slechtste Heinkenszand en Luctor'88 naderen fusie 'Ronny is soms nog meer speler dan trainer' ftl ZEELAND 21 Ik volg in Rotterdam twee studies, gewoon om m'n arbeidsper- spectief te verbeteren tfVEREM ^%ensz>x AMSTELVEEN In de Sluise voorhoede wil het niet altijd lo pen. Om die reden trekt trainer Ronny Tresonie sporadisch het trainingspak uit om zijn tenue tevoorschijn te toveren. „Als Ronny invalt, creëert hij direct rust. Hij is in het veld heel erg aanwezig, zowel qua coaching als qua spel", zegt Martinique Ja- cobse. Dat laatste is een under statement, want in zijn twee in valbeurten scoorde Tresonie tel kens evenzoveel goals. „Ook als coach vind ik Ronny goed, al is hij voor m'n gevoel soms nog meer speler dan trai ner", zegt hij. „Aan de zijlijn hoor je hem eigenlijk niet, in het veld wel. Het is niet echt een peoplemanager, en jongens die ernaast vallen hebben naar mijn mening soms wat meer aandacht nodig. Maar toch kun nen wij ons geen betere trainer wensen dan Ronny. En geen be tere pinchhitter natuurlijk", be sluit Jacobse lachend. weet de club uit het verleden. Kloetinge speelt voor het zesde seizoen in de eerste klasse. In drie van de voorgaande vijf seizoenen promoveerde de club. De huidige (vierde) positie op de ranglijst met 18 punten lijkt niet meteen een springplank naar de hoofd klasse, maar de cijfers uit het verle den vertellen een ander verhaal. Kloetinge stond in dit stadium van de competitie (na to duels) nog nooit bij de beste twee clubs in de eerste klasse. Promoties volg den met een derde, vierde en vijf de plaats. KLOETINGE NA 10 DUELS IN EERSTE KLASSE SEIZOEN PUNTEN SALDO KLASSERING 16/17 18 13-8 4e plaats 15/16 16 19-17 6e plaats 09/10 25 27-7 3e plaats* 08/09 16 22-11 4e plaats 04/05 15 22-13 5e plaats* 97/98 18 28-16 4e plaats* In het plan, dat de werktitel 'Vi zier op de toekomst, respect voor het verleden' heeft ge kregen, staat een aantal doelen opge steld die de clubs als gezamenlijke ver eniging willen nastre ven. Zo is het de bedoe ling dat men onder de naam Luctor Heinkens zand in het zaterdagvoetbal uitgroeit tot een tweedeklasser. Het prestatieve voetbal op zondag zal verdwijnen. Wel is er op die dag ruimte voor recreatieve ploe gen. „Bij Luctor zorgde dat wel voor wat gemengde gevoelens", vertelt Bas van Damme, lid van de fusie- Bij Luctor'88 zorgde dat wel voor wat gemengde gevoelens commissie. „Zij zouden het liefste op zondag willen blij ven spelen. Aan de andere kant besef fen ze ook dat het voor het sportie ve aspect mis schien beter is om onder één vlag uit te komen op de zaterdag." Momenteel komt Luctor'88 nog uit in het zon dagvoetbal. Daarin staat het op plek drie in de vierde klasse, met slechts twee punten achterstand op koploper Hontenisse. Heinkenszand speelt nu al op de zaterdag. Die ploeg staat achtste in de vierde klasse A. Een ander belangrijk doel van het mogelijk samengaan van bei de dorpsclubs is het groeien op be stuurlijk en financieel niveau. „Het gaat nu met beide clubs nog goed. Dat willen we zo houden. Door te fuseren willen we mogelij ke problemen voorblijven", aldus Van Damme. Volgens de fusiecommissie is de noodzaak om samen te gaan groot, omdat beide clubs de ambi tie hebben om te groeien en te in vesteren in de jeugd. Maar de mo gelijkheden daartoe zullen schaars blijven bij een ongewijzigd beleid. De aanwas vanuit de jeugd krimpt, het aantal vrijwilligers loopt bij beide verenigingen terug en ook de concurrentie van ande re sporten groeit. Mochten Luctor'88 en Heinkens zand kiezen voor een fusie, dan ontstaat er een vereniging van zo'n 550 leden. Volgens de fusie commissie zorgt dit voor een vita le vereniging, die een aanzienlijke rol kan spelen in de maatschappij en op de toekomst is voorbereid. Op vrijdag 9 december vinden bij beide clubs tegelijkertijd een voorlichtings avond én leden- vergadering plaats. Tot en met zondag 11 december zal dan een leden raadpleging plaatsvin den waarbij schriftelijk gestemd wordt. Alleen wanneer de leden van bei de verenigingen vóór een sa menvoeging stemmen, zal het fusietraject worden doorgezet. „In dat geval zal de fusiecommis sie ook blijven bestaan", geeft Van Damme aan. „Die zal er op toe zien dat alle gemaakte afspraken netjes worden nagekomen en het fusietraject goed verloopt." Ook worden er diverse werkgroepen in het leven geroepen. Zo wordt er een commissie gevormd die de bindende culturele aspecten van beide clubs in stand moeten hou den na het vormen van een nieu we vereniging. Wanneer de plannen doorgaan, is het overigens niet de eerste keer dat beide clubs overgaan tot een samensmelting. In 1979 fuseerden W Luctor en Heinkenszand al eens tot SV Heinkenszand, om enkele jaren later weer van elkaar af te splitsen. In 1988 bekrachtigde Luctor die breuk met het toevoegen van '88 aan de clubnaam. In de jeugd is mo menteel al sprake van een samenwerking. De JO19-1, JO19-2 en de JO17-1 bestaan uit spelers van zowel Luc tor'88 als Heinkenszand. zaterdag 26 november 2016 Drie keer promoveerde Kloetinge vanuit de eerste klasse naar de hoofd klasse. In geen van die gevallen speelde de club na 10 wedstrijden een leidende rol. De huidige vierde plaats past in dat patroon. uiteindelijk (via de nacompetitie) gepromoveerd PZC bron Rudy Boogert De twee Heinkenszandse voet balverenigingen Luctor'88 en SV Heinkenszand hebben een belangrijke stap in de richting van een fusie gezet. Onder lei ding van een speciale werk groep is een fusieplan opge steld, dat nu wordt voorgelegd aan de leden van beide clubs. Daniel Vervelde Heinkenszand Bas van Damme, lid fusiecommissie Mochten Luctor'88 en SV Hein kenszand kiezen voor een fusie, dan ontstaat er in het dorp van een vereniging van zo'n 550 le den. voor gek verklaard' Martinique Jacobse, voetballer van SV Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58