Schiereiland moet wachten op vakantieganger Bushaltes frustreren rolstoeler Nog 1.000 hectare natuur erbij Afoftoetya lv 9 |«e-fcNC(cN77^Le -267 Pl£ Y-KHSL K/v eeN^ wA-rLh&zZ 0\/^Q[K Het gaat nog een hele opgave worden om de komende tien jaar nog 1.000 hectare nieuwe natuur in Zeeland aan te leg gen, zei gedeputeerde Carla Schönknecht gisteren in de Sta tencommissie Ruimte. De pro vincie gaat er geen boeren voor onteigenen. In 2027 moet het Natuurnet- werk Nederland klaar zijn. Dat verbindt natuurgebieden met elkaar en met het omringende agrarisch gebied. Zeeland loopt landelijk voorop. Tachtig pro cent is hier al gerealiseerd. Er is nog ï.ooo hectare nodig. De 150 hectare van het Plan Plevier bij Baarland, dat deze week in het nieuws kwam, horen daar niet automatisch bij, aldus Schön knecht. „Dat hoeft niet, maar het zou wel handig zijn als dit soort plannen kan worden on dergebracht bij het Natuurnet- werk Zeeland. Misschien moe ten we soms de contouren een beetje verleggen." De provincie heeft geld van het Rijk om landbouwgrond om te vormen tot natuur. Dat gebeurt op basis van vrijwillig heid. „We gaan geen meter goede landbouwgrond onteige nen", benadrukte Schönknecht. PZC ONLINE @MerelMorre Vanwege #blackf riday is deze tweet vandaag gratis Er is nog werk aan de winkel om Zeeuwse bushaltes aan te passen voor mensen met beperkingen. Begin van dit jaar had 40 procent van de haltes toegankelijk moeten zijn voor rolstoelers. Op dit mo ment is dat 16 procent van alle bus haltes. Mensen met een beperking heb ben het recht om zelfstandig aan de samenleving deel te nemen. Dat staat in het VN-verdrag Han dicap dat sinds 14 juli in Nederland geldt. In het openbaar vervoer stuiten mensen met een beper king nog regelmatig op drempels. Haltes zijn bijvoorbeeld te laag om met de rolstoel in de bus te rijden. De provincie, die over het bus vervoer in Zeeland gaat, wil stap pen zetten om die 40 procent te halen. Voor een aantal Statenfrac ties (Christenunie, CDA) vereist het VN-verdrag dat alle bushaltes worden aangepast, bleek gisteren in de provinciale commissie eco nomie. Zover wil gedeputeerde Harry van der Maas nog niet gaan. „Dat zullen we met name doen als er vraag naar is. En we zullen het aanpassen van bushaltes waar mo gelijk combineren met werkzaam heden aan de straat." Van der Maas wil de situatie voor onder andere rolstoelers wel serieus verbeteren. De provincie maakte eerder dit jaar al 1,2 miljoen euro vrij om bus haltes op te knappen en toeganke lijker te maken. Waar was CDA-raadslid Joop de Nooijer? Joop de Nooijer geniet van een vakantie. Hij kon de raadsver gadering live volgen via zijn mo biele telefoon en geeft toe dat hij er graag bij had willen zijn. „Als je weg bent, weet je pas wat je mist." Maar de vakantie afbreken voor een raadsvergadering, dat ging De Nooijer te ver. „We hebben een mi- nicamping en gaan daarom altijd buiten het recreatieseizoen op va kantie. Al twintig jaar lang vertrek ken we in november, na de begro- tingsraad." Dat uitgerekend tijdens zijn afwezigheid het schiereiland in het Veerse Meer op de agenda staat, is toeval. „Misschien hadden ze minder commotie verwacht", gokt De Nooijer. Hij weet het ook niet, maar hoopt donderdag 8 de cember wel aanwezig te zijn als de raad opnieuw over het voorstel stemt. Of hij het plan steunt - net als zijn collega CDA'er Johan San- dee - wil De Nooijer niet zeggen. „Laten we dat nog even in het mid den houden." De raad wist dat De Nooijer af wezig zou zijn. Waarom is het punt niet van de agenda gehaald? Het feit dat iemand ziek is of op vakantie, is geen reden om een voorstel van de agenda te halen. Technisch gezien kan het wel, maar het is niet gebrui kelijk. Met het terugnemen van het voorstel zou de raad vooruitlopen op de uitkomst van de discussie en dat is in de politiek not done. Nieuwe stemming Hoe nu verder? De raad stemt don derdag 8 december opnieuw over het voorstel om een anterieure overeenkomst te sluiten met De Zeeuwse Lagune. Het voorstel wordt niet nog eens uitgebreid be handeld, er wordt alleen gestemd. Als het door de afwezig heid van een raadslid weer uitdraait op evenveel voor- als tegenstem men, wordt het voorstel afgewezen. Bij het staken van stemmen, zoals een 'gelijkspel' in de politiek ge noemd wordt, mag het besluit na melijk maar één keer worden uitge steld. CORDEJONGE -\ CONTKoLB zaterdag 26 november 2016 Ernst Jan Rozendaal Middelburg TWITTER Merel Morre Goedkope vliegtickets of een computer met 70 procent korting. Het hele weekend staat in Neder land in het teken van Black Friday. Tijdens dit fenomeen (overge- WAAR GAAN WE ETEN? Waar gaan we eten? Het weekend staat weer voor de deur en dus rijst bij Zeeuwen de vraag waar ze uit eten zullen gaan. Op PZC.nl staat een han- Frank Balkenende Middelburg waaid uit Amerika) geven winkels grote kortingen. Black Friday in Amerika is berucht om zijn mas sale toeloop met over elkaar buite lende consumenten die vechten om de duurste spullen met korting. In Nederland zijn zulke taferelen vooralsnog niet voorgekomen. dig overzicht van tientallen res taurants in Zeeland. De menu's, prijzen, sfeer en bediening wor den onder de loep genomen. Uit eindelijk volgt er een rapportcij fer. PZC.nl/uiteten UW REACTIE 'Jammer dat er (voorlopig) geen Sail of Maritiem komt, zo verliest Zeeland en Vlis- singen een evenement van internationale allure', schrijft bezoeker Kees op PZC.nl. E. Francke is cyni scher: 'Leve onze nauti sche provincie! Lang leve de vooruitgang!! Zeilen ver eist kennis, kunde, en vooral samenwerking dus gaat vast een glorieuze toekomst tegemoet.' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie P facebook.com/depzc 1 @pzcredactie Alle ogen waren donderdag avond gericht op Noord-Beve land. In de kleinste gemeente van Zeeland zou een groot be sluit vallen. Maar het schierei land in het Veerse Meer moet wachten op een vakantieganger. Ellen Jobse Wissenkerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46