5 9 minuten nekken FC Utrecht 3 Knotsgek treffen tussen FC Utrecht en Feyenoord in de Galgenwaard De koppositie hing aan een zijden draadje, maar Michiel Kramer bracht wederom redding. Met zijn handen op zijn rug stond hij in de hoek van de Galgenwaard. Nog net niet ontspan nen leunend tegen het reclame bord, maar veel scheelde het niet. De pose was alsof hij geduldig stond te kijken naar achtbaan Go liath in Walibi, wachtend tot er eindelijk voor hem een karretje vrij zou komen. Toen trainer Giovanni van Bron- ckhorst hem alsnog het veld in stuurde, was het knotsgekke duel tussen FC Utrecht en Feyenoord al diep in blessuretijd aanbeland. „Dan hoop je maar dat die bal nog een keer goed valt", zei Michiel Kramer na afloop. Rake kopstoot En dat gebeurde, nadat Eric Botte- ghin de bal voorlangs het doel had gekopt. Kramer deed wat hij eer der in Nijmegen tegen NEC ook al voor elkaar kreeg: Feyenoord kop pend redden op het moment dat het akelig in de knel zat. Zijn rake kopstoot leverde een vreugde-ex plosie op. De 3-3 betekende dat Feyenoord weliswaar de voor sprong op aartsrivaal Ajax volledig kwijt is, maar dankzij het doelsal do nog altijd lijstaanvoerder is. Fris gedoucht leek Kramer even la ter alweer op de speler die in die hoek van het veld zijn handjes op zijn rug had, nauwelijks opwarm end en rustig kijkend naar zijn teamgenotenop het veld. „Ik had gehoopt eerder in te val len", haalde hij zijn schouders op. „Het was pas diep in blessuretijd toen Nicolai Jorgensen voor 3-2 zorgde en ik alsnog kwam. Het liefst ben ik belangrijk vanaf de start van een wedstrijd. Tot dat het geval is, moet ik het hier maar mee doen." Kramer was een uit zondering door na afloop van de achtbaan Galgenwaard zo ijzig kalm te vertellen over de krankzin nige middag. De openingsfase met doelpunten van Sébastien Haller en Dirk Kuyt, de fraaie goals van Giovanni Troupée en wederom Haller waardoor in Utrecht al de polonaise werd inge zet. De nare nekblessure voor keeper Robbin Ruiter en tenslotte de onwaarschijnlijke ontsnapping van de vechtende koploper in bles suretijd. Het zou makkelijk zijn om giste ren in Utrecht maar weer te wij zen op het zware programma, het reizen naar Europese wedstrijden, het ontbreken van de noodzakelij ke frisheid na de strijd op Old Trafford. Maar dan zou je Erik ten Hag, trainer van FC Utrecht, echt tekort doen. Bovendien sloeg Feye noord toch echt toe in de slotfase, de periode dat de pijp normaal ge sproken helemaal leeg zou moe ten zijn. Het verschil zat hem dit keer in de tactische aanpak. Het leek namelijk wel een tramhalte gisteren voor de dug-out van Gio vanni van Bronckhorst, waar de spelers van Feyenoord beurtelings kwamen informeren hoe ze in De voorsprong op Ajax is Feyenoord kwijt, maar op doelsaldo is het nog altijd lijstaanvoerder godsnaam de wisselende tactische varianten van FC Utrecht moes ten bestrijden. De hoofdmoot van die tactische overrompeling? Het diepe staan van verdediger Troupée die ervoor zorgde dat Eljero Elia vooral ach teruit moest. Eric Botteghin werd door Richairo Zivkovic steeds weg gelokt uit de as van het veld. Die aanpak was dus, drie dagen na de oorwassing op Old Trafford tegen Manchester United, bijna dodelijk voor Feyenoord. Tot, na de lange blessurebehandeling van Ruiter, alleen nog voor een oppor tunistische speelwijze kon wor den gekozen door Feyenoord. „Of ik net zo blij was als eerder tegen NEC?" zie Kramer. „Nee joh, dat was toen de winnende goal. Ben ik nu de maker van de laatste goal ooit door te scoren in de negende minuut van de blessu retijd? Nou, prima." UTRECHT De kleedka merdeur bleef lang dicht bij FC Utrecht. Dat was te begrijpen ook, want de spelers za ten er finaal doorheen na de tumultueuze ver lopen slotfase waarin koploper Feyenoord eerst de 3-2 en in extre mis nog de 3-3 binnen- werkte. Terwijl Utrecht de ne gentig minuten daar voor heer en meester was in eigen huis. Op een wijze die dit sei zoen nog niet te zien was in Galgenwaard. Feyenoord was er feite lijk aan toe om uitge teld te worden, maar FC Utrecht verzuimde de definitieve knock out uit te delen. „Dit voelt als een neder laag, terwijl het dat na tuurlijk niet is", stelde aanvaller Nacer Barazi- te. Na Ajax (3-2) en PSV (1-2) liet Utrecht het in een derde duel met een club uit de top drie we derom na om de volle buit te pakken. Ook nu was de oorzaak verdedi gende naïviteit, vond Barazite. „Als je zo kort voor tijd met 3-1 voor staat, mag je nóóit, nóóit zo'n voorsprong op deze wijze wegge ven. Ik baal van onze fouten, en baal ook dat Jorgensen een zuivere handsbal maakt bij die tweede goal. Dit heb ben we gewoon niet verdiend, want 90 mi nuten lang speelden we een heerlijke wedstrijd. Dan kun je zien hoe goed we als ploeg kun nen zijn", besloot Bara zite. maandag 28 november 2016 Goudhaantje Kramer redt Feyenoord opnieuw Een ongelukkige botsing met Nicolai Jorgensen bezorgde Utrecht-doelman Robbin Ruiter een lelijke nekblessure. foto olaf kraak/ anp FC UTRECHT FEYENOORD 3 Mikos Gouka Utrecht Nacer Barazite baalde van het onnodige puntenverlies van FC Utrecht. FOTO OLAF KRAAK/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28