Vitesse blijft thuis maar kwakkelen HUGO BORST Een succesvolle snoekduik en een sierlijke treffer: Luuk de Jong is weer terug aan het front. PSV vaart er wel bij. 4 PSV EINDELIJK WEER ZEGE A Als er iemand zat met de problemen bij PSV, was het Luuk de Jong zelf Column Zelf heb ik het ook beweerd, ergens tijdens die prachti ge reeks van 9 wedstrijden die Feyenoord de volle winst ople verden: het landskampioenschap was bereikbaar door de brede se lectie waarover Feyenoord dit sei zoen beschikt. Opportunisme. Onzin. Het is bijna december en elke supporter, kenner en/of liefheb ber heeft het gezien: Feyenoord heeft te weinig goede spelers om na 34 wedstrijden eerste te eindi gen. Het grote probleem ligt op het middenveld. Vejinovic is Donny van de Beek of een van die andere Ajax-mid- denvelders die in Ajax 1 maar zeld zaam aan de bak komen. Maar als die Ajacieden invallen, draaien ze moeiteloos mee of maken ze het verschil. De brede selectie maakt Ajax - Ajax heeft 'm wél - tot de gedoodverfde titelkandidaat. Supporters van Feyenoord moe ten niet wanhopen nu de punten- voorsprong wekelijks slinkt. Het kampioenschap van Ajax is nog geen uitgemaakte zaak. Wat te doen? Bidden dat Feyenoord de ko mende drie competitiewedstrij den geen averij oploopt en dan, in de winterstop, investeren. Als Betweter heb ik vorige week geroepen dat Feyenoord als de wiedeweerga Jordy Clasie moet huren, of terugkopen. Maar dat is niet genoeg. Feyenoord heeft twee Clasies nodig. Dat kost ettelijke miljoenen, maar ik heb begrepen dat de club weer zwarte cijfers schrijft en dat betekent dat er geïn vesteerd kan worden. Voor de goede orde: Feyenoord moet geen versterking in de breed te halen: die twee nieuwe spelers moeten beter zijn dan Vilhena, El Ahmadi, Toornsta en Kuyt. Ze voetballen dus niet in Nederland. Daarom begrijp ik niet dat Mar tin van Geel gisteren in de Galgen waard zat. Waarom bevindt de technisch directeur van Feye noord zich in deze fase niet in Bel gië, Denemarken of Uruguay? On getwijfeld is er een lijst met inter nationale middenvelders die 'afge- scout' moet worden. Ik brand van nieuwsgierigheid. Welke twee spelers gaan Feye- noords kampioenschap stutten? Graag een voetballer met een steekpass. Feyenoord mist zo'n speler verschrikkelijk. Feyenoord mist een middenvelder met een steekpass ARNHEM Coach Henk Fraser en Vitesse beleven zware tijden. Ook thuis tegen Excelsior lukte het de Arnhemse ploeg zaterdagavond niet om te winnen: 2-2. Vitesse wacht al sinds 1 oktober, toen op eigen veld FC Groningen werd ver slagen, op een nieuwe overwin ning. Van de zeven wedstrijden voor eigen publiek eindigden er slechts twee in een zege. Excelsior kende zaterdag in het Gelredome een bliksemstart. Tot twee keer toe stond Nigel Hassel- baink aan de basis van een Rotter damse treffer, in beide gevallen ge maakt door Hicham Faik. De lin kermiddenvelder mocht binnen een kwartier twee keer vrij aanleg gen vanaf een meter of twintig. De eerste poging leek houdbaar, bij de tweede knal was Vitesse- sluitpost Eloy Room volstrekt kansloos. In het resterende half uur krabbelde Vitesse op, en werd het eenrichtingsverkeer. Dat leid de in de 24ste minuut tot de 1-2, een door Ricky van Wolfswinkel benutte strafschop. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien: Vitesse maakte het spel, terwijl Excelsior geduldig wachtte op een countermogelijk heid. De 2-2 was een terechte belo ning voor de thuisploeg. Een hoek schop voor de Rotterdammer in de 73ste minuut liep op niets uit. In de daarop snel uitgevoerde te genaanval bediende de ene inval ler van Vitesse, Milot Rashica, de ander, Adnane Tighadouini, op maat. Zijn droge punter vloog on der de doelman van Excelsior door. Daarbij bleef het, en weder om kon de geel-zwarte aanhang morrend naar huis. Luuk de Jong was in Eind hoven de afgelopen we ken kop van Jut en zor genkindje tegelijk. Wat was er in vredesnaam met hem aan de hand, vroeg bijna iedereen zich af. Een enkeling be gon zelfs te geloven dat de spits be hekst was. Na het sterkste seizoen in zijn loopbaan en een logische contractverlenging veranderde de stormram van het Philips Stadion in een zwoegende krabbelaar. Lukte er toch een keer iets, dan was er wel een scheidsrechter die ten onrechte iets onreglementairs zag. Het begon al tijdens het