8 Een rel in de politietop, commentaar op zijn eigen functioneren. Minister Ard van der Steur (Veiligheid) zal er geen dag te veel om somberen. „Ik focus op de toekomst." INTERVIEW ARD VAN DER STEUR Toen ik aantrad waren agenten onzeker over welke plek ze zouden krijgen Van der Steur bespreekt deze week in het parlement een 'prachtbegroting' van justitie om ons land 'nog veiliger' te maken. Hij wil de blik richten op de toekomst, niet blijven re flecteren op affaires waarmee hij de eerste anderhalfjaar van zijn ministerschap werd geplaagd: met professor Maat, Volkert van der Graaf of de Teevendeal. En nu weer een vermeend corruptieschandaal bij de Nationale Politie, waar de ondernemings raad met geld zou hebben gesmeten. Dat ge beurde met medeweten van ex-korpschef Gerard Bouman, die zo de boel zou hebben gepaaid om zijn reorganisatie erdoor te duwen. „Er zijn serieuze vragen over wat er is gebeurd. Reden ook voor mij om een onderzoek te starten. Ik wil ook gewoon weten wat er is gebeurd. Agen ten op straat mogen hier geen last van krijgen." „Per definitie. Heel vervelend. Het schaadt het aanzien van de politie." „Nou ja, laten we het niet overdrijven. Maar er zijn serieuze vragen en die worden serieus onder zocht." „Het is ook een ingewikkeld onderzoek. Heel veel mensen hebben geen tijd." „Naja, als die mensen al ander werk hebben." Nu is veel nog steeds onduidelijk, terwijl u zaterdag 26 november 2016 Tobias den Hartog Den Haag Dat moet toch vervelend zijn. De vorige korpschef staat ter discussie. Uw rol, die van uw voorganger. Dat is toch pijnlijk? We worden in één adem genoemd met cor rupte landen. Het heeft drie weken geduurd voordat u een onderzoeker kon aanwijzen. Geen tijd? Er was niemand te vinden voor zoiets? M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8