14 ZE ETEN ZEE&LAND IN DOMBURG Itift Voor de tweede keer dit jaar bezoeken we het Badhotel in Domburg. Nu niet vanwege het 150- jarig jubileum, maar voor de nieuwe kaart van restaurant Zee&Land. i et een Wasschappelse in Dom burg eten: dan vliegen er al snel grappen door de auto over de verkeerde kant van d'n diek. De sfeer zit erin en vanuit het au toraampje roepen we boe richting de enorme verlichte kerstboom op Landgoed Hooge Duyn. Het is half november lieve mensen! Ge lukkig is het Badhotel nog wars van alle ker- stravaganza: binnen is het thema Heul Errug Zeeuws, met foto's van streekdrachtmeisjes en mode gemaakt van oesterschelpen. We vielen als een blok voor de kaart, die stoere ingrediënten bevat als brandnetel en bier. Speciale icoontjes geven extra aandacht aan vega, bio en streekproducten. Kies je bij voorbeeld voor knolselderij met roquefort, tamme kastanjes en dressing van Zeeuwse zwarte bessen, dan heb je in één klap alle icoontjes te pakken. Eetcollega Frank Balke nende bezocht deze zomer de ramvolle bras serie en wachtte tevergeefs op zijn wijn. Van avond is er meer dan voldoende personeel, al lemaal even vrolijk en vriendelijk in lange beige schorten. Rondom het restaurantge deelte staat een hoge rode hoekbank die slim een intieme plaats creëert in de grote hotel lobby. Daar spotten we naast een mindervali- dentoilet ook een stoma-toilet. Aan iedereen is gedacht, ook aan mijn notenallergie: zo ver schijnt er apart afgebakken brood. Als amuse krijgen we een glaasje met geitenkaas, rode biet en appelchutney. Bambi begint een plaag te worden in de Zeeuwse duinen, misschien dat hert daarom veelvuldig op de kaart staat. Zoals in de vorm van carpaccio: ragfijne plakjes hertenvlees, versierd met knapperige reepjes gefrituurde schorseneer, gepocheerde appeltjes voor een zoet contrast en ook wat eendenleverkrullen. Daaroverheen flink wat peper, precies lekker. Disgenoot is blij met de wilde gamba's, drie smakelijke dikzakken met veel knoflook en een stevige bite. Het bord is aangevuld met toast van zeewierbrood en twee sausjes: frisse remoulade met venkel en een aioli met zure appel. Al hebben de koks het druk, want vrijwel alle tafeltjes zijn bezet, in de open keuken is alles onder controle, er wordt rustig en gecon centreerd gewerkt zonder geschreeuw of ge sprint. In de keuken spotten we ook een Big Green Egg maar die staat uit, zegt chef Marco Bastiaanse: in het voorjaar mag ie weer vlam men. Lang gluren kan niet, want de hoofdge rechten komen snel. Voor mijn tafelgast is dat op de plancha gebakken zeebaarsfilet met tan- doori. De vis is prachtig gegaard op de loeihete bakplaat, met een knapperig velletje. Er zit een bergje zachte preiringetjes bij, gekookte kriel tjes en een zoete wortelpuree die ons wee moedig doet terugdenken aan de baby tijd van onze kindertjes. Ik ga voor een tarte tatin met stoofpeer en sjalotjes, blauwschimmelkaas en HET MENU WAAR REKENING zaterdag 26 november 2016 A Heel veel gratis en gemeend Zeeland-gevoel bij Zee&Land A In de open keuken wordt rustig en geconcentreerd gewerkt, fotos lex de meester Een stoere kaart met veel Ba Marloes Matthijsen Voorgerechten be ginnen vanaf 10,50 voor soep (ossen staartsoep met bladselderij en oes terzwammen) en daarna vanaf 13,50 (o.a. heekfilet met spinazie, zoete aardappel en chori- zomayo). Zaken die je als voorgerecht ver wacht zijn hier soms hoofdgerecht (gebakken coquil les met spek, aard appelmousseline, witlof saus appel- stroopsaus, 26.50), met veel vegetari sche, biologische en streekproduc ten op de kaart. i0^ Restaurant Zee&Land Domburgseweg 1 Domburg Carpaccio hert 15,50 Wilde gamba's 15,50 Tarte Tatin 19,50 Zeebaars 23,50 Sabayon 10,50 Shortcake 10,50 2 Chaudfontaine rood 5,60 Coca Cola en Nestea 2,80/3,30 Rode wijn 8,00 Muntthee 4,00 Koffie 2,80 Totaal: 121,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51