alle reizen! i Korting o Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 70 cpg Zie kras.nl/actievoorwaarden 7 lopen weg met conservatieve kandidaat voor het presidentschap extra korting per persoon nister van Onderwijs, Ruimtelijke Ordening, Sociale Zaken én pre mier van 2007 tot 2022. Dat laatste dan weer wel onder de autoritaire driftkikker Nicolas Sarkozy, die zijn premier graag klein hield en pijnlijk afserveerde. Maar nu is Fillon terug. En hoe. Ondernemers, de katholieke kerk en de Franse tegenhanger van de Tea Party - zij die de afgelopen ja ren massaal de straat opgingen te gen bijvoorbeeld het homohuwe lijk - lopen met hem weg. De linkse krant Libération zette hem deze week op de voorpagina met het ge- fotoshopte kapsel van Margaret Thatcher. Voor Fillon is dat een compliment. Hij bewondert de rechtse Maggie en ook hij belooft het land ongenadig op de schop te nemen en het mes te zetten in bij voorbeeld de 35-urige werkweek. Er gaat worden gesneden in de verzor gingsstaat en 500.000 Franse amb tenaren mogen vertrekken. De vak bonden wisten niet wat ze hoorden. Fillon oogt als een Franse Ruud Lubbers. Hij woont in een kasteel dat hij voor bijna vijf ton kocht. Maar vergis je niet. „In de klas is hij die brave, beleefde jongen, maar als het licht uitgaat in de klas en het donker is, geeft hij je een schop", getuigt een vriend van Sarkozy in Le Figaro. Zijn laatste rivaal Alain Juppé trachtte Fillon weg te zetten als 'iemand met een extreem traditio nele kijk' op veel zaken. Een misser, zeggen commentatoren, want dat is nou net waar ook Frankrijk naar smacht. Er zit weinig licht tussen wat Fillon denkt over immigratie, integratie, islam, de goede ver standhouding met Poetin en wat Marine Le Pen van het Front Natio nal ervan vindt. Hij bewondert Thatcher en ook hij belooft het land op de schop te nemen In het naar rechts opgeschoven Frankrijk worden beiden getipt voor de eindronde om het presi dentschap, die over een halfjaar wordt gehouden. En beide kerk gangers weten zich ook gesteund door de belangrijke lobby van tra ditionele katholieken. Juppé's ver zuchting dat Fillon 'in enkele dagen een soort middeleeuwse conserva tief is geworden, klinkt traditio neel rechts als muziek in de oren. De wereld is Kras Rondreizen Busvakanties Zonvakanties Cruises Autovakanties Stedentrips Weekendjes weg Fiets- wandelvakanties glereizen Fantastische reizen in Europa, maar ook ver daarbuiten. Bij Kras heePt u altijd de beste prijs en nu zelPs extra kortingen tot wel 100 per persoon. Boek vóór 7 december 2016. zaterdag 26 november 2016 niets naar pole position Francois Fillon tijdens het laatste televisiedebat met de bedeesde Juppé. Hij maakte gehakt van hem. fotoepa kortingsdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7