Vlissingen blij met scherpe Nyemb O O) CD 11 Hoofdklasser haalt hoog niveau en wint verdiend De ploeg van trainer Jannes Tant verslaat koploper Achilles Veen in een aantrekkelijk duel met 3-1. maandag 28 november 2016 Leonie Ton Niels Mesu assie, duelkracht, overtuiging en effec- tiviteit. Het zijn kwaliteiten die iede re voetbalploeg no dig heeft, maar bij Hoek vielen ze dit seizoen niet allemaal tegelijk te ont dekken. Jannes Tant wilde, zo zei hij donderdag, ook graag wat meer 'grin- ta' zien. Verbetenheid dus. De trainer werd zaterdag op zijn wenken be diend, in de beste wedstrijd van Hoek in dit seizoen. De nog ongesla gen koploper Achilles Veen werd met 3-1 verslagen. Het was een meer dan verdiende overwinning, die zelfs nog hoger uit had kunnen vallen. Thomas van Ren- terghem opende in zijn looste com petitiewedstrijd voor Hoek voor rust de score (1-0). De thuisploeg ver zuimde in de tweede helft om de marge op twee te brengen, waarna Achilles Veen via Jeroen van Leijsen langszij kwam. Vijf minuten later trok Hoek het duel met de mooiste goal van de middag weer naar zich toe. Birgen Martens begon aan een rush, de onvermoeibare Fabian Wilson sprintte mee op de rechter flank en zijn voorzet werd door de doorgelopen Martens binnen gescho ten: 2-1. In blessuretijd zorgde inval ler Josimar Pattinama voor de bevrij dende 3-1. Na afloop was de euforie voelbaar bij iedereen binnen Hoek. Eindelijk had de ploeg écht laten zien wat het in zijn mars heeft, eindelijk had ie dereen kunnen zien dat de formatie van Tant serieus om het kampioen schap mee moet kunnen doen. De af gelopen maanden morste Hoek te Op 18 september speelde hij tegen Gestel zijn laatste com petitiewedstrijd. Daarna richtte Yves Nyemb zich op zijn werk en reisde half Euro pa door. „We proberen opera tie- en tandartsinstrumen ten te verkopen. Ik ben niet helemaal tevreden over hoe het is gelopen, maar ik werk nu weer vanuit Nederland. Daardoor kan ik ook weer trainen en spelen bij Vlissin gen." Donderdag meldde hij zich weer op de training, gis teren kwam hij halverwege het thuisduel met Quick bin nen de lijnen. Het stond toen 0-1, maar met een prach tig doelpunt poetste Nyemb na 66 minuten die achter stand weg. Tijdens zijn aan name met de borst draaide hij weg van een verdediger en schoof de bal in de verre hoek (1-1). Het bleek uitein delijk ook de eindstand. „De jongens waren donder dag blij om me weer te zien", zei Nyemb. „Dat gaf een goed gevoel. Tijdens de training had ik het wel heel zwaar. Ik zat er conditioneel gezien echt doorheen, ik kreeg het niet aangelopen." Daar was gistermiddag niets van te zien. Nyemb zag hoe zijn ploeg na een com municatiefout achterin al snel op achterstand kwam. Doelman Joan van Belzen, weer fit na zijn enkelblessu re, kwam zijn doel uitgerend en schreeuwde dat de bal voor hem was. Precies op het moment dat Van Belzen de bal wilde onderscheppen kopte Regilio Pinas die langs zijn eigen keeper. Voor Quick-spits Frank van der Heiden was het een koud kunstje om de bal in het lege doel te werken (o-i). Dankzij Nyemb pakte Vlis singen vervolgens na rust toch nog een punt. KARAKTERISTIEK vaak onnodig punten, maar het kroop zaterdag wel wat dichter naar de top van de ranglijst. Zelf versloeg het de lijstaanvoerder, nummer twee Spijkenisse verloor en Ter Leede kwam niet verder dan een gelijkspel. „We hebben vandaag echt laten zien wat we kunnen", zei Van Ren terghem. De linksback haalde net als veel ploeggenoten een hoog niveau en scoorde opnieuw, nadat hij vorige week in het bekerduel met Groen Wit ook al beslissend was geweest met twee goals. „Het stond als een huis. Dit moeten wij iedere week op de mat leggen." Hoek maakte tegen Achilles Veen