De ene Tim klopt de andere Andriesse schiet SPS in elfde ronde naar onverwachte hoogte 15 Smerdiek gaat onderuit, zege voor Oostkapelle Delta Sport wint 'wedstrijd van het jaar' Door twee late goals trekken de bezoekers uit Zierikzee de zege over de streep in een bloedstollende handbalderby. Van den Broeke sleurde na de start de meute mee naar de steile wand rondom het vijvertje en nam Er- win Adan en Tim Pleijte op sleep touw. In de tweede ronde mocht Van den Broeke de leiding nog even vast houden. Pleijte had Adan al op achterstand gezet. Bij het in gaan van de derde ronde was het verschil tussen Van den Broek en Pleijte nog maar vijf meter. Pleijte pakte vervolgens de leiding en stond die niet meer af. Hij won in 33.56 minuten en zat 11 seconden voor zijn 'concurrent'. Tijdens de wedstrijd was Pleijte niet helemaal zeker: „Het tempo van Tim van den Broeke wordt steeds beter, dus moest ik de ach terstand niet te groot laten wor den." Door deze zege staat Pleijte ook aan de leiding van de Zeeuwse ver zekeringen crosscompetitie. Van den Broeke had wel vrede met zijn tweede plaats: „Ik blijf het gewoon proberen om Pleijte te kloppen". Monique Verschuure, die uit komt in de klasse D35, had weinig tegenstand. De Yersekse atlete no teerde de snelste tijd overall: 41.59 minuten. Monica Sanders, vorige week tweede in de Hobbeldebobbe- loop, finishte weer op de tweede plaats. Bij de Warandeloop in Til burg liep Middelburger Erwin Har mes zaterdag naar de overwinning bij de masters 35. De 7500 meter raffelde hij af in 25.13. Een dag la ter, bij het hoofdnummer, werd hij 95ste. Na 10 kilometer was zijn tijd 33.37. Neal Bouterse (89ste, 33.17) en Martijn de Kok (98ste, 33.57) wa ren de andere Zeeuwen in de top 100. Het moest een vi sitekaartje voor het Zeeuwse handbal wor den en dat werd het ook. In Heinkens zand versloeg Delta Sport na zes tig bloedstollende minuten SV Orion met 26-24. De twee Zeeuw se hoofdklassers schotelden het massaal toegestroomde publiek een hard spektakel voor, met een zeer spannend scoreverloop. Via Kevin Meulmeester kwa men de bezoekers op 0-1, maar de openingsfase was duidelijk voor Orion: 4-1. Delta Sport wist het gat op 7-7 te dichten, maar ver loor vijf minuten voor de rust z'n beste man tot dan toe. Meulmees ter incasseerde zijn derde tijd- straf en kon de douches vroegtij dig opzoeken. Halverwege stond er een terech te 10-10-stand op het scorebord. Het zal gedonderd hebben in de kleedkamer bij Orion, dat zich bij vlagen liet aftroeven door het jon ge en brutale Delta Sport. Aan het begin van de tweede helft zag de thuisploeg sterkhou- der Guy Peters na zijn derde tijd- straf vertrekken. Toch kwam Orion tijdelijk beter in zijn spel en liep het uit naar een voor sprong van 16-12. De bezoekers toonden opnieuw veerkracht en repareerden voor de tweede keer in de wedstrijd een achterstand van vier doelpunten: 19-19. Een bloedstollende slotfase volgde. Opgezweept door het meegereisde uitpubliek, dat het thuispubliek bij vlagen wist te overstemmen, namen de jonge honden van Delta Sport het initia tief. Het leverde enerverende slot minuten op, waarin de bezoekers het hoofd koel hielden en Koen de Bruijn de bevrijdende 26-24 binnen schoot. De matchwinnaar sprak na af loop over de wedstrijd van het jaar. „Vandaag konden we als team 200 procent geven in het hol van de leeuw. De enorme spanning pakte goed uit." Orion-coach Jos Aertssen zag zijn ploeg op het verkeerde mo ment de slechtste wedstrijd van het seizoen spelen. „Iedereen was het even kwijt bij ons. Delta Sport speelde goed en hard, daar zijn wij toch een beetje van ge schrokken. Het is een deceptie, maar als dit onze ondergrens is, kan ik er mee leven. De focus moet nu weer op de komende duels met Helius en Hellas." „Hier hebben we naartoe ge leefd", gaf Delta Sport-trainer Jo hn Jansen toe. „De wedstrijd ver liep zoals gehoopt. Bovendien hebben we tot