Laat McDonald's de Middelburger maken Buitenlokaal voor twee derde betaald Afdak container gelegaliseerd 11 BLUESROUTE DYNAMITE BLUES BAND De ideeën borrelden gisteren spontaan op tijdens de Dag van de Dialoog in Middelburg. En dat was ook het doel: ga met elkaar in gesprek en bedenk wat we - Mid delburgers - volgend jaar kunnen doen om het feest nog leuker, mooier en interessanter te ma ken. Stichting Middelburg in Dia loog gaat de ideeën uitwerken en bespreken met de bedenkers, an dere organisaties en Stichting Middelburg 8oo, die alle festivi teiten coördineert. Eén groepje inwoners boog zich over de kansen die Middelburg heeft. Die zijn er genoeg, ontdek ten ze. Als je ze maar wilt zien, en durft te dromen. Over Middel burg als Middelburcht, als cen trum van de wereld, van waaruit de inwoners met een open blik de wereld in kijken. „De Middelbur ger. Waarom bellen we McDo nald's niet om volgend jaar de Middelburger te serveren? In de vorm van een Zeeuwse knop!" Of door te dromen over Middel burg in 8oo maaltijden. „We heb ben hier mensen wonen van ver schillende culturen. Waarom la ten we die niet koken in onze res taurants? Een Somalische of een Eritrese maaltijd in De Huifkar." Sowieso is het 8oo-jarig bestaan een kans om meer saamhorigheid Middelburg is the place to be te kweken tussen de Middelbur gers en de nieuwkomers, vond een ander. „We moeten zorgen dat een dwarsdoorsnede van onze samenleving bij het feest betrok ken is." En: „Laten we niet bang zijn voor wat op ons afkomt, maar het als een kans zien. Onze sa menleving vergrijst, dus jonge vluchtelingen moeten we juist verwelkomen. In 2017 kunnen we het laten zien: Middelburg is the place to be." Het spant erom of er voldoende geld binnenkomt voor het plan van UCR-docent Sophie Krier voor een buitenlokaal naast het stadhuis in Middelburg. Dit week einde kan nog geld gestort worden voor de crowdfunding. Tot en met vrijdag was twee derde van het benodigde bedrag van 6.000 euro binnen. De teller stond op 3.885 euro, ofwel 65 pro cent. Dat is bijeengebracht door 37 donateurs. De giften lopen uiteen van tien euro tot duizend euro. Overigens heeft nog niemand dat maximale bedrag overgemaakt. Krier wil op de Helm naast het stadhuis een buitenlokaal maken. Dat bestaat uit een steen waar de spreker staat en twee ronde railin- gen eromheen waarop toehoor ders kunnen zitten of leunen. Het is haar bedoeling dat er openbare lessen worden gegeven door de UCR, waar passanten en belangstellenden bij kunnen aan schuiven. Ook andere organisaties kun nen het buitenlokaal gebruiken voor bijvoorbeeld lezingen. Een overkapping in een brandgang aan de Wijngaardstraat in Dom burg mag blijven staan van het Veerse college. De welstandscom missie heeft een negatief advies gegeven, omdat het bouwwerk niet in het brandpad zou passen. Het gangetje is gebaat bij een open beeld en niet door gedeeltelijke af dekking, oordelen de schoon heidsdeskundigen. B en W kunnen zich wel iets voorstellen bij dat advies, maar vinden het belang van de overkap ping zwaarwegender. Ondernemers aan Het Groentje (een vishandel) en de Ooststraat (restauranthouders) hebben de overkapping juist geplaatst in overleg met de gemeente. Naar aanleiding van klachten over on der meer vliegen- en stankoverlast is besloten een dak boven het rijtje afvalcontainers te plaatsen. De ondernemers schaften daar naast nieuwe containers aan met minder geluid producerende (rub beren) sluitingen en wielen en doen samen zaken met één leve rancier annex ophaaldienst. Het aantal verkeersbewegingen in de Wijngaardstraat is daardoor ook afgenomen. Door de overkap ping staan de containers niet meer in de zon, waardoor de afgelopen (zomer)maanden stank- en vlie- genoverlast drastisch is afgeno men. Tevreden Pas na plaatsing van de overkap ping kwam de gemeente erachter dat er een vergunning noodzake lijk was. Omdat de overkapping in het bestemmingsplan past, de Veilig heidsregio geen bezwaren heeft én de buren tevreden zijn vanwege sterke afname van de overlast, stel len B en W de raad voor het bouw werkje te legaliseren. zaterdag 26 november 2016 VLISSINGEN De faam van The Dynamite Blues Band is in twee jaar tijd explosief gestegen. Een logischer keuze voor de opening van de Zestiende Bluesroute van Vlissingen was er dan ook niet. De bluesrockband uit de bollenstreek - met zanger Wesley van Werkhoven (zang en mondharmo nica), J.J. van Duijn (leadgitaar), Renzo van Leeuwen (bas) en Niels Duindam (drums) - maakte De Piek onveilig, terwijl elf andere bluesbands (waaronder twee uit België en één uit de Verenigde Staten) evenveel kroegen in de binnenstad platspeelden. Op de foto Wesley van Werkhoven. FOTO RUBEN OREEL Middelburg viert in 2017 zijn 800ste verjaardag. Maar er zijn meer Middelburgen op de we reld. In Zuid-Afrika, in de VS, in Engeland, in België. Weet je wat, laten we mensen uit al die Middelburgen uitnodigen het feest met ons hier te vieren. Maurits Sep Middelburg -Deelnemer Dag van de Dialoog Maurits Sep Middelburg Wie het project financieel wil steu nen, kan terecht op http://geefon- derwijs.nl/projecten/metamor- fose-lokaal/ B en W van Veere leggen een advies van de welstandscom missie naast zich neer, omdat het college bestrijding van overlast belangrijker vindt. René Hoonhorst Domburg www.Iichtenleuk.nl Licht&Leuk Kanaalstraat 45, Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48