e moet van alles in het leven een feestje proberen te maken, vindt Gerard Joling (56). Zelfs van een taakstraf. Vorige maand moest hij op draven, omdat hij in mei vorig jaar een 91-jarige vrouw had aangereden. En dus hoorden de vrijwilligers van de Historische Tui nen in Aalsmeer op een koude dinsdag morgen in oktober ineens de bekendste schaterlach van Nederland door de kassen schallen. „Ik werkte samen met een stagiair, een puber nog. Die zei na de eerste dag: 'Ik heb gewoon kramp van het lachen!' Mooi toch. Ik heb vingerplanten opgebonden, bonenstaken gerooid, kassen geboend. En ik dacht: als ik hier nou toch sta, laat ik er dan ook maar een filmpje van maken. Dat is inmiddels alweer veertigduizend keer bekeken op YouTube. Ja joh, je moet uit alles iets positiefs proberen te halen." Vorig jaar zeiden de mensen van zijn management tegen hem: je moet gaan vloggen. Hij wist niet eens wat het was. Een jaar later kijken massa's naar de filmpjes over zijn dagelijks leven. We zien hem zwoegen in de sportschool, lachen met zijn moeder en gieren in zijn reusachtige bubbelbad ('O god, ik moet plassen!'). Het is een parade van melige grappen en schaterlachen: één lange bevestiging van zijn imago als joker des vaderlands. Maar hij laat op zijn website ook een andere kant van zichzelf zien. In columns spreekt hij zich uitvoerig uit over maatschappelijke en politieke on derwerpen. Bijvoorbeeld over de situatie van ouderen, van wie hij er de laatste drie jaar veel bezocht voor de program ma's met zijn tv-wederhelft Gordon. Het heeft zijn ogen geopend, zegt Joling. „Wat ze in Den Haag ook zeggen: de ouderenzorg staat er gewoon beroerd voor. Verzorgers hebben amper nog tijd voor een praatje en ze verdienen ook nog drie keer niks. Er is zoveel eenzaamheid in dit land, dat wil je niet weten." Joling vertelt over Elly, een vrouw van 80 zonder benen en zonder man, die al jaren in eenzaamheid leeft. „Als jonge meid reed ze graag op de motor. Dus hebben we voor een aflevering een com plete motorclub opgetrommeld en haar in de zijspan gezet. Die vrouw gilde het uit van plezier. Ze wist niet eens meer wanneer ze voor het laatst lol had gehad. „Na afloop sprak ik haar dochter, die bij 10 zaterdag 26 november 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72