Bruse Boys loopt wat schade op Olierhoek en Van Rossum bezorgen Luctor'88 de winst tegen Patrijzen 12 MZC'11 kan de druk van Kloetinge niet aan Jansen lacht, Janson treurt. De ene sterkhouder krijgt staande ovatie bij wissel, de andere moet het veld geblesseerd verlaren. Den Bommel-Bruse Boys 3-1: „On ze kracht is het collectief. Dat gaf vandaag de doorslag", sprak Henk Schouten. De interim-trainer van Den Bommel - met een Duive- land-verleden - zag Bru sterk star ten. Schouten: „Als we achter ko men hebben we niks te zeggen." Een goal van Dylan Adelaar werd afgekeurd en na negen minuten scoorde Hans Kornet de ï-o. Met een schuiver in de korte hoek zorg de Domenique van den Berge voor de 1-1. Na rust zette Johnno Bakker Den Bommel weer op voorsprong, gaf Bruse Boys niet thuis en werd het via Jesper van de Hoek ook nog 3-1. SSV65-FC Axel 1-2: De wedstrijd ging gelijk op, maar de beste kan sen waren voor Axel. De eerste de beste Axelse aanval leverde via Ur meion Martis al de 0-1 op. Vlak na de pauze trof Maik de Wolf de lat. In plaats van 0-2 werd het via Ri chard Schouten, die kort daarvoor doelman Mitchel Braafhart nog op zijn weg vond, r-i. SSV65 werd daarna sterker, maar een tweede gele kaart van Rico de Putter gooi de roet in het eten. In de 84e mi nuut maakte Bart Rijckaert de winnende goal. Serooskerke-FC Dauwendaele 5-2: „Winnen mocht ook wel weer eens, na drie keer op rij ver liezen", sprak Seroos-leider Ruud Luteijn. Via Maarten van Vooren kwam Dauwendaele nog wel op 0-1, maar bij rust leidde Seroosker ke door goals van Aron Wattel, Roy Koole en Alex Jobse met 3-1. Een tweede assist van Merijn Ko- reman leidde tot de 4-1 van Aloys Lockefeir. Na een pass van Jobse werd het via Wattel 5-1. Quinten Lourens scoorde nog tegen. Zaamslag-De Meeuwen 0-3: Ro bin Dek scoorde de 0-1 en kort voor rust tekende Robin Davidse voor de 0-2. Na de pauze raakte De Meeuwen de lat en moesten er drie spelers van het veld. Eerst liep Yannick Melis (De Meeuwen) tegen zijn tweede geel op en daar na kregen de Zaamslag-spelers Peter Dieleman en Hylke Stroo di rect rood. In de 84e minuut maak te invaller David Wattel de 0-3. Nieuwdorp-Terneuzense Boys 2-2: Na vijf minuten kopte Ruud Hoogesteger al raak en vijf minu ten later werkte Kevin Joosse een harde voorzet van Bart van Frae- ijenhove in eigen doel: 0-2. Na een halfuur herpakte Nieuwdorp zich. FC Axel en Serooskerke winnen wel en zien hun achterstand slinken tot drie punten Twee kansen voor Martijn de Gof- fau leverden nog niets op. De der de kans, in de 49e minuut, leverde hem wel een goal op. Tien minu ten later maakte Stefan van der Klooster op aangeven van Kevin van Iersel de 2-2. Oostkapelle-DBGC 3-3: Via Sjoerd Verhulst en Arjen Pattenier kreeg Oostkapelle kansen om een goal te maken, maar counters leverden DBGC via Jeroen Sep en Tim MacKloet een o-2-voorsprong bij rust op. In de tweede helft leek het duel na de 0-3 van Wilco Pul leman beslist. Oostkapelle gaf ech ter niet op. Twee rake vrije trap pen van Robbie de Nooijer in de 60e en 68e minuut brachten de spanning weer terug. Uit een voor zet van Amine El Bekkaoui kopte Pattenier in de 75e minuut de 3-3 binnen. Daarna kreeg Oostkapelle ook nog kansen op de winst. imo Jansen gaat de boeken in als de plaaggeest van MZC'ir. De rechtsback van Kloetinge was za terdag tijdens de derby in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal (0-3) de uit blinker aan de kant van de Bevel anders en had een flink aandeel in alle doelpunten. „Het ging lekker, maar ik vond mezelf niet de beste man op het veld", was Jansen na afloop be scheiden. Maar de belangrijkste man was hij zeker. De aanvallen die de 0-1 en de 0-3 inleidden, KARAKTERISTIEK zette hij op. En de 0-2, een beau ty van jewelste, kreeg hij zelf (grotendeels) op zijn naam. Op heuphoogte kwam de bal voor zijn voeten en zonder te aarzelen haalde hij de trekker over. Via de lat en de rug van MZC-doelman Jurgen Schoenmakers stuiterde het speeltuig binnen. „Als je gaat nadenken bij zo'n bal, gaat het mis. Ik twijfelde dus niet en haalde in één keer uit", verklaarde de rechtsachter. „Je weet dat de bal, op het kunstgras, flink kan opstuiten. Daar profi teerde ik van. Er was nog wel wat hulp van de