Voorzieningen Veere optimaal vóór2025 Lions bezorgd over toekomst kraan Sloggi 2 slips 1 gratis Try-outs in Ritthem als aanloop juryprijs 18 WALC Gemeenschapscentra op maat SPECIAALZAAK Grijpskerke en Zoutelande zijn voorzien. In die dorpen werden de afgelopen jaren al nieuwe multi functionele centra gebouwd, die nauw op de behoeftes van de dor pelingen zijn afgestemd. De bouw van een centrum in Biggekerke staat op stapel. In een nieuwe brede school vinden de basis school en het dorpshuis eind vol gend jaar samen onderdak. De komende drie jaar krijgen ook Aagtekerke, Serooskerke, Oostkapelle en Westkapelle nieuwe accommodaties, kondigt de Veerse onderwijswethouder Chris Maas aan. Verenigingsge bouw De Spil is in overleg met de inwoners van Gapinge al groten deels aangepast. Na 2020 worden in vier, vijfjaar de voorzieningen in Domburg, Veere, Koudekerke, Meliskerke en Vrouwenpolder te gen het licht gehouden en op wen sen en behoeften van de bevolking aangepast. Wethouder Maas benadrukt dat alle plannen uitvoerig zijn bespro ken met huidige en toekomstige gebruikers. „We hebben met Het draait om elkaar ontmoeten en betrokken zijn dorpsraden gesproken, met (sport)verenigingen, welzijnsor ganisaties, scholen en kerken. Het gaat tenslotte om de leefbaarheid in de dorpen, ook in de toekomst." Groot draagvlak moet tot grote betrokkenheid leiden, luidt de doelstelling van het Veerse college. Het door de plaatselijke muziek vereniging geëxploiteerde dorps huis van Zoutelande dient als voorbeeld. De gemeente heeft bijna geen omkijken naar het mul tifunctionele centrum, omdat le den van Luctor et Emergo het be heer voor hun rekening nemen. In een dorp als Oostkapelle zien B en W ook mogelijkheden om ac tiviteiten in sporthal De Halve Maan te laten beheren door ge bruikers. Maas: „We overleggen met een scala aan clubs over acti viteiten om mensen tot meer be weging aan te zetten. In Oostka pelle zien we mogelijkheden voor het opzetten van een sportdorp." De Halve Maan zou samen met de twee basisscholen in één multi functioneel centrum onderdak moeten vinden. In Westkapelle ligt er ook een plan voor een brede school met de twee basisscholen en sportzaal De Bellink en ook Aagtekerke en Serooskerke kun nen uitkijken naar nieuwe accom modaties. Het college heeft niet al leen oog voor gebruikers, maar let ook op gebruiksvriendelijkheid én duurzaamheid. Zo moeten nieuwe gebouwen 'energieneutraal' zijn. VLISSINGEN Een aantal Vlissin- gers is bang dat de gedemonteerde Scheldekraan niet terugkeert op de kade aan het Dok in het Schelde- kwartier. De Lionsclub Vlissingen, die destijds een substantiële bij drage leverde aan de ton die via crowdfunding bijeen werd ge bracht, vraagt het college het 'her stel van de kraan voortvarend ter hand te nemen'. Geruchten over het verkeerd de monteren van de kraan en gestolen vitale onderdelen waren al langer rond in de stad. De Lionsclub gaat in een briefje aan B en W niet in op die geruchten. Woordvoerder Daan Sauer laat weten dat de Lions vooral hun be zorgdheid uitspreken, omdat er geen 'enkele beweging in herstel van de kade of verplaatsing van de kraan naar een veiliger plaats' is waar te nemen. In het kattebelletje aan het col lege benadrukt de serviceclub zich nog zeer betrokken te voelen bij het welzijn van de Scheldekraan. Een dreigement over het terugeisen van het sponsorbedrag is echter niet ge uit. Sauer: „Ach, dat hebben som migen wel eens geroepen, maar of dat juridisch haalbaar is. En: eens gegeven, blijft gegeven." Wethouder John de Jonge liet weten dat hij het briefje van de Li- ons nog niet gezien had. Daarom kon hij niet op de inhoud reageren. De actie duurt van 1-12-16 t/m 18-12-16 ROTTERDAM De Vlaamse caba retier Pieter Vereist won zater dagavond het Cameretten Festi val in Rotterdam. Vereist hield afgelopen week twee try-outs in huiskamerthea ter