4 Verkeersminister Melanie Schultz weet hoe frustrerend het is om in de file te staan. Daarom pleit ze voor meer asfalt en denkt ze ook aan een verbod op appenindeauto. 'Na journaal ook regionieuws' Karate Bob (68) overleden „Ik heb ook veel goed gedaan. We hebben extra we gen aangelegd, waardoor er minder files zijn dan eerder voorspeld. Ook ronden we deze kabinetspe riode de besluiten af voor de aanleg van volledig nieuwe wegen en belangrijke verbindingen, zoals de A13/16, de ring rond Utrecht, de verlengde Ais en de Blankenburgtunnel. Mijn opvolger in een nieuw kabinet kan dat niet meer terugdraaien." „Niet helemaal. Deze kabinetsperiode leggen we 750 kilometer weg aan. De komende tien jaar komt daar zo'n 1.000 kilometer bovenop, hebben we berekend. De A15 tussen de Maasvlakte en Vaanplein is net af gerond en we zijn nog bezig met ongeveer dertig projecten." „Dat zul je mij nooit horen zeggen. Ik weet hoe frus trerend het is om in de file te staan als je naar je werk of naar de crèche moet." „Je kunt met bedrijven en regio's afspraken maken over werktijden, alternatieve vervoersmiddelen of De WD wil dat iedere werkdag na het Achtuurjour naal inwoners van een pro vincie nog tien minuten ei gen regionieuws kunnen zien. WD-Kamerlid Ton Elias brengt dit vandaag in tijdens de behandeling van de mediabegroting. Technisch is het mogelijk om elke provincie na het journaal zijn eigen regio nieuws te laten brengen. Volgens de liberaal kan zo de drempel voor regionaal nieuws worden verlaagd. De WD zal vandaag an dere fracties oproepen de ombudsman voor de om roep de bevoegdheid te ge ven tot rectificatie. De om budsman, die op 1 januari 2017 begint, moet de rectifi catie eisen tijdens de uit zending van een pro gramma dat de fout ingaat. Elias: „Ik heb het over be wuste verdraaiing van fei ten, over grove privacy- schending, over het achter wege laten van hoor en we derhoor. Een omroep mag niet wegkomen met een lul lig rectificatietje in een ach- terafhoekje van een web site." De Joegoslavische ex-spion Slobodan Mitric (68), beter bekend als Karate Bob, is vrijdag overleden in Am sterdam. Kort daarvoor was hij met ademhalings problemen opge nomen in het zie- kenuis, aldus advo caat Henri Sarolea. Mitric, die in het verleden karateles- sen gaf, kwam in 1973 naar Neder land nadat hij had geweigerd in op dracht van de Joe goslavische leider Tito iemand te li quideren. Zijn le vensverhaal was een even spectacu laire als oncontro leerbare aaneen- schakeling van cri minele en geheim zinnige activitei ten. Eind 1973 schoot hij in een Amsterdams café drie Serviërs dood. Karate Bob verde digde zich door te zeggen dat het ex- collega's betrof die van Tito opdracht hadden hem uit de weg te ruimen. Het gerechtshof veroordeelde hem uiteindelijk tot dertien jaar cel. maandag 28 november 2016 GO ruimte Edwin van der Aa Deborah Jongejan Den Haag U bent nu zes jaar verkeersminister en we staan de laatste tijd steeds vaker in de file. Dan heeft u toch iets verkeerd gedaan. Maar dat merken automobilisten pas over een paar jaar. Dus voorlopig moeten we de files maar even slik ken? Wat doet u daar aan op de korte termijn? VVD-VOORSTEL Twee kunstrijders die in gestreepte kamp kleding - compleet met davidster - over het ijs zwieren. Aan het eind van hun uitvoering rennen ze weg voor het geblaf van honden. Welkom bij de Russische variant van Ster ren dansen op het ijs. Het publiek klapte, maar op internet kwam vooral één woord voortdurend terug: walgelijk. SLOBODAN MITRIC Mitric in 1974. HOLOCAUST OP HET IJS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4