eerste oefenduel van het seizoen, toen hij tegen FC Eind hoven voor open goal een kans mis te die hij zelfs in het pikdonker met windkracht twaalf binnen had ge prikt. Drijfzand De grond onder het thuiscomplex van PSV leek voor De Jong te veran deren in drijfzand. Op 1 mei vond de spits in het Philips Stadion voor het laatst de goal en een week later was er het kampioensfeest in Zwol le. De Jong stond toen en daarna in alle opzichten symbool voor PSV. In uitwedstrijden ging het in eerste in stantie nog wel, maar thuis was er in de kleine ruimtes te veel hope loos gepriegel. Het was almaar wach ten tot het harde werken eindelijk weer eens beloond zou worden en ondertussen niet te veel letters uit krantenkolommen en op voetbalsi tes consumeren. Weg met die man, klonk het al bij velen en fans scandeerden soms de naam van een jeugdspits (Sam Lam- mers), die door trainer Phillip Cocu nog niet rijp is geacht voor een vaste plek in PSV r. Integendeel, Cocu maakte De Jong afgelopen week sterk. In een pers conferentie voor een wedstrijd geeft de coach van PSV doorgaans geen kruimel tje cake weg aan hongerige journalisten die zijn opstelling willen ontcijferen. Vo rige week vrijdag gaf hij plots aan dat VOETBAL IN CIJFERS maandag 28 november 2016 T wee Clasies Renato Tapia noch Marko VITESSE EXCELSIOR Luuk de Jong Rik Elfrink Eindhoven ADO DEN HAAG EREDIVISIE sc Heerenveen - Ajax 0-1 (0-0). 71. Klaas- sen 0-1. Scheidsrechter: Makkelie. Toe schouwers: 25.800. Gele kaart: Thern, Van Aken (sc Heerenveen), Sinkgraven, Younes, Klaassen (Ajax). Heerenveen: Mulder; Marzo, Van Aken, St. Juste, Bijker; Namli (79. Veerman), Van Amersfoort (73. Thern), Kobayashi; Zeneli (89. Vlap), Ghoochannejhad, Larsson. Ajax: Onana; Veltman, Sanchez, Vierge ver, Sinkgraven (83. De Ligt); Klaassen, Schone, Ziyech (66. Van de Beek); B. Traoré (90. Cassierra), Dolberg, Younes. AZ - Heracles Almelo 5-1 (3-0). 5. Mühren 1-0, 21. Weghorst 2-0, 25. Mühren 3-0, 52. Armenteros 3-1 (straf schop), 73. Dos Santos 4-1, 90+2. Jahan- bakhsh 5-1. Scheidsrechter: Blom. Toe schouwers: 15.738. Gele kaart: Gosens (Heracles Almelo). AZ: Rochet; Johansson, Vlaar, S. Wuy- tens, Haps; Seuntjens, Mühren (83. Jahan- bakhsh), Rienstra; Bel Hassani, Weghorst, Tankovic (60. Dos Santos). Heracles: Castro; Breukers, Pröpper, Hoogma, Gosens; Bruns (57. Van Ooijen), Pelupessy, Duarte; Kuwas (69. Vermeij), Armenteros, Darri (79. Droste). Sparta Rotterdam - Roda JC Kerkrade 2-2 (0-1). 45+2. Kum 0-1, 50. Mytides 0-2, 64. Brogno 1-2, 81. Dougall 2-2. Scheids rechter: Janssen. Toeschouwers: 10.100. Gele kaart: Milec, Werker, Gullón, Auas- sar (Roda JC Kerkrade). Sparta: Kortsmit; Floranus, Vriends (46. Van Moorsel), Breuer, v. Drongelen; Dou gall, Spierings, Dijkstra; Verhaar (63. Brog no), El Azzouzi (63. Pogba), Goodwin. Roda JC Kerkrade: Van Leer; Milec, Wer ker, Kum, Van Peppen; Gullón, Ajagun (84. Paulissen), Auassar; Rosheuvel, Mytides (69. Noor), Boysen (84. Djim). NEC - FC Twente 3-2 (2-0). 27. Grot 1-0, 35. Grot 2-0, 51. Ünal 2-1, 59. Dumic 3-1, 79. Dyrestam (e.d.) 3-2. Scheidsrechter: Higler. Toeschouwers: 11.092. Gele kaart: Grot (NEC). NEC: Delle; Dyrestam, Dumic, Golla, Fo- mitschow; Bikel, Von Haacke (66. Buwal- da), Breinburg; Grot (66. Kadioglu), Mayi (85. Owusu-Abeyie), Rayhi. FC Twente: Marsman; Ter Avest, Bijen, Thesker, Van der Lely; Mokotjo, Celina, Klich; Yeboah (46. Seys), Ünal, Ede (72. Oosterwijk). PSV - ADO Den Haag 3-1 (1-0). 12. Perei- ro 1-0 (strafschop), 50. L. de Jong 2-0, 55. L. de Jong 3-0, 57. Beugelsdijk 3-1 (straf schop). Scheidsrechter: Kuipers. Toe schouwers: 32.700. Gele kaart: Zoet (PSV). PSV: Zoet; Arias, Schwaab, Isimat-Mirin, Moreno; Pröpper, S. de Jong (67. Nar- singh), Ramselaar (86. Lundqvist); Zin- chenko, L. de Jong, Pereiro. ADO Den Haag: Setkus; Ebuehi, MeiRner, Beugelsdijk, Kanon; Schaken (46. Becker), El Mahdioui, Trybull, Hevel (74. Marengo); Kastaneer, Havenaar (85. Van der Heijden). PEC Zwolle - FC Groningen 0-4 (0-2). 1. Tibbling 0-1, 39. Van Weert 0-2, 77. Rusnak 0-3, 86. Mahi 0-4. Scheidsrech ter: Van Boekei. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Brock-Madsen, Holla, Van Po len (PEC Zwolle). PEC Zwolle: Van der Hart; Van Polen, Marcellis, Van de Pavert, Verdonk (65.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29