Rosberg verovert met wereldtitel maar weinig harten 7,50J In het Sinterklaasweekend voor maar 7,50 naar Sing! t/1 V''.'•3 - H 8 Een winter lang moeten racefans het doen Hij brak records, won in Spanje en groeide uit tot meest besproken coureur van de paddock. In 2017 ligt de racewereld aan de voeten van Verstappen, gisteren vierde na weer een briljante inhaalrace in Abu Dhabi. is GUNTER EXCLUSIEVE VDDRPREMIÈRE o® Reken maar dat het bij Mercedes nog even heeft nageknetterd, gis teravond. En niet alleen van de champagnekurken. Want ja, er viel genoeg te vieren met de we reldtitel van Nico Rosberg en de racewinst van Lewis Hamilton op het Yas Marina Circuit. Maar er viel nog veel meer na te praten. Waarom negeerde wedstrijdlei der Hamilton immers de instruc ties vanuit de pits om te versnel len, toen twee Red Bulls en een Ferrari van achteruit steeds dich ter bij de staart van Rosbergs Mer cedes kwamen? Omdat hij zijn eeuwige rivaal natuurlijk wilde flikken, want alleen met Rosberg naast het podium had de Brit zelf nog wereltitelkansen. „Waarom lieten ze ons niet ge woon racen?", mopperde Ha milton, later op de avond. „Ik heb dit seizoen heel veel punten verlo ren zien gaan, dus was ik in deze positie geraakt. Eén van ons zou toch wel winnen, dus wat kon er nou helemaal fout gaan?" Hooguit de slotrace in Abu Dha bi had verloren kunnen gaan. „En de zege staat altijd voorop", be weerde teambaas Toto Wolff. „We voelden dat die in gevaar was." „Maar wat hadden ze dan ge dacht, bij Mercedes? Dat Lewis zich zomaar neer zou hebben ge legd bij zijn verlies?", reageerde de verbaasde Red Bull-teambaas Christian Horner. Het haalde flink de glans van de toch al weinig imponerende eer ste wereldtitel van Rosberg, die voor de vierde keer op rij 'slechts' tweede werd achter Hamilton, die bovendien ook meer races won (10 om 9). Het gevoel bleef han gen dat Rosberg 'cruisend' naar de titel was gereden. In de meesterlij ke Zilverpijl die toch al zijn gelij ke niet kent op de grid. Slechts één actie van hem was om van te smullen. De cruciale in haalmanoeuvre langs Max Verstap pen, in ronde 20. „Max gaf me geen centimeter ruimte", pufte Rosberg na. „Dat gevoel hoop ik nooit meer mee te maken." Hing hij eindelijk eens de pure racer uit, vond hij het zelf weer te spannend. Ook daar zal hij weinig raceharten mee hebben veroverd. „Ach, ik race ook niet voor mooie commentaren", verzuchtte Ros berg. „Ik race om te winnen." Met de duis ternis die over het sprookjes achtige cir cuit in Abu Dhabi viel, begon ook het donkere besef bij de raceliefhebbers in te dalen. Die briljante tiener die ze hier na een spin in de eerste ronde toch nog vierde hadden zien worden, óók hij reed zijn laatste race van 2016. Alsof je er na een weekend lang onafgebroken achter de tele visie achter komt dat je nu weer maanden moet wachten op een nieuw seizoen van je favoriete se rie. Zo ongeveer moet die laatste GP hebben aangevoeld voor ieder een die de verrichtingen van de jonge Limburger met bovenmati ge interesse volgt. Niet alleen in Nederland, hele volksstammen zijn de laatste maanden verslingerd geraakt aan het jongensboek van de tiener van Red Bull Racing. Hoofdstuk één was veelbelovend, met zijn stormachtige entree bij Torro Rosso. Hoofdstuk twee een nog beter vervolg. Er was die snelle overstap naar het topteam. Meteen die eerste zege in Spanje. De flinke crash in Monaco. Massale kritiek na ver meend agressief rijden en een re gelwijziging moving under breakingdie hij volledig op zijn conto mocht schrijven. Een legen de als Niki Lauda die hem rijp verklaarde voor een psychiatri sche inrichting. Een indrukwek kende serie podiumplaatsen (nog zes naast zijn Spaanse zege) en als klapper, naast zijn recordbre- kende overwinning in Barcelona, natuurlijk die meesterlijke inhaal race door de Braziliaanse regen. In Abu Dhabi voegde hij daar, als bezemwagen rijdend op posi tie 22, nog een fraaie herrijzenis aan toe na een spin (eigen schuld na inrijden op Hülkenberg). En nu, na al dat spektakel, moet de wereld tot eind maart wachten al vorens in het Australische Mel bourne hoofdstuk drie van de Verstappen-saga begint. Vrije zondagen Een zwaar vooruitzicht, na al het moois dat hij al heeft laten zien. Natuurlijk verdient de 19-jarige wonderboy van de Fi-paddock ook vakantie. Maar wat moeten die meer dan een miljoen Neder landers nu met al hun vrije zon dagen? Over wie moeten al die op nieuw uit het vet gehaalde ex perts als Jan Lammers, de broers Coronel en Robert Doornbos nu hun mening geven? En op wie V Dé muzikale familiefilm van dit moment. Ga naar pzc.nl/sing maandag 28 november 2016 Jongensboek Nico Rosberg viert de titel met echtgenote Vivian, foto afp Een kampioen die nog bijna geflikt werd door zijn teamge noot. Een kampioen die het sei zoen eindigde met vier tweede plaatsen. Nico Rosberg, een kampioen van de regelmaat. Arjan Schouten Abu Dhabi Arjan Schouten Abu Dhabi Max Verstappen tikt vlak na de start Nico Hülkenberg aan, waardoor zijn Red Bull-bolide spint. FOTO PHOTO NEWS Max Verstappen eindigde dit seizoen 7 keer op het podium. Eén race won hij (Barcelona), vier keer werd hij tweede en tweemaal kwam de Limburger als derde over de streep. voorpremière .V Inc. 3D bril In Sing maak je kennis met Buster Moon, een koalabeer die een zangcompetitie organiseert om zijn noodlijdende theater te redden. Tijdens het Sinterklaasweekend is er speciaal voor u een première op 4 december. In meer dan 60 bioscopen, dus ook bij u in de buurt, bewondert u als eerste Sing in 3D voor slechts 7,50 inclusief 3D bril!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52