De beste eersteklasser tegen de O CD CD 20 ZEELAND MARTINIQUE JACOBSE KILOMETERVRETER Nieuwenhuijse verlengt contract BOK pakt punt tegen koploper Cadeautje voor De Bevelanders Weer krachtproef voor Leonie Ton Middenvelder (19) woont al jaren in Amstelveen, volgt twee studies in Rotterdam, maar voetbalt bij vïjfdeklasser Sluis. Aan zijn doorzettingsvermogen ligt het niet. Trainer Adriaan Nieuwenhuijse (foto) knoopt een derde seizoen vast aan zijn dienstverband bij 's-Heer Arendskerke. Za terdag-derdeklasser 's-Heer Arendskerke staat momenteel vierde en gaat vandaag op bezoek bij gedeeld koploper RCS. Een klasse lager heeft Rohan de Geus bij Apollo'69 ook zijn contract met een jaar ver lengd. De trainer is aan zijn tweede jaar be zig bij de club, die leider is in de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal. In de andere vierde klasse moet Domburg op zoek naar een nieuwe trainer. Jacques Blijlevens stopt aan het einde van het seizoen. De volleyballers van BOK uit Kapelle snoep ten in de eerste klasse koploper Volley Til burg 4 een punt af: 3-1-verlies. BOK werd na een gelijk opgaande beginfase in de eer ste set in twee servicerondjes zoek ge speeld: 15-25. Daarna ontwikkelde zich een boeiend duel, waarin van krachtsverschil nauwelijks sprake was. BOK kon in de twee de set een voorsprong (13-9) niet verzilve ren (22-25), maar bekroonde met lef spelend en vooral via een trefzekere aanval aan de buitenkanten het derde bedrijf wel met winst: 25-22. In de laatste set kon de koplo per de schade beperken: 22-25. Het driebandenteam van de Bevelanders hield in de derde divisie een punt over aan de thuiswedstrijd tegen BC Goirle 2. Het werd 4-4. Met dank aan de bezoekers overigens, want de Brabanders kwamen met slechts drie spe lers naar Kwadendamme en gaven de thuis ploeg zo twee partijpunten cadeau. Die ges te werd op waarde geschat door de thuis ploeg omdat Alfred van den Dries als enige zijn partij winnend afsloot en daarmee een punt zeker stelde. Achteraf maar goed ook want Rinus Kramer en André Karelse verlo ren beiden hun partij. Hardloopster Leonie Ton uit Wissenkerke staat morgen in Zuid-Spanje (Los Alcazares) aan de start van het wereldkampi oenschap 100 kilometer. Dat is ruim twee maanden na de monsterloop in Winscho ten waar ze Nederlands kampioen 100 kilo meter werd. Ze overtrof zichzelf toen met een tijd van 8 uur en 22 minuten, goed voor een Neder lands record. „Maar op mondiaal niveau stel ik natuurlijk niet al te veel voor", zei ze na afloop. „De snelste vrouwen zijn tussen de 7 en 8 uur binnen." Schaken Voetbal Poll Het werd hem vaak gezegd: 'Jongen, ga nou toch lekker in de buurt van Amstelveen voetballen.' Maar Martinique Jacobse (19) wist in zijn vroege tienerjaren al pre cies wat hij wilde. En dus maakt hij van alle Zeeuwse voetballers - naar alle waarschijnlijkheid - al ze ven jaar lang de meeste kilome ters om bij zijn club te komen. Dat alles om op het laagste niveau zijn kunsten te kunnen etaleren, bij zondag-vijfdeklasser Sluis. Aan het doorzettingsvermogen van Ja cobse, die op universitair niveau ook nog eens twee studies volgt, ligt het dus niet. Het Zeeuwse accent is niet hoor baar, maar enkele streekwoorden zijn zeker in zijn vocabulaire opge nomen. Zo speelt Jacobse naar ei gen zeggen 'op het eerste' van Sluis. Dat doet hij nu voor het der de seizoen. Als veelzijdige midden velder heeft hij een basisplaats in de ploeg van trainer Ronny Treso- nie. Op zijn twaalfde verhuisde Ja cobse met zijn moeder naar Am stelveen, om daar bij haar nieuwe vriend in te trekken. Al die tijd hield zij haar huis in Sluis gewoon aan. „Ook mijn vader woont nog in Sluis. We kwamen elk weekend terug. Vaak wilde mijn moeder dat ook, maar ook in de jeugd gin gen we soms expres naar Zeeuws- Vlaanderen omdat ik zo nodig weer een wedstrijdje moest spe len", vertelt Jacobse. Hij probeerde het wel in Amstel veen, maar kon er tijdens een aan tal proeftrainingen nooit zijn draai vinden. „Ik miste daar ge woon het saamhorigheidsgevoel", schetst hij de situatie. „Mijn ouders