twee keer toe knap een achterstand gerepa reerd. Als we dit iedere week op kunnen brengen, kan het nog leuk worden." Scores HV Delta Sport: Thijs van Splunder 8, Koen de Bruijn 7, Tim Vleeshouwer 4, Kevin Meulmees ter 3, Rowan Boers 2, Brendan Meulmeester en Ruben Bos 1. Vrouwen. Eerste klasse. He- lios'72-EMM/Olympus 29-25: Na de zeperd van vorige week kon trainer Ron de Waal zijn team ondanks de nederlaag een groot compliment geven. „Dit was een goede prestatie tegen de num mer twee. Als we zo blijven spelen, komen de punten van zelf." Wolfaartsdijk speelde gegroe peerd en SPS kwam er maar niet doorheen. Pas na 65 minuten vonden de bezoekers een gaatje en Edwin Andriesse kroonde zichzelf tot matchwinner. „Wat een geweldig ervaring. Dat wij alleen eerste staan, is niet te geloven", zei Corné Niemants- verdriet van SPS. „We zitten nu in een luxepositie. Er zal nog meer op ons gejaagd worden." Wolfaartsdijk-SPS 0-1 (0-0). Het eerste halfuur was goed van Smerdiek, maar daarna namen de bezoekers het heft in handen. In de tweede helft werd het 0-1 en 0-2. Na de aansluitingstreffer van Angelique Hage ging Smerdiek op jacht naar de gelijkmaker en daar had Reiger Boys het lastig mee. Oostkapelle nam het zaterdag op tegen RCL 2. De equipe van Ilo- na Stouthamer speelde een goede, maar slordige wedstrijd. Voor de pauze kreeg Oostkapelle voldoen de mogelijkheden, alleen de bal wilde er niet in. Amy Hiemstra dacht hier in het tweede bedrijf anders over en maakte na een knappe individuele actie de 0-1. Andrea Oberhollenzer zorgde voor de 0-2-eindstand. IJzendijke behaalde in de uit wedstrijd tegen Ter Leede 2 een punt. Carmen Foks zorgde voor een voorsprong, maar de thuis ploeg kwam nog langszij. maandag 28 november 2016 Tim Pleijte heeft voor de derde keer op rij Tim van den Broeke geklopt. De ervaren Vlissinger liet zijn jongere stadsgenoot even uitrazen en sloeg halfkoers toe. Monique Verschuure was na 9850 meter de snelste vrouw in de Elderschanscross. Sjaak Sinke Aardenburg Orion zakt door 't ijs Menno Kole Heinkenszand Scores SV Orion: Ron van Dalen 6, Arno Riemens, Mischa Dorst en Michiel Schuijs 4, Jean-Marie Tou- biana 3, Guy Peters 2, Joey Aerts sen 1. Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck en Marieke Riemens 9, Lisanne Heijens 4, Suzanna Cop- poolse 2, Tessa de Waal 1. Het ging er soms stevig aan toe tijdens de handbalderby in de hoofdklasse tussen Orion (groene shirts) en Delta Sport, foto johan van der heijden Het kan verkeren. Waar SPS vo rig seizoen onderaan bungelde, staat de ploeg uit Poortvliet nu na elf wedstrijden alleen aan kop. SPS won moeizaam van een stug verdedigend Wolfaarts- dijk. Doordat Apollo'69 niks in te brengen had tegen Smerdiek (0-2), is SPS nu drie punten los. Robin Hamelink Vlissingen Edwin Andriesse 0-1. OFB-Stavenisse 1-3 (1-1). Dennis Hokke 1-0, Daan Ponsteen 1-1, Mar tin Westdorp 1-2 (strafschop) en Lo renzo van Haatten 1-3. Vosmeer-Hansweertse Boys 6-4 (3-2). Steven Fitsch 0-1, Jeffrey Kruf 1-1, Davy Nieuwenhuize 1-2,3-3 en 3-4, Joshua van Willigen 2-2, Ric ky de Klerk 3-2, Arjan Verkamman 4-4, Jeroen ten Hove 5-4 en Remy Capellen 6-4. Kwadendamme-ZSC'62 2-7 (2-3). Martin Smaardijk 0-1, Mark Pro voost 1-1, Michiel Schipper 1-2, Jus tin Vaane 1-3, Dennis Bek 2-3, Nicky van der Velden 2-4 en 2-5 en Robin Provoost 2-6 en 2-7. Apollo'69-Smerdiek 0-2 (0-0). Dennis Moerland 0-1 en Sander Vroegop 0-2. Cadzand-Wemeldinge 1-7 (0-3). Niels Kole 0-1 en 0-2, Remi Bruijnoo- ge 0-3 en 0-4, Maxim Wille 1-4, Bryan de Heer 1-5 en Dave Schip per 1-6 en 1-7. WIK'57-Waarde 1-0 (1-0). Camiel Kleppe 1-0. In de eerste klasse van het vrou wenvoetbal ging Smerdiek zater dag nipt onderuit tegen Reiger Boys: 1-2. Oostkapelle won een klasse lager wel, met 0-2 bij de reserves van RCL. In de hoofd klasse pakte I Jzendijke een punt bij Ter Leede 2:1-1. Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40