De Verwachting in Ritthem. Hij vroeg het publiek na beide voorstellingen om commentaar. Hij nam een aantal aanbevelin gen ter harte. „Het ging vooral om wat kleine aanpassingen. Het tempo, een duidelijkere uit spraak, net even een ander woord", meldde Vereist zondag. Pieter Vereist had vooraf zijn zinnen gezet op het halen van de finale, omdat de drie finalisten een tournee van 44 voorstellin gen langs Nederlandse podia maken. „Dé kans om speelerva- ring op te doen en bekendheid te verwerven. Als beginnend speler is het moeilijk aan de bak te ko men. Ik heb genoten van het spe len van de finale voor 1.500 man in het nieuwe Luxortheater. En dan de juryprijs winnen. Fantas tisch." Vereist gaat niet naast zijn schoenen lopen na het winnen van de talentenprijs. De belofte om zijn eerste avondvullende voorstelling in De Verwachting te spelen, hoopt hij volgend na jaar na te komen. IN DE REGIO Rockband Mala Vita in de Spot Philharmonie treedt op in Vlissingen Bingo Vrijwilligers zamelen geld in MIJN DORP, MIJN STAD maandag 28 november 2016 Vóór 2025 beschikken inwoners van alle Veerse kernen over voorzieningen die aansluiten bij de behoefte in hun woonplaats. Elk dorp heeft een passend ge meenschapshuis en, eventueel, opgeknapte of nieuwe scholen en sportzalen, als de Veerse ge meenteraad binnenkort het uit voeringsprogramma in werking zet. René Hoonhorst Domburg -Chris Maas, wethouder ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl MIDDELBURG Rockband Mala Vita treedt zaterdag 3 december op in de Spot in Middelburg. Mala Vita is opge richt in 2002 en werd al snel bekend door de energieke liveshows. De band speelde onder meer op Lowlands, Zwarte Cross, Noorderslag, Szi- get, de Gentse Feesten en Markt rock. Het optreden begint om 21.30 uur en de zaal is open vanaf 21.00 uur. VLISSINGEN In de Vlissingse Sint Jacobskerk geeft Philharmonie Zuid nederland op vrij dag 2 december een optreden. Onder leiding van de jonge Clemens Schuldt brengt Phil harmonie Zuidne derland een ode aan de Bachstad Leipzig. Topvioliste Liza Ferschtman speelt mee met het orkest. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten tus sen de 25 en 20 euro. Meer informa tie op muziekpodi- umzeeland.nl. MIDDELBURG Activiteitenvereni ging Het Bastion houdt op 3 decem ber een bingo. De bingo vindt plaats op de Bastion 40 en start om 14.30 uur. GOEDEDOELENFAIR OOSTKAPELLE De Goede doelen fair aan de Molenweg in Oostkapelle heeft 3.202 euro opgebracht. Dat bedrag is bedoeld voor een dozijn goede doelen van de diverse standhouders. Die zamelden geld in voor onder meer de Stichting Mensenkinderen, de Stichting Israël, een school en een ziekenhuis in Gambia en een werklocatie voor ver standelijk beperkten. De fair is opgezet door de buren Mo nique van der Zanden en Maya Scheuneman, die samen met hun echtgenoten graag een vrijwilligersactiviteit op poten wilden zetten. Voor 2018 staat weer een fair op sta pel. FOTO RUBEN OREEL BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur - Tafel- tennisactiviteit voor senioren KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal Ons huis, Burgemeester Ade- laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Senio- rengymnastiek op muziek; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Stoom, Kanaalweg, 06.30-20.00 uur- Expositie Zeeuwse Habitat door Judy Hooymeyer; Cinema Middelburg, 18.30 uur - Fuoco- ammare OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- Beweegactiviteit GALM, gezond en actief leefmodel voor jongere senio ren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Picassoplein 120-126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, 10.00- 12.00 uur - Poëzie- workshop voor 55- plussers; 14.00 uur - Zonnebloem bingo; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur- Kleutergym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18