in verdedigend opzicht een solide in druk. Lionel Fitsch vormde centraal achterin een sterk duo met de sobere Alexander Embrechts. Ze verloren nauwelijks een duel. „Ik ben mijn ba sisplaats een tijdje kwijt geweest", keek Fitsch terug. „Dat was een moei lijke periode. Maar je wordt er ook sterker van." Daarna herhaalde hij de woorden van Van Renterghem. „Dit moeten we iedere week laten zien." Het is een mooi streven voor Hoek, dat nu dus weet waar de lat moet lig gen. Het kan iedere ploeg in deze hoofdklasse aan, als iedere speler zijn niveau haalt en doet wat hij moet doen. Een speler als Birgen Martens is dan in staat om het verschil te ma ken, zoals hij zaterdag deed. De Bel gische middenvelder had een aantal onnavolgbare rushes in huis en maak te een fantastische goal. „Zo'n mo ment in zo'n belangrijke wedstrijd, daar droom je 's nachts van als voet baller." Dat hij zo overtuigend en dwin gend kan spelen, steekt Martens voor 8o procent op het nieuwe kunstgras veld. „Dat voetbalt zo lekker." Vorig seizoen had hij een slechte periode. „Toch heb ik nooit aan mezelf getwij feld." Iedereen wist, zo zei Martens, dat het tegen Achilles Veen moest ge beuren. „We hebben gespeeld zoals we dat iedere week moeten doen. Ja, ik moet dit niveau ook zien vast te houden." Al ben je bij de manier van spelen, zo benadrukte Lionel Fitsch, ook af hankelijk van je tegenstander. „Achil les Veen is een ploeg die zelf wil voet ballen. Dan krijgen wij ook de ruim te om dat te doen. En dan zie je wat we in huis hebben." IS Met een verbluf fende tijd van 8.13.27 uur heeft atlete Leonie Ton uit Wissen- kerke gisteren haar persoonlijk record verbe terd op de 100 ki lometer. Ze deed dat op het wereldkampioen schap in het Spaanse Los Al- cazares. Tons beste tijd stond sinds een paar maanden op 8.22.46 uur. Marathonschaat ser Niels Mesu is er zaterdag in Hoorn net niet in geslaagd zijn tweede podium plaats van het seizoen te pak ken. De Middel burger werd vier de, nadat hij met tien anderen was overgeble ven. Bij de beloftes kwam Joerec Cijsouw uit Oost burg voor het eerst op het po dium. Hij finishte als derde. Zijn ploeggenoot bij Ormer ICT, Dan ny Stam, won de wedstrijd. Dub bel succes voor coach Cees Cijsouw, de va der van Joerec. Hoek verlegt de lat Barry van der Hooft Hoek Barry van der Hooft Vlissingen KARAKTERISTIEK VC Vlissingen-Quick 1-1 (0-1). 13. Frank van der Heiden 0-1, 66. Yves Nyemb 1-1. Scheidsrech ter: M.J. Nagtegaal (Hen- drik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Jarreau Manuhuwa (Vlissingen) en Rachid Bouyaouzan (Quick). Aan tal toeschouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roem- eratoe, Regilio Pinas, Mil ton Roemeratoe, Daniel Jansen; Etienne Mallie (84. Quincy Gooding), Khalid El Hattach, Jar reau Manuhuwa; Geraldi Geerman, Raymond Wolff (46. Yves Nyemb) en Hoessein Bouzambou (82. Roniël Uranie). dWSAUUJu A Achilles Veen-aanvoerder Bas van Loon (links) test de kwaliteit van het shirt van de snelle Nick de Groote. foto ronald den dekker Hoek-Achilles Veen 3-1 (1-0). 37. Thomas van Renterghem 1-0,72. Jeroen van Leijsen 1-1, 77. Birgen Martens 2-1, 90+3. Josimar Pattinama 3-1. Scheids rechter: B.R. Annegarn (Noord- wijk). Gele kaart: Nathan Lag- rou, Thomas van Renterghem (Hoek), Kees Schellekens, Bas van Loon, Thijs van den Berg Ronnie Reniers (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabi an Wilson, Lionel Fitsch, Alexan der Embrechts, Thomas van Renterghem; Birgen Martens (85. Armand Doka), Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou (90+1. Esmat Shanwary); Nick de Groote, Guillaume Clincke- maillie (89. Josimar Pattinama) en Kyle Doesburg. ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54