hebben me vaak genoeg voor gek geklaard dat ik weer 250 kilometer wilde rijden om in Sluis te voetballen. Mijn belang rijkste motivatie om het vol te houden was om mijn relatie met mijn vrienden te onderhouden. Maar inmiddels is die band stevig genoeg." Vanaf zijn zeventiende maakt Ja cobse regelmatig gebruik van het openbaar vervoer voor het traject Amstelveen-Sluis. Een reis waar hij al gauw vier uur over doet. Op vrijdagmiddag richting Sluis om te trainen, op zondagavond terug. „Ik ben nu wel op zoek naar een kamer in Rotterdam. Daar volg ik op de Erasmus Universiteit de stu dies Economie en Fiscaal Recht. Twee studies, gewoon om m'n ar- beidsperspectief te verbeteren. Ik kan efficiënt werken, dus het vormt voor mij geen enkel pro bleem." Schouderblessure De studiekeuze tekent het door zettingsvermogen van de jonge ling. „Dat heb ik altijd al gehad. Zo heb ik in de jeugd drie jaar ge kampt met een schouderblessure waaraan ik twee keer ben geope reerd. Die schouder is acht keer uit de kom geweest." Zijn wils kracht en veelzijdigheid komen hem ook in het veld van pas. „Ik speel waar de trainer me nodig heeft. Meestal op het middenveld, soms in de spits." Het is geen geheim dat de West-Zeeuws-Vlamingen dol graag de stap naar de vierde klasse willen maken. Ondanks het ver trek van het grootste talent Veron Schram naar Breskens vindt Jacob se niet dat het elftal er heel erg op achteruit is gegaan. „We hebben veel talent maar zijn gewoon veel te wisselvallig. We willen weder om meedoen voor promotie, maar dat zal dan waarschijnlijk via na- competitievoetbal moeten gebeu ren." Die stap hogerop wil Jacobse graag meemaken. „Maar dan zal het ook weer niet te lang moeten duren voordat dat lukt. Zolang ik studeer valt het te combineren en zal ik hier sowieso blijven voetbal len. Maar ik zie mezelf later toch niet in Zeeland wonen." RudeStats De beste Zeeuwse eersteklasser staat vandaag tegenover de slecht ste. Kloetinge versus MZC'11. Van de veertien zaterdag-eersteklas sers die het Zeeuwse voetbal heeft gehad, scoort Kloetinge het hoogst winstpercentage (54 pro cent) en MZC'11 het laagste o pro cent). Een abc'tje voor Kloetinge, zou je zeggen. Er spelen vanmiddag echter wel sentimenten die voor andere span ning kunnen zorgen. Het aantal voormalige Kloetinge-spelers bij MZC'11 bijvoorbeeld. Corné Schil- peroort, Ingmar Quist, Jeroen de Wild, Sofyan Azzagari, Rob Schal- koort en Niels Zoutewelle droe gen allemaal het groen-wit en zul len erop gebrand zijn zich te laten zien. Trainer Alexander van Keu len coachte al 's het tweede van Kloetinge. Bij Kloetinge leven vooral de drang en drive om bovenin mee te blijven doen. Koploper Heine- noord staat op slechts drie punten en speelt tegen achtervolger SHO. Winst van Kloetinge houdt de droom om terug te keren in de hoofdklasse realistisch. Makkelijk zal dat niet worden, maar dat zaterdag 26 november 2016 ZAALVOETBAL VOLLEYBAL BILJARTEN ATLETIEK 1 De schakers van HWP Sas van Gent spelen van daag in de vier de ronde van de ereklasse tegen nummer twee Groninger Com binatie. Met één punt staat HWP samen met Char- lois Rotterdam laatste. De Sas- senaren spelen in eigen huis. M Het bekerduel dinsdagavond van VC Vlissin- gen wordt op verzoek van te genstander Gil- ze een half uur later afgetrapt. Het duel in de derde ronde (vo rige week afge last vanwege de overvloedige re gen) begint nu om 20.30 uur. m 87 procent van de stemmers op www.pzc.nl is voor een latere start van de com petitie in het ama teurvoetbal en lan ger doorspelen. De KNVB legt de ze vraag in janua ri voor aan de clubs.; 'Ik ben vaak genoeg Juriën Dam Amstelveen Martinique Jacobse reist al ze ven jaar van Amstelveen naar Sluis om te voetballen, een reis van vier uur in het openbaar ver- vioer. foto peter nicolai Op het weblog RudeStats laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het amateurvoetbal. Voor het derde seizoen doet hij dat ook in de papie ren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. ■c o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57