9 Politiek is gedoe. Als er iets misgaat, is het altijd ernstig. Maar ik ben nu eenmaal een opgeruimd persoon Steeds meer fraude met tachografen Rechtszaak levert Wilders winst op 'Geen racisme in Connexxion-bus' „Ja, als het gaat om de centrale ondernemings raad. Dan hebben we het over 1,5 miljoen euro. We moeten het wel even in perspectief zien, stel ik voor. Waar we deze week over praten, is een in vestering in de begroting van de Nationale Politie van in totaal 5,5 miljard euro." „Daarom wordt het ook onderzocht." „Wat is veel geld?" „Ja, dat is geld. Veel geld. Ten opzichte van 5,5 mil jard is het misschien wel iets minder geld. Maar het is goed dat we alles uitzoeken." „Nou, neem me niet kwalijk, we laten een seri euze externe commissie onderzoek doen. Maar ik plaats het wel in perspectief." „U noemt het een feestje, daar begint het al gefra- med te worden. Ik heb een concertje georgani seerd in overeenstemming met alle regels die er zijn. Het is vervelend als daar vragen over worden gesteld die niet meer in overeenstemming zijn met de werkelijkheid." „We zijn van 27 koninkrijkjes naar één organisatie gegaan. We weten dat dit de slagkracht heeft ver groot, we zijn efficiënter geworden. Maar toen ik aantrad waren agenten onzeker over welke plek ze zouden krijgen en er lag nog een cao-conflict. Dat is nagenoeg opgelost. Maar de organisatie moet nog wel tot rust komen." Niemand wil het meer anders. Of de basis op orde is, dat weten we pas in 2017, dan moet de ba sis op orde zijn." „Dat is een semantische discussie. Toen hij af scheid nam, stond de Nationale Politie. Maar er moesten nog behoorlijk wat plinten worden afge lakt, zou ik willen zeggen." „Het dreigingniveau is substantieel, ik voel dat dus ook substantieel. Weet tegelijk dat we alles doen om dat te voorkomen." „Incidenten blijf je houden. Je kunt er ook naar kijken en zeggen: nu weten we waar het systeem moet worden aangepast. Hoe vervelend ook." „Dat is waar. Daarom proberen we de risico's ook zo klein mogelijk te maken. Tot het uiterste." „Het daalt wel, maar niet zo hard als de daling van de criminaliteit. Dat klopt en ik kan dat ook niet verklaren. We zien juist het aantal straatroven, overvallen en inbraken écht dalen." „Laten we reëel zijn. De kans dat je gepakt wordt na een moord is ongeveer 85 procent. De kans dat we een fietsendief pakken vier procent. Zo kom je tot een gemiddelde. Het nare van zo'n cijfer is dus dat mensen denken dat maar een kwart van de moorden wordt opgelost. Dat is niet het geval. En de uitdaging blijft wel om het percentage als ge heel omhoog te krijgen." „Nee, maar de aangifte is keurig behandeld. Ik werd zelfs nog gebeld door slachtofferhulp, dat was een vergissing. Ik zei wel: wat aardig dat u belt. We hebben nog een gesprek gehad. Ik vroeg aan het einde: heeft u nou enig idee wie u aan de telefoon hebt? Ja, zei die dame, meneer Van der Steur. Dus ik zeg: ja, de minister. Oh sorry, zei ze. Ik moest er wel om lachen. Maar dat gaf mij direct het gevoel dat we op het gebied van slachtofferbe- leid op de goede weg zijn." „Dat zou me zeer verbazen, want ik trek meer uit dan ze zelf hebben gevraagd. Het was aan mij de taak om te zorgen dat er voldoende financiering is. Nou, dat heb ik gewoon geregeld. Aanzienlijk meer dan welk oppositielid mij ooit gevraagd heeft. Het is mij gewoon gelukt." „Nee, 221 miljoen voor de politie is echt 221 mil joen voor de politie. Daar zit geen nepeuro tus sen. Als totaal is het financiële trackrecord van deze minister niet zo slecht. Ik doe het best goed." „Nou, een bureau in de wijk kan burgers helemaal niet zo heel veel schelen, want we hebben nu steunpunten in gemeentehuizen en dat is veel be ter. De burger is daar veel vaker. Het is zichtbaar der. En het aantal wijkagenten gaat echt toene men, maar het vergt tijd." „Ik hoor dat steeds minder." „Ze klaagden vooral voordat de onderzoeken hier naar klaar waren. Het zal u zijn opgevallen dat het de laatste tijd vrij stil is." „Ik vind het een fantastische baan." „Als dat moet, dan moet dat, maar ik focus op de toekomst. Er is geen dag geweest dat ik geen zin had om te gaan. Sterker: ik geniet. Politiek is ge doe. En zeker op dit departement. Als er iets mis gaat, is het altijd ernstig. Maar ik ben nu eenmaal een opgeruimd persoon." „We zien het wel. Ik zeg wel eens: directeur van Artis. Lijkt me fantastisch." „Nee, ik zou daar energie van