4 Prinses Beatrix vierde er vakantie. En straks kunnen zieke mensen er terecht. De kampeerwagen van barones Sophie wacht een nieuw leven. Inval in woning Vlissingen Persoon onwel bij het Tolplein Auto in de sloot Prinses Beatrix moet er wel eens rillend onder de provisorische bui tendouche hebben ge staan. Zich in duizend bochten hebben gewrongen om het stapelbed te beklimmen in de kampeerwagen van barones Sophie Booy-Van Randwijck in Westenschouwen. Daar bracht de prinses, onder de schuilnaam Dientje Rozeknop, in het begin van de jaren vijftig een stuk of wat zomervakanties door. Die 'pipowagen' staat er nog steeds, aan de rand van de duinen. De stichting Sophie, opgericht na het overlijden van de barones in 2009, wil van de kampeerwagen van de vroegere particulier secre taresse van koningin Wilhelmina een vakantieverblijf voor zieke mensen maken. We staan te popelen om aan de slag te gaan, zegt voorzitter Marian van den Steenhoven van de Stich ting Sophie. Om de plek voor zieke mensen en hun familie en/of ver zorgenden geschikt te maken, wil de stichting een energieneutraal mantelzorghuisje bouwen op de plek waar de barones voorheen een opbergschuur had staan. „Daar borg ze onder meer de bui tendouche op in de winter." De bouwtekeningen liggen klaar. Het geld is binnen. Het wachten is al leen nog op toestemming van de provincie omdat het terrein deels in Natura 2000-gebied ligt. „We hopen snel duidelijkheid te krij gen, want we willen heel graag be ginnen. Dan kunnen we volgend voorjaar klaar zijn en kunnen mensen hier terecht." De Proeftuin Fruitgaardvereniging De Proeftuin tast voor deze nieuwe toekomst van de kampeerwagen aan de Kampweg diep in de buidel. Op voorwaarde dat er een soort ge denkteken bij de wagen komt te staan dat herinnert aan het bloei ende fruitgaardleven van weleer. „Er was een tijd dat hier net zoveel fruittelers waren als nu recreatie ondernemers. Fruit bepaalde hier het landschap. Het was de vloer bedekking van de Westhoek", mo tiveren Hans Dalebout en Cor Kooman van De Proeftuin hun wens. Maar het fruit verdween. Een paar jaar geleden hield De Proeftuin op te bestaan. Het reste rende geld wil het bestuur zorg vuldig besteden. „Tot in de lengte We willen beginnen. Dan kunnen patiënten hier in het voorjaar misschien al terecht van dagen moeten mensen toch eigenlijk weten wat fruit hier heeft betekend. En dit idee spreekt ons aan. Zieke mensen die er even tussenuit kunnen om hier vakan tie te vieren. Zelf hebben we het zo goed." Aan de voet van de duinen ko men die lijntjes uit het verleden samen. De in 1950 gebouwde hou ten kampeerwagen wordt geres taureerd met behoud van authen tieke elementen, schetst Van den Steenhoven de plannen. Zoals het toiletje direct achter de boeren- deur grenzend aan de veranda. Wc-gangers konden zo tijdens het toiletteren, met de onderdeur dicht voor de privacy, lekker naar buiten kijken via de opengeslagen bovendeur. „Tekenend voor die tijd. Dus dat is bijzonder om te be houden." Door een hedendaags brilletje bezien, biedt de pipowagen van de barones geen greintje luxe. „Maar die kampeerwagen had vroeger wel een rechtstreekse verbinding met het koninklijk paleis." Het maakt dat de gasten die straks neerstrijken in kampeerwagen Randwijck niet alleen van de na tuur maar ook van die mooie voor geschiedenis kunnen genieten. Want anekdotes over de prinses sen fladderen nog altijd in de Westhoek rond. Dalebout herin nert zich de fietsen die zij tijdens een kampeervakantie op camping Groenoord in de schuur van zijn vader stalden. Op de aan de sturen bevestigde naamkaartjes stond: 'Beatrix. Soestdijk' en 'Irene. Soestdijk'. Leuke meiden die prin sessen? Zeker, knikt hij lachend. „Maar ja, dat waren er zo veel. De keuze was groot." Botsing bij verkeerslicht zaterdag 26 november 2016 Bijtanken in de pipowagen Esme Soesman -Marian van den Steenhoven, voorzitter stichting Sophie Zie: stichtingsophie.nl Prinses Beatrix was bruids meisje bij het huwelijk van baro nes Sophie van Randwijck die in 1954 trouwde met Thijs Booy. De prinses logeerde voor het eerst in de kampeerwagen van de barones in 1953, toen zij naar Zeeland werd gestuurd om de gevolgen van de Ramp te aanschouwen. Vlnr: Cor Kooman en Hans Dalebout van De Proeftuin, Marcel Willemse (op de stam) en Marian van den Steenho ven van de stichting Sophie op de plek waar het mantel zorgchalet moet komen. FOTO MARIEKE MANDEMAKER VLISSINGEN Een speciaal drugsteam van de politie is donderdagmiddag binnen gevallen bij een pand in de Scheldestraat in Vlissingen. De aanwijzingen dat er drugs aanwezig waren in de woning werden niet be waarheid, zodat het team - dat voor omwonenden enige tijd nadrukkelijk en zichtbaar aanwezig was - onverrichter zake vertrok. De politie onderstreept met de actie wel dat ze alle, al dan niet drugsgerela teerde, zaken in Schelde straat, Aagje Dekenstraat en omgeving scherp in de gaten blijft houden, beves tigde een woordvoerster. GOES Bij het stoplicht op de Deltaweg in Goes heeft gisteren rond het middag uur een kop-staartbotsing plaatsgevonden, daarbij is letsel opgelopen. De ambu lance en politie kwam ter plaatse. Rijkswaterstaat heeft de omgeving afgezet zodat de politie en ambu lance hun werk konden doen. Ambulancepersoneel controleerde de bestuur ders op letsel en de politie heeft de gegevens van de betrokkenen genoteerd. De voertuigen zijn weggeta- keld, waarna de weg weer is vrijgegeven. BORSSELE Een automobi list is gisterochtend onwel geworden op het Tolplein van de Westerscheldetun- nel. De bestuurder is per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De auto mobilist raakte rond 10.00 uur pal voor de slagboom onwel. Politie en ambulan cepersoneel verleenden eerste hulp. SINTANNALAND Op de Oudelandseweg bij Sint Annaland is gisterochtend vroeg een auto in de sloot aangetroffen. Ambulance en brandweer snelden toe. Bij het voertuig aangeko men bleek de bestuurder niet meer aanwezig. Het voertuig is weggesleept. Vrijstaande woning! Rustig gelegen 3 slaapkamers Geheel opgeknapt Luxe keuken&badkamer Royale tuin IUI1MA M Vraagprijs 275.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41