keeper nodig, maar hij zat er lekker in." Niet alleen in aanvallend op zicht was Jansen op dreef, ook zijn verdedigende taken voerde hij met verve uit. „We hebben sterk gespeeld als ploeg en MZC'rr meteen bij de keel gegre pen. Maar Timo speelde inder daad een zeer sterk duel", vond ook Kloetinge-trainer Arie van der Zouwen. Toch haalde hij Jan sen er een kwartier voor tijd uit. Een publiekswissel? „Niet per se. Timo had wat lichte klachten en bij 3-0 kun je hem rust geven." Al was het misschien niet de in tentie van zijn coach, toch voelde zijn wisselbuurt voor Jansen als een applauswissel. „Er werd flink geklapt, ja. Het klopt dat ik wat last had van mijn lies en er daar om ook uit ging. Maar op deze manier is het extra leuk om naar de kant te gaan." Bij de thuisploeg moest er ook een sterkhouder met pijntjes naar de kant. Maar daar was de schrik groter dan de vreugde. Ramon Janson, net hersteld van een knieblessure, hield het na een uur voor gezien. „Weer mijn knie", liet hij bij het verlaten van het veld al weten. „Ik had de laatste dagen al wat last", legde hij later uit. „Bij de warming-up hebben we gekeken hoe het ging en ik kon gewoon starten. Maar op een gegeven mo ment schoot het erin en moest ik me laten wisselen." Hoe erg de situatie is en of hij er weer lang uit ligt, moet nog blijken. „Er zit nu een ijszak om heen en maandag neem ik con tact op om te kijken wat er gaat gebeuren. Misschien moet ik een nieuwe echo laten maken." Luctor'88, dat de derby tegen Pa trijzen met 2-1 won, nestelde zich naast Hontenisse (bloedeloze 0-0 tegen Steen) op de eerste plaats. Luctor'88-Patrijzen 2-1: Trainer Mick Vujovic wilde de mogelijk laatste derby op zondag tegen Pa trijzen goed en winnend afslui ten. De basis hiervoor leek al na twee minuten te worden gelegd toen Barry Olierhoek uit een vrije trap de 1-0 binnenschoot. Daarna leek de scherpte weg te ebben bij Luctor'88, dat onder meer twee volgens de coach „honderdpro cent-kansen" onbenut liet. In de rust werden wat correcties doorge voerd en dat leverde al snel succes op via Rutger van Rossum: 2-0. Een kwartier voor tijd deed Ange- lo Janse vanaf de stip wat terug na mens Patrijzen (2-1), maar verder maandag 28 november 2016 In de tweede klasse E zag koplo per Bruse Boys de voorsprong op FC Axel slinken tot drie pun ten. De ploeg van trainer Marco Groeneveld verloor op Flak- keese bodem met 3-1. FC Axel en Serooskerke profiteerden door te winnen van SSV'65 (1-2) en FC Dauwendaele (5-2). Oost- kapelle kwam tegen DBGC met 0-3-achter, maar sleepte toch nog een punt uit het vuur. Klaas Verspoor Vlissingen Clash met twee Daniel Vervelde Zierikzee MZC'11-Kloetinge 0-3 (0-2). 9. Roy Mulder 0-1, 34. Timo Jansen 0-2, 49. Remco van Tiggele 0-3. Scheidsrechter: R. Van Dee (Tiel). Gele kaart: So- fyan Azzagari (MZC'11), Daan Esser (Kloetinge). MZC'11: Schoenmakers; Vermue, Torensma, Van der Linden, De Voogd; Schalkoort, Quist, Heij- boer (46. De Wild), Van Grunsven; Goud (46. Azza gari), Janson (64. Schil- peroort). Kloetinge: Lentink; Jan sen (75. Amperse), Jaap Esser, Bliek, Daan Esser, Mulder, Quinten, Van Tig gele; De Bonte (71. De Jon ge), Wuyts, Van der Poel (84. Ozgan). Barry Olierhoek (links) is samen met Rutger van Rossum los van de grond na de 2-0 van de aanvoerder, foto johan van der heijden De anders zo doelpuntrijke vier de klasse A kende gisteren een vreemd fenomeen: halverwege waren er drie duels met een O-O-tussenstand en drie wed strijden waarin slechts éénmaal was gescoord. Breskens-Corn Boys was een uitzondering hier op: na 5-1 halverwege werd het hier maar liefst 10-1. Jos van Belzen Heinkenszand kwam de bezoekers niet meer. Hontenisse-Steen 0-0 (0-0). Clinge-Oostburg 3-0 (1-0): Royan Seghers 1-0, Thomas Leegwater 2-0 en 3-0. Breskens-Corn Boys 10-1 (5-1): Jan van den Broecke 1-0,3-1, 4-1, 5-1 en 6-1, Said Othman 1-1, Soufian Dooms 2-1 (strafschop), 7-1 en 8-1, Joey Walhout 9-1 en 10-1. IJzendijke-Groede 0-0 (0-0). Sluiskil-Biervliet 2-1 (0-0): Micky Imandt 1-0 en 2-1 (strafschop), Erik Adam 1-1 (strafschop). Schoondijke-RIA W. 1-4 (0-1): Mo Kilic 0-1, Gert-Jan Vael 0-2, Niek Haartsen 1-2, Mauro Campanella 1-3, Jens Knibbeler 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55