Goes krijgt mokerslag van koploper Baronie Doelpuntenfestijn helpt RCS weer aan kop 13 en verliest derby ruim: 0-3 ven moment is het geen pech meer, dan is het gewoon een ge brek aan scorend vermogen." Het was een trieste constatering na een middag met mooi voetbal en aanvankelijk weinig zorgen. Want Goes had de wedstrijd voor rust onder controle, was Baronie voetballend de baas en kwam via Mart de Kroo in de 24ste minuut op een verdiende voorsprong. De middenvelder benutte een straf schop, die werd veroorzaakt door voormalig Kloetinge-speler Aart Veldhof. Hij schoffelde Francis Kabwe Manengela onderuit. Maar het bleef bij die ene goal. „Dus het was 'maar' 0-1", conclu deerde de uit Middelburg afkom stige Jurriaan van Poelje, trainer van Baronie. „Goes deed het uitste kend in de eerste helft en wij had den verdedigend onze zaakjes niet op orde, maar er was dus in princi pe nog weinig aan de hand." Zo keek ook Tom Janssen - een ander lid van de Zeeuwse enclave in Breda - er naar. „Wij dachten: met onze kwaliteiten kunnen we dit na rust nog wel rechtzetten." Dat gebeurde ook. Want waar Goes het doel van Baronie-goalie Robbert van Oorschot meermaals onder vuur nam maar niet meer scoorde, deed Kloosterzandenaar Janssen dat twee keer. Hij stond twee keer op de juiste plaats en schoot koeltjes twee keer raak. Zo zette hij Goes eigenhandig op een achterstand van liefst tien punten. Van Poelje beloonde hem met een publiekswissel. „Hiermee delen we wel een mokerslag uit", vond de middenvelder. „Dit is voor ons pure winst", viel Van Poelje hem bij. Hij had geen reken machientje nodig om uit te reke nen wat die winst dan was. „Tien punten voorsprong betekent dat wij vier keer moeten verliezen en zij alles moeten winnen, voordat ze over ons heen kunnen." Dat is na elf speelronden een grootse prestatie van Baronie, maar voor Goes een flinke sof. „Een puntje hadden we zeker ver diend", meende Karelse. Op basis van het spelbeeld en het spel van Goes was dat zeker waar, maar om dat voetbal nog altijd geen jury- sport is en doelpunten zwaarder wegen dan kansen gingen de drie punten naar Baronie. „Ik denk dat Baronie en Goes twee gelijkwaardige teams zijn", besloot Van Poelje. „Dat zag je bij ons duel. Maar wij zijn van die twee gelijkwaarde ploegen degene met een voorsprong van tien pun ten. Prima!" Zijn trainer Alexander van Keulen ging nog niet van het erg ste uit. „Na zo'n blessure kan je altijd een terugslagje krijgen. Ik hoopte dat hij de pijn eruit zou spelen, dat is niet gelukt. Maar of ik geschrokken ben? Niet heel erg. Ik wist al dat hij pijntjes had." De oefenmeester hield zich meer bezig met het vertoonde spel van zijn ploeg. Daar was hij niet tevreden over. Het was de bedoeling dat MZC'n via de om schakeling zou toeslaan, maar dat gebeurde steeds veel te traag. „Het leek wel alsof iedereen twintig kilo extra aan zijn benen had", zei Van Keulen. „Dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen. We kregen geen ruimte van Kloetinge, dat sterk speelde. En ik vond ook dat er te weinig beleving was." Een wedstrijd lang op de bank zit ten als trainer van het Goes van dit seizoen, moet voor Karelse soms voelen als het steeds maar weer opnieuw moeten bekijken van dezelfde film met hetzelfde onaangename plot. Hj ziet goed spel van zijn ploeg, veel kansen, maar geen drie punten. „Het gaat om goaltjes maken, hè", relativeer de de hoofdcoach van de Goesena- ren, maar voor de fans van Baro nie vooral oud-doelman en ex- hoofdtrainer van NAC Breda. „Dat is nu al het hele seizoen ons probleem. We hebben gedisci plineerd gespeeld en kregen godsgruwelijk veel kansen, maar we maken het niet af. Op een gege- KARAKTERISTIEK rust stond het door goals van Tho mas de Rijke, Marlo Janisse (2x) en Justin le Conté (Arendskerke) 3-1. Kort na de pauze werd Jasper Westplate (2x geel) uit het veld ge stuurd. Met tien man scoorde Arendskerke via Michiel Bouw man nog de 3-2. Via Mike van Schaardenburg (4-2), Nicky van Merrienboer (5-2), Marijn Corstan- je (5-3) en Joey Katzenbauer werd het 6-3. Een eigen goal van Stef de Goederen leidde tot de 7-3. Ricar- do Kriekaard bracht Arendskerke uit een penalty terug tot 7-4, waar na Thomas de Rijke er nog 8-4 van maakte. Colijnsplaatse Boys-Arnemuiden 1-1: Na negen minuten stond de eindstand al op het scorebord. Eerst tekende Jermo Sandee op aangeven van Joeri Goulooze voor de 1-0 en daarna schoot Jannick Schaier uit een vrije trap raak. Co- lijn werkte hard en verdiende op basis daarvan een punt tegen Ar nemuiden, dat de slechtste wed strijd van het seizoen speelde. GPC Vlissingen-Krabbendijke 1-2: Elco Jansen maakte na vijf weken zijn rentree en scoorde al na drie minuten na een diepe bal van Danny Weber de 0-1. „Wij herpak ten ons goed", vond GPC-trainer Karl Vergouwen. Er ontspon zich een aanvallend duel, met veel kan sen over en weer. In de 76e mi nuut kopte Wesley van Effrink de 1-1 binnen. „Wij maakten kort daarna de 1-2. Ik maakte een actie, een schot van Armin de Bat werd gered en Danny (Weber) scoor de", beschreef Jansen de r-2. VCK-Vlissingen 1-2: James Beije opende met een ouderwetse pun ter in de kruising de score (0-1) en daarna kreeg VCK voor rust grote kansen. In de 49e minuut schoot Mourad Bobouh raak uit een vrije trap en na 77 minuten kwam VCK via Jesper Harinck terug tot 1-2. Daarna raakte VCK de paal en groeide de Vlissingse keeper Shurmelon Nicolina uit tot held. Kapelle-Walcheren 6-0: „Wij be gonnen eigenlijk met een 2-o-voorsprong", sprak Kapel- le-trainer John de Frel. Na zes mi nuten had Souliman Abali al twee keer gescoord, waarvan de eerste uit een penalty. Na twintig minu ten was Abali's hattrick een feit. Vlak na de pauze tilde Jurrian Min- derhoud de score naar 4-0. Daar na scoorden Marco den Deurwaar der en Jasper Vink nog. Yerseke had voor rust nog een overwicht en via Arjen de Koeijer - die uit het niets scoorde - kwam de ploeg in de 32e minuut op 1-0. De tweede helft was voor LeBo, dat via Stan de Hond een reuze kans kreeg op de 1-1. De Koeijer gooide na een individuele actie het duel in de 75e minuut op slot. Kruiningen-Jong Ambon 4-0: Uit een voorzet van Thomas Paauwe scoorde Myron Sinke en vlak voor de pauze liet Robert Paauwe het na om de 2-0 te maken. Die kwam er in de 53e minuut alsnog. Na een overtreding op Thomas Paau we verzilverde hijzelf de penalty. Via Ad Lokerse en uitblinker Ma rio Gjoka liep de score op tot 4-0. maandag 28 november 2016 SftfAAN verhalen Goes-middenvelder Mart de Kroo kapt Aart Veldhof (ex-Kloetin- ge) uit. FOTO GINO VAN OUTHEUSDEN/ORANGE PICTURES MZC-aanvailer Ramon Janson (links) gaat het duel aan met Kloetinge-verdediger Jaap Esser. foto marieke mandemaker Breda Baronie-Goes 2-1 (0-1). 24. Mart de Kroo (straf schop) 0-1,67. Tom Jans sen 1-1, 90. Tom Janssen 2-1. Scheidsrechter: J.P.M. Loontjens (Breda). Gele kaart: Aart Veldhof, Rob bert van Oorschot, Rhomar Boudzra, Jonathan Constan- sia (allen Baronie). Aantal toeschouwers: 400. Goes: Dennis Uyl; Jelle Klap, Sherief Tawfik, Teun Rentmeester, Klaas van Hecke; Jop Dekker, Ruben Hollemans, Mart de Kroo (84. Levi Mombarg); Erwin Franse, Steve Schalkwijk (77. Ray Kroon), Francis Kabwe Manengela. Goes is er niet in geslaagd om lijstaanvoerder Baronie in een di recte confrontatie pijn te doen. De Bevelandse zondag-eerste klasser liep namelijk zelf tegen een dreun van jewelste op in Bre da en ging met 2-1 onderuit. De equipe van trainer John Karelse kijkt daardoor als nummer twee op de ranglijst na pas elf speel ronden al tegen een achterstand van tien punten aan. Mitchell Minnaard Een waar doelpuntenfestijn in Oost-Souburg leverde RCS in de derde klasse A een 8-4-zege op 's Heer Arendskerke en de kop positie op. Omdat Arnemuiden bleef steken op 1-1 bij Colijns- plaatse Boys, heeft RCS nu een voorsprong van twee punten op Arnemuiden. Klaas Verspoor Vlissingen RCS-'s Heer Arendskerke 8-4: Bij Yerseke-Lewedorpse Boys 2-0:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56