12 'vergeten' sprookjes uit de schatkamers van de Efteling 2 Ga naar bndestem.nl/efteling Wie het wilde zien, zag in dat winnende doelpunt van Ajax gis teren aardig wat symboliek. Davy Klaassen die knap scoorde na een perfect passje van invaller Donny van de Beek. De belangrijkste man van Ajax werd gisteren in stelling gebracht door zijn natuur lijke opvolger. Dat is in elk geval het ideaalbeeld van Van de Beek, die al jaren te boek staat als één van de grootste talenten op sport complex De Toekomst. Theorie en praktijk kunnen, ze ker als het om verwachtingen rond beloftevolle voetballers gaat, wel eens akelig ver uit elkaar lig gen. Maar de gedachte is prikke lend. En hij wordt nu ook rele vant, omdat Van de Beek afgelo pen donderdag tegen Panathinai- kos al de beste van het veld was. En gisteren in het Abe Lenstra Sta dion dus op een bepaalde manier ook beslissend. Rijp En Klaassen zal zichzelf toch ook wel snel een keer rijp achten voor een transfer naar het buitenland? De aanvoerder van Ajax maakte gisteren al zijn achtste competitie- doelpunt van het jaar. Maar mis schien wel belangrijker: tegen Hee renveen speelde Klaassen ook ein delijk weer eens goed, want dat ontbrak er de laatste weken te vaak aan. „Uiteindelijk de opvolger van Klaassen worden, dat is wel het ideale scenario, ja", zegt Van de Beek, die op alle drie de plekken op het middenveld even graag speelt. Om daarna die doelstelling wel in het juiste perspectief te plaatsen. „Ik moet me eerst maar eens richten op het nu. Mezelf la ten zien als ik een kans krijg. Wat dat betreft zit ik lekker in mijn vel. Donderdag ging het lekker, vandaag ook wel aardig." Na die wedstrijd in de Europa League vond Donny van de Beek zich terug in het 'sterrenteam' van de UEFA, tussen grote namen als Wayne Rooney en Edin Dzeko. Maar de realiteit is óók dat het middenveld van Ajax momenteel vaststaat. Daar nü een basisplaats veroveren wordt een heidens kar wei. Onder Frank de Boer kreeg De opvolger van Klaassen worden, dat is wel het ideale scenario Van de Beek meer speelminuten dan onder de huidige trainer Peter Bosz, maar een verhuur is wat hem betreft niet aan de orde. „Ik voel dat ik opschuif in de hiërar chie, als je het zo kunt noemen." Volwassen Tegen Heerenveen boekte Ajax uit eindelijk een ijzig kalme, volwas sen overwinning. Het duel ont aardde gistermiddag in een open wedstrijd, door de aanvallende stijl van beide ploegen. Al had Ajax de tegenstand zeker de twee de helft onder controle. Zo bezien was dit weer een stap in de ont wikkeling. Vorige week speelde Ajax attractief tegen NEC, nu boekte het een zege in een lastige uitwedstrijd, die de gegroeide sta biliteit van dit elftal aantoont. De ruime keus van Bosz kan wel eens van doorslaggevende waarde zijn in de kampioensrace. Kijk alleen al naar volgende week, als Klaassen geschorst moet toekij ken bij het duel met FC Gronin gen. Bosz zal niet heel lang hoe ven nadenken over een vervanger. fleste ventr de. maandag 28 november 2016 Volwassen achtervolger Ajax koestert zijn luxepositie SC HEERENVEEN Davy Klaassen viert zijn winnende treffer tegen sc Heerenveen. Zijn 'natuurlijke' opvolger Donny van de Beek (r) reageert nog meer uit gelaten. FOTO VI IMAGES Alleen op kop ligt Ajax nog net niet, maar de zege bij sc Heeren veen (0-1) toonde gisteren wel aan dat de brede selectie gaat helpen in de kampioensrace. Met nu een hoofdrol voor inval ler Donny van de Beek (19). Daniel Dwarswaard Heerenveen Donny van de Beek MET korting (code 2 oe< imUKSKWT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27