krijgen. Zo'n icoon op gebied van toerisme en dierenwelzijn! Lijkt me geweldig! Weet u, ik heb nooit plannen ge maakt in mijn leven. Ik zie wel wat er op mijn pad komt." zaterdag 26 november 2016 deze week uw begroting bespreekt in de Tweede Kamer. Het gaat hier om verkeerd be steed geld. Het gaat mogelijk om anderhalf miljoen euro gemeenschapsgeld. Het is ook veel geld. 1,5 miljoen aan belastinggeld dat misschien verkeerd besteed is. Toch klinkt u laconiek. Het gaat over de integriteit van uw voorganger en de korpschef. Zelfs uw eigen integriteit is in twijfel getrokken over dat feestje in Parijs. Heeft u daar spijt van? Over tot de feiten dan. Er is een onderzoek dat wijst op een verziekte werksfeer bij de politie. Je kunt ook zeggen: de Nationale Politie is ge woon mislukt. Korpschef Bouman zei bij zijn vertrek letterlijk dat de Nationale Politie nog slechts hoefde te worden 'afgelakt'. Tegelijk lijkt het wachten op een aanslag in Ne derland. Voelt u dat voldoende? U investeert in de aanpak van terreur. De dien sten lieten echter ook steken vallen bij de Brusselse aanslagpleger en een jihadganger. Maar terreur is toch te gevaarlijk om te zeg gen: van fouten leren we? Iets anders. De criminaliteit daalt. Maar het ge voel van onveiligheid daalt niet. Misschien omdat slechts 26 procent van de misdrijven wordt opgelost? Over fietsendieven gesproken. Uw eigen fiets was onlangs gestolen. U heeft hem ook nog niet terug? De oppositie stelt dat u in de begroting over de hele veiligheidsketen niet voldoende geld uit trekt. Het ligt er wel aan welke cijfers je ter hand neemt, zal men zeggen. Er zitten geen handige boekhoudtrucs tussen? Burgers zien tegelijk hoe hun politiebureau sluit en dat het aantal wijkagenten nog niet op peil is. Mensen zien minder blauw op straat. Ook politievakbonden klagen daarover. Ziet u zichzelf nog terugkeren op dit departe ment na de verkiezingen? Ja? Het is ook vaak over uw uitglijders in de batten gegaan. U staat niet de VVD-lijst, het lijkt erop dat u niet terugkeert als minister. Wat gaat u doen? U zei dat al eens eerder. Ik dacht dat het een grapje was. ROERMOND/WEERT Fraude met de digitale tachografen in vrachtwa gens neemt hand over hand toe. De misleiding met de schijven die de snelheid en rijtijden vastleggen wordt steeds vernuftiger en de in spectie kan de technische 'wapen wedloop' amper bijbenen, meldt De Limburger. Het aantal geconsta teerde overtredingen neemt hier door af. „Er is sprake van een trend", meldt Peter Neuteboom, di recteur van de Inspectie Leefomge ving en Transport (ILT). „Op internet worden sinds een jaar of twee a drie allerlei apparaten aangeboden om de tachografen te misleiden. Of chauffeurs rijden met een tweede tachograaf. Het is allemaal zeer ver nuftig ingebouwd en voor onze in specteurs is het bijna onzichtbaar." DEN HAAG In de rechtszaal dreigt het proces om zijn 'minder Marok kanen-uitspraken' Geert Wilders een geldboete op te leveren, in de peilingen staat hij deze week op vir tuele zetelwinst. Voor het eerst sinds juni gaat Wilders' PVV weer aan kop in het onderzoek van bu reau l&O Research. Daaruit blijkt dat de PVV nu 30 zetels zou beha len. De VVD blijft steken op 27. Veel PVV-kiezers noemen het onterecht dat Wilders zich voor de rechter moet verantwoorden voor zijn uit spraak. Ze noemen ook de discus sie rond Zwarte Piet als reden om PVV te stemmen. Uit het onderzoek blijkt dat zes op de tien Nederlan ders het slecht vindt dat Donald Trump president van Amerika wordt. Alleen onder PVV-stemmers zijn meer mensen positief dan ne gatief over Trump. AMSTELVEEN Volgens vervoer maatschappij Connexxion is er don derdagavond niets verkeerds ge beurd in een bus naar Amstelveen. Na een tweet over vermeend racis tisch optreden van een buschauf feur, stelde het bedrijf nader onder zoek in. Een jonge vrouw in de bus zei dat de chauffeur tegen een ge tint gezin had gezegd dat ze de bus uit moesten om 'plaats te maken voor Nederlanders'. De chauffeur stelt dat hij het gezin niet uit de bus zette, maar de mensen aanwees waar ze op een andere bus konden overstappen om sneller en dichter bij hun bestemming te komen. Na zowel met de klaagster als met de chauffeur te hebben gesproken en na bestudering van de camerabeel den, kan volgens een Connexxion- woordvoerster worden geconclu deerd dat er niets onoorbaars is gebeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9