi nuut op een 0-3-voorsprong. De thuisclub boog kort daarop de achterstand om in een 5-3-voor- sprong en verzuimde die uit te breiden door twee penaltykicks te missen. Oemoemenoe ging be ter om met de weinige kansen. Mikyle Webster scoorde vijf mi nuten voor rust na en rush en dankzij de conversion van Luit wieler ging Oemoemenoe met vijf punten voorsprong rusten. In de tweede helft moest Oe moemenoe zonder aanvoerder Quinten van Dijk en Mikyle Web ster verder en nam de thuisclub het initiatief. Castricum verloor een speler in de sinbin, maar toen beide teams weer met vijf tien spelers op het veld stonden, stoomden de Noord-Hollanders binnen een kwartier door naar een 22-io-voorsprong. Met die achterstand en een rode kaart voor de Zuid-Afrikaan Lohan Pot gieter leek Oemoemenoe versla gen, maar de Middelburgers kwa men uiterst sterk terug. Na een vlotte combinatie tussen Luitwie ler en Yedney America scoorde Elijah Makoni. Luitwieler bracht de achterstand met een conver sion terug tot 22-17. Oemoemenoe bleef zoeken naar openingen en met nog tien minuten op de klok kwam de ge lijkmakende try. Nieuwkomer Pa toio Toeta maakte hem. maandag 28 november 2016 MOUNTAINBIKEN Twee Zeeuwse profwielrenners kwamen zaterdag min of meer onverwacht aan de start van de ATB-wedstrijd in Westenschou wen. Met name Marco Minnaard (Wanty) reed een sterke wed strijd, die de Wemeldingenaar uit eindelijk ook won. Sluiskillenaar Brian van Goethem (Roompot) fi nishte als achtste. Voor beiden paste deze wed strijd weel in aanloop naar het ko- TAFELTENNIS De tafeltennissers van TTC Mid delburg verloren zaterdag met 7-3 van hekkensluiter VTV uit Nieuwegein. De broers Erwin en Arjan Huiden pakten een puntje en de dubbel werd gewonnen. Na een goede start is de Middel burgse ploeg nu gezakt naar plaats vijf. De voorsprong op VTV bedraagt nog slechts vier punten. TURNEN Het jongensteam van turnvereni ging Delta Sport is in Zwijndrecht Nederlands kampioen geworden op niveau 10 eerste divisie. Met 337.50 punten lieten Chris Leen heer, Jur van der Wel, Sam Groot- hedde en Chris Leenheer ploe gen achter zich uit Heerenveen, Amstelveen, Utrecht, Zwijndrecht en Didam. HOCKEY mende seizoen. „Wij zijn al bezig met de voorbereidingen. Staf en renners zijn al bijeen geweest om de besprekingen te voeren, maar nu kunnen we nog even wat rus tig trainen", vertelde Minnaard. In Westenschouwen nam Vin cent Meyvis brutaal de kop, maar de Belg had zich vergist in de kracht van Minnaard. Die sloot aan en reed uiteindelijk twintig se conden bij Meyvis vandaan. VELDRIJDEN Lindy van Anrooij is bij een veldrit in het Belgische Hamme knap veertiende geworden tussen de elites. De Kapelse veldrijdster kwam als derde belofte over de streep. Erik Boer uit Wolphaartsdijk won in Valkenswaard een veldrit voor elites/beloftes, terwijl Shirin van Anrooij uit Kapelle tweede werd in Rhenen. KARTEN Karter Ruben Boutens uit Middel burg is afgelopen weekend ge kroond tot kampioen van het in ternationale Formula Karting kampioenschap 2016. Het nieu we kampioenschap, dat verre den wordt in België, Duitsland en Nederland, kent tien races. Bou tens werd in acht van de tien ra ces eerste of tweede. De topper in de vierde klasse van het vrouwenhockey tussen koplo per Walcheren en nummer twee Olympia was nooit een echte wedstrijd. Steunend op een zeer solide verdediging boekte Wal cheren een eclatante 8-0-zege. Lotte Schoonderwoerd maakte binnen zestien minuten een zuive re hattrick. Caro Schuitema en Annelouk van Mierlo maakten er nog voor rust 5-0 van. Via Merel van Oostrom, Frederique van Amersfoort en Daniëlle Sturm werd het 8-0. HSD ging op bezoek bij Tempo met 5-1 onderuit. Pas twee minu ten voor tijd kon de Zierikzeese ploeg voor het eerst scoren. An- neroos van der Zande was toen trefzeker. In de krant van dinsdag: HC Walcheren snakt naar promotie Buitenhof Tuinmeubelen Naast Albert Heijn XL Pr. Rooseveltlaan 745 betalen! U kunt met l\/l iris-lol Ki irn Goes - Middelburg Opwarmertje na Arwin Willemsen Nisse Jeroen van Damme, eenzaam De rugbyers van Oemoemenoe blijven verbazen in de ereklas se. Na het 22-22-gelijkspel in en tegen Castricum staan de Middelburgers op een vijfde plaats en lijken ze zich dit sei zoen te kunnen gaan mengen in de strijd om de nationale titel. Hans Markusse Castricum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59