Meisje (17) is ondergedoken uit angst voor wraakacties 4 HOERENLOPER MINDERJARIGE PROSTITUEE Hij schaamt zich heel diep. Volgende week staat een man uit Zeeland voor de rechter op verdenking van betaalde seks met een minderjarige. „Ik, een zedenmisdrijf? Ik snapte er niets van." Najaar 2015 gaat de te lefoon terwijl hij aan het werk is. Of hij di rect naar het bureau komt want de politie verdenkt hem van een zedenmisdrijf. „Ik? Een zeden misdrijf? Ik snapte er niets van", zegt de Zeeuw dertien maanden later in een advocatenkantoor. Maar toch is het zo. Volgende week staat hij voor de Middelburgse rechtbank op ver denking van betaalde seks met een minderjarige. Hij niet alleen. In to taal moeten veertien mannen zich 1, 2 en 8 december verantwoorden voor de rechters, omdat ze volgens het Openbaar Ministerie betaalde on tucht pleegden. „Dan hoor je van de politie dat ze gedwongen is en minderjarig. Dan, dan stort je wereld in." De man is bereid zijn ver haal te doen op voor waarde dat zijn identiteit op geen en kele ZEDENZAAK Ik heb hier nooit voor gekozen, maar word nu wel gezien als een zeden delinquent manier te achterhalen is door lezers van deze krant. Want hij schaamt zich diep, heel diep dat dit juist hem overkomt. Hij heeft, zo vertelt hij, een goede baan bij een groot concern. Hij weet nu al dat hij op zoek moet naar een andere werkgever als hij veroordeeld wordt. „Want dan kan ik geen verkla ring van goed gedrag overleggen." Zijn vrouw, kinderen, familieleden, vrienden, collega's: niemand weet dat hij al meer dan een jaar 'in een hel leeft'. „Ik ben er 24 uur per dag mee bezig. Ik heb hier nooit voor gekozen, maar word nu wel gezien als een ze dendelinquent, als een crimineel." Relatie Twee jaar geleden ging het slecht met zijn relatie. Op een doordeweekse avond zocht hij via Google een tele foonnummer van een prostituee. Via WhatsApp legde hij contact. Ze spra ken af bij het Nollebos in Vlissingen en hij zou tachtig euro betalen voor orale seks. Hij: „Bij die online-advertentie stond dat ze 22 of 23 jaar oud was. Toen ik haar zag, twijfelde ik daar geen seconde aan." Hij heeft tijdens die ontmoeting niet gevraagd hoe oud ze was noch gevraagd naar haar ID. Hij zegt dat er tijdens die ontmoeting vooral ge praat is. Wel heeft zij hem afgetrok ken, fluistert hij. „Een minuut seksu ele handelingen en verder hebben we gepraat." Volgens de man was zij zenuwach tig. „En ik ook. Zij vertelde ook dat ze wel haar mannetje stond en dat ze het sekswerk voor de lol erbij deed." Na zo'n 25 minuten namen ze af scheid en keerde hij terug naar zijn woning om enkele weken later weer samen te leven met zijn vrouw en kinderen. Hij weet nu dat zij zeventien was. Ze is, aldus het Openbaar Ministerie, tot prostitutie gedwongen door twee mannen uit Goes en Velp en een vrouw uit Vlissingen. Zelfmoord De Zeeuw zegt dat er de afgelopen maanden momenten zijn geweest dat hij serieus dacht aan zelfmoord. „Dan kom je op een plek en denkt, hier kan het." Maar hij kiest ervoor om verder te leven én voor de recht bank te verschijnen. Want hij vindt dat hij tegenover de rechters zijn ver haal moet doen. „Ik ga heel erg gebukt door het le ven. Ik ben echt bang om herkend te worden. Als mensen naar mij kijken, denk ik dat ze het weten." Indrin gend: „Maar ik heb haar tot niets ge dwongen. Ik heb in de auto ook gevraagd hoe het met haar ging. En we hebben nog ge lachen om mensen die passeerden." Hij vervolgt dat hij aan de reclas sering vroeg of hij iets voor het meisje kon doen. „Ik wil dat nog steeds. Want wat gebeurd is, dat mag niet. Dat is zo verschrikke lijk voor haar." Hij heeft psychiatrische hulp en er is een moment dat hij dit verhaal aan zijn vrouw gaat ver tellen. „Ik heb dat met mijn huis arts besproken. Hij zegt: 'doe het nu nog niet, dat doen we later, als deze rechtszaak achter de rug is'." Na een pauze zegt hij dat hij al meer dan een jaar een rol speelt. „Ik speel mezelf. Maar ik ben het niet. Ik ben doods bang voor wat er gaat gebeu ren. Maar ik wil mijn verhaal vertellen. Ik wil duidelijk maken dat ik geen kloot zak ben." zaterdag 26 november 2016 wil duidelijk maken dat ik geen klootzak ben' Emile Calon Middelburg —Verdachte Zeeuw Op deze par keerplaats bij het Nollebos in Vlissingen sprak de verdachte af. FOTO ARIE KIEVIT ELBURG Zestien mannen en één vrouw staan volgende week voor de Middelburgse rechtbank in verband met een grote zedenzaak. Het gaat om veertien mannen die betaalde seks hadden met een 17-jarig meisje. De drie hoofdverdach ten - twee mannen en een vrouw - dwongen haar zich te prostitueren, stelt het Open baar Ministerie. Dat gebeurde in het najaar van 2014. Het meisje kwam in contact met het trio nadat ze weg was gelopen uit een inrichting. De prostitutie duurde twee maan den en vond plaats vanuit wo ningen en hotels in Middelburg en Vlissingen. Ook waren er cardates, waarbij de klant in zijn eigen auto naar het Nollebos bij Vlissingen reed en zij instapte. Met het meisje gaat het niet goed, aldus advocate Janine Jansen. Ze heeft therapie gehad maar dat heeft geen ef fect gehad. Volgens haar moet ze nu een nieuwe 'heel zware' therapie volgen. Ze woont op een schuiladres buiten Zeeland en durft niet terug te keren uit angst voor wraakacties. Ze komt maandag wel naar Middel burg, omdat ze voor de rechter haar verhaal wil doen. De straf zaak tegen de veertien mannen lijkt op de geruchtmakende Val- kenburgse zedenzaak. Die diende een jaar geleden in Maastricht. Toen werden 29 mannen vervolgd wegens be taalde seks met een 16-jarig meisje. Twee van hen pleegden zelfmoord voor ze voor de rechtbank moesten verschij nen. De raadslieden voerden des tijds aan dat hun cliënten niet wisten dat dat meisje zo jong was. De rechtbank veegde het ver weer van tafel en stelde heel duidelijk dat prostitutieklanten een eigen verantwoordelijkheid hebben. Ze moeten gewoon de leeftijd controleren. De rechter legde vooral celstraffen van één dag met een taakstraf op, variërend van 120 tot 240 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4